stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Εδώ κολλάνε τα πάντα για τα ΣΠΟΡ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 129, 130, 131  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
apari
Senior Member
Senior Member


Joined: 07 Feb 2004
Posts: 646
Location: Athens-Zografou

PostPosted: Sun Feb 19, 2006 2:31 pm    Post subject: Reply with quote

Panagiotis-7 wrote:
... ΒΑΣΙΛΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ...


Ο Βασιλιάς (Καρνάβαλος Wink ) είναι γυμνός.... Razz

Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Sun Feb 19, 2006 4:48 pm    Post subject: Reply with quote

exitmusician wrote:
Δεν είναι ο Λυκουρέζος το παράδειγμα που έχω στο μυαλό μου.


Πρίν κάτι μήνες το παρουσίαζες σαν το ιδανικό παράγοντα και σου έλεγα ότι μόνο οι άνθρωποι του ποδοσφαίρου μπορούν να διοικήσουν το ποδόσφαιρου , ούτε τεχνοκράτες ούτε τπτ , άνθρωποι που αγαπούν το ποδόσφαιρο.
όσο για την υψηλή μόρφωση εγώ ξέρω ότι όλες οι μεγάλες επειχηρίσεις απο αμόρφοτους έγιναν και οι περισσότερες επιχειρίσεις απο μορφωμένουν έκλεισαν .
Άσε exit σε αυτό που έγραψες είσαι 5 μέτρα off-side.

Panagioti στο μόνο πρωτάθλημα που θα μπορούσε να παίξει άνετα ο Ολυμπιακός είναι του Κατάρ με τις ηλικείες που έχει μαζέψει. χα χα χα
Μόνο που και εκεί θα χρειαζόταν ο θείος για τα υπόλοιπα εξ-αγωνιστικά. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Sun Feb 19, 2006 5:53 pm    Post subject: Reply with quote

OMF wrote:

Πρίν κάτι μήνες το παρουσίαζες σαν το ιδανικό παράγοντα και σου έλεγα ότι μόνο οι άνθρωποι του ποδοσφαίρου μπορούν να διοικήσουν το ποδόσφαιρου , ούτε τεχνοκράτες ούτε τπτ , άνθρωποι που αγαπούν το ποδόσφαιρο.


Στις 14 Ιανουαρίου 2005 (πάνω από ένα χρόνο πριν) είχα γράψει επακριβώς:

"Καταρχήν θεωρώ θετικό ότι ο Λ. είναι "άσχετος" με το ποδόσφαιρο, αν λάβουμε υπόψη πόσο σκατά τα έκαναν οι κάθε είδους "σχετικοί" και "μπασμένοι" τα τελευταία χρόνια... Δεν ξέρω αν θα φέρει την αλλαγή ή όχι, αλλά ξέρω ότι ξεκινά από όσο το δυνατόν πιο καθαρή θέση ως πρωτάρης στο ποδόσφαιρο. Όσο για το ότι ο Λ. υποστηρίζεται από τον Βαρδινογιάννη, ο Κανελλόπουλος από τον Κόκκαλη κλπ., είναι τέτοιο το σύστημα της εκλογής που δυστυχώς οι εκλέγοντες ταυτίζονται με τους εκλεγόμενους, προτείνοντάς τους. Είναι, δηλαδή, περισσότερο πρόβλημα θεσμικό και κατά δεύτερο λόγο πρόβλημα προσώπων." (τα bold δικά μου).

Αν από το παραπάνω καταλαβες ότι θεωρώ τον Λ. ως τον "ιδανικό παράγοντα" είσαι τελείως εκτός πραγματικότητας.

OMF wrote:
όσο για την υψηλή μόρφωση εγώ ξέρω ότι όλες οι μεγάλες επειχηρίσεις απο αμόρφοτους έγιναν και οι περισσότερες επιχειρίσεις απο μορφωμένουν έκλεισαν.


Ωραίο τσιτάτο. Ό,τι πρέπει για τη διοίκηση μιας σύγχρονης επιχείρησης!

OMF wrote:
Άσε exit σε αυτό που έγραψες είσαι 5 μέτρα off-side.


Laughing Laughing Laughing Ευχαριστώ για την επισήμανση Laughing Laughing Laughing


Last edited by exitmusician on Mon Feb 20, 2006 11:03 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Sun Feb 19, 2006 10:48 pm    Post subject: Reply with quote

Panagiotis-7 wrote:
Οποτε φετος λεμε να τελειωσει το παραμυθι πιο νωρις για να παμε διακοπες χωρις αγχος.

Πρωταθλητες απο το Φεβρουαριο.

Ξεφτιλα.Δεν μας χωραει το Ελληνικο πρωταθλημα και απο του χρονου λεω να παιζουμε στο campionato.

Καθεστος εχουμε γινει στην Ελλαδα και οταν ξεμπερδεψουν τα αμερικανακια με τους Ιρακινους,βλεπω να την πεφτουν σ’εμας...

+9 σημερα το βραδυ και φουλ για το ΕΝΑΤΟ!!!



1)δε ξέρω για της ΗΠΑ αλλα κυκλοφορεί μια φήμη πως με τα 7 σερί σας την έιχει πέσει η.....uefa! στο καμπιονάτο πάντως θα έπεφτε πολύ γέλιο...

2)ωραία, μετά το 3-0 και το φετινό πανηγύρι(πρωτάθλημα) φαντάζομαι του χρόνου θα σαρώσουμε....όλες η ομάδες μια μεγάλη παρέα....


Exclamation OMF,EXIT- όσο για τα περί διοίκησις, σύμφωνο κάπως με τον OMF πως πρέπει να έχεις και κάποιες γνώσεις(ας το πούμε να νοηθείς το αντικείμενο,όχι προκατάληψη η γραφικότητα όμως...)κάτι σαν προϋπηρεσία αν θέλετε....τώρα δεν είναι απόλυτα και εξαρτάται από το άτομο.είναι κάτι σαν τους πολιτικούς,καλύτερα μια ζωή στη βουλή και από το ένα υποργείου στο άλλο, η βγαλμένος από τι δουλειά-τεχνοκράτης ψημένος;(βεβαια δεν είναι το ίδιο γιατί μιλάμε για άλλες γνώσεις αλλα το πιάνετε το νόημα..)
Back to top
View user's profile Send private message
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 12:46 am    Post subject: Reply with quote

OMF wrote:
Panagioti στο μόνο πρωτάθλημα που θα μπορούσε να παίξει άνετα ο Ολυμπιακός είναι του Κατάρ με τις ηλικείες που έχει μαζέψει. χα χα χα
Μόνο που και εκεί θα χρειαζόταν ο θείος για τα υπόλοιπα εξ-αγωνιστικά. Wink


Διαγράφεται η φράση. Παρακαλώ να αποφεύγετε προκλητικές εκφράσεις και σχόλια. -- Losada

Τα ελεγα εγω ολη την εβδομαδα.

Δεν υπαρχει κανενα ντερμπυ.
Η αεκ την πρωτη φαση την εκανε στο 74 και αλλες 2 μετα που μειναμε με 10.

Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ισοπεδωσε την αεκ και εδειξε για ακομα μια φορα ποιος ειναι το αφεντικο στην Ελλαδα.

Οι γεροι εχουν σηκωμαρες και οποιον παρει ο χαρος.

Ξεκολατε ποια με αυτη την ιστορια και τους γερους του Ολυμπιακου.
Κατανταει για γελοια αυτη η ιστορια.

Κανονικα δεν πρεπει να δεχτουμε να ξαναπαιξουμε στο Ελληνικο πρωταθλημα μπας κα ιπαρει πρωταθλημα καμια αλλη ομαδα.

11-3 τα γκολ φετος στα ντερμπυ μεσα εξω.
Tοσο καιρο περιμενουμε να παιξουμε κανα ντερμπυ στο Καραισκακη αλλα τιποτα.
Ολο δηλωσεις πρασινοι και κιτρινοι αλλα απο πραξεις τιποτα.

θΥΜΗΘΗΤΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΝΤΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΓΥΡΟΥ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΔΙΠΛΟ ΣΤΟ ΝΑΟ.

Η αεκ ηταν μακραν η χειροτερη και πιο αντιαθλητικη ομαδα που περασε ποτε απο το Καραισκακη.

Και του χρονου το CL στο ΟΑΚΑ.

Και πανω απ’ολα το σημερινο ηταν μια απαντηση στα δακρυγωνα που διεκοψαν παιχνιδια,
στα πεσμενα φωτα που στερησαν πρωταθληματα
και στα συνθηματα που σπηλωσαν νεκρους.
Back to top
View user's profile Send private message
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 4:28 am    Post subject: Reply with quote

Panagiotis-7 wrote:


Και πανω απ’ολα το σημερινο ηταν μια απαντηση στα δακρυγωνα που διεκοψαν παιχνιδια,



α γι αυτο πετεαξατε το καπνογωνο στον Σορεντινο? Twisted Evil

παντως θα χε οντως πλακα να παιζετε μονο Ευρωπη
Back to top
View user's profile Send private message
K.
Full Member
Full Member


Joined: 29 Sep 2004
Posts: 253
Location: EΛΛΑΣ

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 10:42 am    Post subject: Reply with quote

Tην ομάδα του Ολυμπιακού φετος την έχω επικρίνει σκληρά πολλές φορές μέσα στο forum , γι'αυτο πιστεύω ότι δικαιούμαι να γράψω κάτι παραπάνω για το χθεσινό ματς που είχα την τύχη να παρακολουθήσω . Στο 1ο ημίχρονο , ο Ολυμπιακός ήταν πολύ καλός , πραγματικά έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο και άξιζε να προηγείται με παραπάνω τέρματα . Στο β' μέρος η κούραση παικτών με λίγες προπονήσεις την εβδομάδα που πέρασε (Τουρέ,Οκκάς) προκάλεσε πτώση της ομάδας αλλά χωρίς συνέπειες γιατί ο Ολυμπιακός εκμεταλλευόμενος την δύναμη της έδρας πάγωνε το ματς κατά βούληση. Μετά μίλησε ο Ριβάλντο , αυτός ο γέρος , ο ξωφλημένος , που είναι ισάξιος του ...Φρατζέσκου ("γιατί και οι δύο μόνο για φάουλ είναι" Evil or Very Mad ) και έστειλε την ΑΕΚ και πολύ περισσότερο όλους τους άλλους γνωστούς αντιολυμπιακούς για χόρτα . Και για να μην τους στεναχωρεί με τα φάουλ και αναγκάσει κάνα γκολκήπερ σε εξορία σε καμιά ...Πόρτσμουθ , τώρα τους τα βάζει στη ροή του αγώνα ... Δίδυμα και real time ...
Ακόμη Γεωργάτος, Ανατολάκης μου απέδειξαν ότι τους αξίζει να μείνουν στην ομάδα άλλο ένα χρόνο , έστω αναπληρωματικοί , γιατί όντως έχουν τη νοοτροπία του νικητή σε τέτοια παιχνίδια όσο κανείς άλλος . Βέβαια η ανανέωση είναι απαραίτητη , στην Ευρώπη οι αντίπαλοι δεν έχουν καμία σχέση με τον φετινό ΠΑΟ και την ΑΕΚ . Νομίζω πως το φετινό πρωτάθλημα κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει ότι το παίρνει δίκαια ο Ολυμπιακός , η μόνη διαφωνία μπορεί να είναι στο αν είμαστε οι καλύτεροι ή οι λιγότερο κακοί .
Τέλος για τον διαιτητή . Αλλοπρόσαλος . Επρεπε να είχε αποβάλλει Τσιρίλο , Εμερσον στο Α'ημίχρονο , ενώ στο Β' ημίχρονο μας έδωσε μερικά "μπασκετικά" φάουλ . Τυπικός΄Ελληνας διαιτητής , συμψηφισμοί και τελική εικόνα που προκαλεί θυμηδία .
Back to top
View user's profile Send private message
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 3:29 pm    Post subject: Reply with quote

Mika wrote:
παντως θα χε οντως πλακα να παιζετε μονο Ευρωπη


Ξερεις γιατι στην Ευρωπη δεν παμε καλα;

Επειδη δεν υπαρχει καθολου συναγωνισμος στην Ελλαδα για να εχει και μεγαλυτερο κινητρο η ομαδα.
παναθηναικος και αεκ ειναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ και απλα υπαρχουν για να συμπληρωνουν τις 16 ομαδες της Α Εθνικης μαζι με τις υπολοιπες.

Καθε Κυριακη παιζουμε φιλικα και περιμενουμε να παιξουμε 4 ματς το χρονο μπας και ζοριστουμε λιγο αλλα ματαια.

4 νικες στα λιγο πιο δυσκολα παιχνιδια φετος (και οχι ντερμπυ)
με 11-3 γκολ,πως ειναι δυνατον να παμε καλα στν Ευρωπη;

Γι’αυτο λεω οτι απο του χρονου πρεπει να παιχουμε στο campionato μπας και ζοριστουμε λιγο παραπανω γιατι αν περιμενουμε απο παναθηναικο και αεκ τοτε...




Οσο η καθε SCORE βγαζει παρομοια πρωτοσελιδα αυτα θα γινονται καθε χρονο.
Για κανα manager το συζηταμε αν και νομιζω οτι η συγκεκριμενη κοπια πρεπει να ειχε bug για να εβγαλε 1-0 υπερ της αεκ...


Παρακατω δινω ενα link και οποιος θελει ας δει κατι αλλο που εχει σχεση με τη συγκεκριμενη εφημεριδα αντι να κοιταξει την ομαδα που υποστηριζει.
Δεν βαζω τη φωτο για να μη λετε οτι προκαλω.

http://www.ultras7osfp.com/7/e107_files/public/236_souvlatzides.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 4:14 pm    Post subject: Reply with quote

Τότε πώς εξηγείς ότι τα τελευταία 10 χρόνια που παίρνετε το πρωτάθλημα ο "ανύπαρκτος" Παναθηναϊκός έχει καταφέρει να πραγματοποιήσει καλύτερες και σιγουρα αξιοπρεπέστερες εμφανίσεις και πορείες στην Ευρώπη σε σχέση με τον Ολυμπιακό; Στερείται βάσης η άποψή σου και τεχνηέντως αποκρύπτει έναν πολύ σημαντικό παράγοντα που νομίζω ότι με την πάροδο του χρόνου η αναφορά σε αυτόν έχει απενοχοποιηθεί σε τέτοιο βαθμό που ακόμα και οι Ολυμπιακοί έχουν αρχίσει να παραδέχονται: την περίφημη διαιτησία της πρώτης 7ετίας.

Και αν, όπως λες, το ελληνικό πρωτάθλημα είναι στο τσεπάκι σας κάθε χρόνο, ποιο το εμπόδιο να στοχεύσετε ψηλότερα στην Ευρώπη; Μήπως ο ίδιος ο εφησυχασμός, η αλαζονεία και η μυωπική θεώρηση που προκύπτει από την ευκολότερη ή δυσκολότερη, δίκαια ή άδικη (για την πρώτη 7ετία) κατάκτηση του εγχώριου πρωταθλήματος;

Σε κάθε περίπτωση, στον Ολυμπιακό και μόνο στον Ολυμπιακό οφείλεται το πρόβλημα της κακής παρουσίας στην Ευρώπη και πουθενά άλλου.

Θα ήθελα την άποψή σου πάνω σε αυτό.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 5:17 pm    Post subject: Reply with quote

Σωστα τα λες exit. Φυσικα και ο Ολυμπιακος (και μονο αυτος) ειναι υπευθυνος για τις εμφανισεις του στην Ευρωπη. Το ερωτημα μου εμενα ειναι: Πως γινεται ο Παναθηναικος, που ειναι τοσο καλος στην Ευρωπη, να ειναι τοσο κακος στο Ελληνικο πρωταθλημα (που ειναι σαφως κατωτερης δυναμικοτητας απο το CL); Γιατι με την λογικη αυτη, αφου στο CL τα παει καλυτερα απο τον Ολυμπιακο, το πρωταθλημα θα επρεπε να το ειχε δεδομενο.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 6:04 pm    Post subject: Reply with quote

Δύο χιλιοσυζητημένοι παράγοντες συντελούν. Ο ένας είναι/ήταν η παρασκηνιακή επιρροή του Ολυμπιακού. Ο άλλος είναι η αυτοπεποίθηση του Παναθηναϊκού όταν παίζει με ευρωπαϊκές ομάδες, που πρόερχεται από την εκτενή εμπειρία και τα ουκ ολίγα καλά αποτελέσματα - την ίδια αυτοπεποίθηση έχει ο Ολυμπιακός εντός Ελλάδας. Στην Ευρώπη τόσο η οποιαδήποτε παρασκηνιακή επιρροή όσο και η εγχώρια αυτοπεποίθηση πάνε περίπατο, με τα γνωστά αποτελέσματα.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 6:35 pm    Post subject: Reply with quote

και δεν έχει παίχτες, σαν την εθνική....με 12-14 παίχτες δε βγάζεις πρωτάθλημα και ευρώπη. διαλέγεις και πας....η το ένα η το άλλο. εδώ η roma το 2000-2001 πήρε πόδι από το champions league γιατί δεν μπορούσε να πάει για πρωτάθλημα και να παίξει και στα 2..
Back to top
View user's profile Send private message
assotos yios
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 30 Mar 2004
Posts: 955
Location: not aswtosgios blogspot :-)

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 8:02 pm    Post subject: Reply with quote

Μαλιστα...Πιστευα οτι η επικληση της ευρωπαικης "ανυπαρξιας" του Ολυμπιακου θα ειχε αρχισει να κουραζει και τους αντιπαλους του.Αναμφιβολα οι ευρωπαικες εμφανισεις του Ολυμπιακου ηταν πολλες φορες κατωτερες των δυνατοτητων του και αρκετες φορες ειχε ασχημα στραβοπατηματα.Βεβαια εφτασε και 5' απο τον ημιτελικο του CL ,αποκλειστηκε 2 φορες σε ισοβαθμιες αλλα πολυ σωστα οι επικριτες του θα πουν οτι αυτα δε μετρουν.Εξοχα...Να δουμε λοιπον τι λενε οι αριθμοι.Συγκριση των βαθμων Ολυμπιακου-Παναθηναικου (με αυστηρα αλφαβητικη σειρα...)τις χρονιες που και οι 2 συμμετειχαν στη πρωτη φαση των ομιλων ...

1998/1999 ΟΣΦΠ 11/ΠΑΟ 6
2000/2001 ΟΣΦΠ 9/ΠΑΟ 8
2001/2002 ΟΣΦΠ 5/ΠΑΟ 12
2003/2004 ΟΣΦΠ 4/ΠΑΟ 4
2004/2005 ΟΣΦΠ 10/ΠΑΟ 9
Συνολο 39 39
Με ολο το σεβασμο στις αξιολογες -για ελληνικη ομαδα- πορειες του ΠΑΟ εγω δε βλεπω πρασινους γιγαντες και κοκκινους νανους ...
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 8:11 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν είναι έτσι ρε assotos yios,αν είναι δυνατόν.
Για δές σε τι ομίλους ήταν ο ΟΣΦΠ και σε τι ο ΠΑΟ,όταν έπαιρναν αυτούς τους βαθμούς.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 8:14 pm    Post subject: Reply with quote

δεν έχει λογική αυτός ο υπολογισμός....τι όφελος έχει στη χωρα αν μάζεψες πχ. σε 15 χρονια 10 vatmous όταν ο άλλος πήγε τελικό μια φορα και παράλληλα μάζεψε και αυτός πάνω κάτω 10 βαθμούς(που είναι και πενταροδεκάρες στην ευρώπη...).η ουσία είναι να προσφέρεις στην χωρα(και σε σένα) πορείες(και να περνάς έναν όμιλο ως δεύτερος μονο δεν είναι πορεία), και να μην κανεις αρνητικά record σταθερά. και μη ξεχνάμε πως όταν παίζει πάντα αύγουστο δεν είναι και το πιο εύκολο...και μη ξεχνάμε το UEFA


αποκεί και πέρα τελευταία η ελληνικές ομάδες κρέμονται από έναν μύθο....από το 2002 έχουμε να δούμε τίποτα στην ευρώπη.ο όμιλος πολύ μας είναι
Back to top
View user's profile Send private message
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 8:19 pm    Post subject: Reply with quote

exitmusician wrote:
Στην Ευρώπη τόσο η οποιαδήποτε παρασκηνιακή επιρροή όσο και η εγχώρια αυτοπεποίθηση πάνε περίπατο, με τα γνωστά αποτελέσματα.


Ελα ομως που στην Ευρωπη εχετε απλωσει τα πλοκαμια σας και εχετε διαιτησιες που ουτε φανταζονταν ποτε Ελληνικη ομαδα.
Μη μου πεις οτι ο Παναθηναικος εχει συναντησει διαιτητες οπως ο Ολυμπιακος με Ρεαλ στο ΟΑΚΑ και στο Μπερναμπεου,οπως με Λυον στο Ζερλαν πριν 5 χρονια και αλλες πολλες.
Δεν θελω να ριξω το βαρος στη διαιτησια γιατι αυτο θα εχει σαν αποτελεσμα να ριχνω σταχτη στα ματια μου.

Για το ερωτημα σου η απαντηση μου ειναι η εξης.

Ο μοναδικος υπευθηνος για τη μη διακρηση στην Ευρωπη ειναι ο Ολυμπιακος και μονο αυτος.
Τουλαχιστον εμεις ξερουμε να παραδεχομαστε τα λαθη μας και αυτη ειναι η μεγαλη διαφορα μας.
Εσεις εδω και τοσα χρονια τα ριχνετε στη διαιτησια και οπου αλλου εκτος απο την ομαδα σας γι’αυτο εχουμε παρει 9 πρωταθληματα τα τελευταια 10 χρονια και γι’αυτο θα συνεχισουμε να τα παιρνουμε και για τα επομενα 10.

Οπως σου ειπα μονο εμεις φταιμε γιατι ο Σωκρατης τοσα χρονια δεν ειχε κανει σωστο πραγραμματισμο για το επομενο βημα στο CL.
Eκανε μεταγραφες χωρις ουσια,μονο και μονο για να πει οτι εσπρωξε φραγκα και γενικα εκανε σπασμοδικες κινησεις.
Βεβαια δεν μπορω να παραλειψω οτι εφερε και παιχτες που προσεφεραν στην ομαδα οπως ο Καρεμπε,ο Τζιοβαννι βασικα για το κατι διαφορετικο
που ειχε να δωσει στον κοσμο και οχι τοσο για την ομαδικοτητα του και βεβαια ο παγκοσμιος Ριβαλντο.
Φετος δειχνει να αλλαζει κατι παρολο που δεν πηραμε πολλους ποντους στο CL,αλλα καναμε πολυ καλες εμφανισεις εκτος εδρας.
Για να προχωρησει μια Ελληνικη ομαδα στην Ευρωπη και να μπορει να κοιταξει στα ματια μια Ευρωπαικη θα πρεπει να εχει και την τυχη με το μερος της πραγμα που εμεις οχι μονο δεν το εχουμε αλλα μας εχουν καταραστει κιωλας.

Και να σου κατι αλλο;

Εμενα δε μου φτανει να κερδισω το Αμβουργο ή τη Σαλκε εκτος εδρας και μεχρι εκει.
Ουτε αυτο το θεωρω πορεια.
Πορεια κανουν και οι οικοδομοι στην Ομονοια.

Εγω θελω καποια στιγμη να ειμαι ετοιμος και να φτασω στους 4 του CL,καποια στιγμη να παω στον τελικο και να σηκωσω την κουπα.

Γιατι εσει μιλωντας για την Ευρωπαναθα και τα μπλουζακια που εχετε βγαλει «ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΕΓΩ» με το χαρτη της Ευρωπης,φαινεται οτι ειστε ικανοποιοιμενοι απο μια δυο νικες εκτος εδρας και μεχρι εκει.
Αλλιως δεν θα φωναζατε και το συνθημα
«ΕΛΛΑΣ ΕΥΡΩΠΗ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ».

Αρα ολα καλα και να τη λεμε στους γαυρους που δεν εχουν κανει νικη εκτος.

Εχεις ομως που εχουμε πολλες απαιτησεις απο την ομαδα μας και ειμαστε διαφορετικη ρατσα οπαδων θελουμε ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ πραγματα.

Πιστευω να εγινα κατανοητος...
Back to top
View user's profile Send private message
assotos yios
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 30 Mar 2004
Posts: 955
Location: not aswtosgios blogspot :-)

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 8:33 pm    Post subject: Reply with quote

Arrow vag,billy Δε προκειται να μπω σε τετοια αντιπαραθεση γιατι μετα θα ερθει καποιος αλλος και θα σου πει για τις ευνοικες διαιτησιες που ειχε ο Παναθηναικος ,για αλλες κληρωσεις του παρελθοντος κτλ κτλ.Εγω δεν μειωνω κανεναν,αυτα ειναι μεσα στο παιχνιδι .Ουτε φυσικα ειμαι ικανοποιημενος απο την ομαδα μου γιατι μπορουσε να εχει και καλυτερες παρουσιες.Αυτο που λεω ειναι οτι τον εχουμε ξεσκισει τον Ολυμπιακο για τις ευρωπαικες του αποτυχιες οταν δε βλεπω αλλες ελληνικες ομαδες-οδοστρωτηρες και υπαρχουν πρωταθλητριες ομαδες στο CL που τελειωνουν τους ομιλους με συλλογη απο "κουλουρακια"...

ΥΓ1 Βilly δε με ενδιαφερει ποσους βαθμους φερνει ο καθενας στη χωρα .Αλλο συλλογος ,αλλο εθνικη ομαδα.Αλλα στο κατω κατω αν θελει ο 3ος,ο 4ος κτλ ας δωσουν και κανενα ποντο απο το κυπελλο UEFA...
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 8:50 pm    Post subject: Reply with quote

άσωτε, σύμφωνο πως η εθνική είναι πάνω από τους συλλόγους αλλα στα ματια τον ξένων δεν υπάρχει διαφορα,μπορεί να μη σε ενδιαφέρει(δικαίωμα σου) αλλα όσο παίρναν τα χρονια στο υποσυνείδητο η εικόνα μένει(οποια και να είναι η ομάδα)

πίστεψε με,και προσωπικά δεν με ευχαριστεί να ξέρω πως μας έχουν για σάκο του βόχε πχ.

σύμφωνο πως όλες η ομάδες οφείλουν να συνεισφέρουν αλλα χωρίς παρεξήγηση αλλα τελευταία σήκωσα τα χερια ψιλά με της ομάδες που παίζουν στο UEFA....όσο για τον OSFP,ναι μεν έχει γίνει υπερβολικό το θέμα αλλα είναι πολλά τα χρονια παρουσίας(χωρίς προκριματικά),με budget,και με τέτοια score....1,2 δε θα σου κάτσει,e την τρίτη όμως;;

αυτά βεβαια δεν αθωώνουν της πρόσφατες εμφανίσεις του ΠΑΟ
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 11:58 pm    Post subject: Reply with quote

Βαθμολογία
1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-54
2.ΑΕΚ-45
3.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-42

Πώς θα ήταν η βαθμολογία αν ο ΟΣΦΠ δεν είχε κερδίσει τον ΠΑΟ και την ΑΕΚ εκτός έδρας στον πρώτο γύρο,αλλά είχε χάσει?

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-48
2.ΑΕΚ-48
3.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-45
Ήταν πολύ σημαντικά τελικά αυτα τα 2 διπλά για τον ΟΣΦΠ.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Tue Feb 21, 2006 1:59 am    Post subject: Reply with quote

exitmusician wrote:
Στην Ευρώπη τόσο η οποιαδήποτε παρασκηνιακή επιρροή όσο και η εγχώρια αυτοπεποίθηση πάνε περίπατο, με τα γνωστά αποτελέσματα.


Ειμαι φιλαθλος του ποδοσφαιρου και οπαδος του Ολυμπιακου, αλλα δεν μου αρεσει να μου λενε οτι ολα τα προταθληματα που παιρνει ο Ολυμπιακος ειναι πετσινα. Για να ειναι τα πραγματα οπως τα λες exit, η παρασκηνιακη επιρροη πρεπει να εχει τετοιο μεγεθος που να τσακιζει καθε ευνομουμενη χωρα. Αν ειναι ετσι τα πραγματα γιατι ο Παναθηναικος δεν εχει προσφυγει σε καποιο δικαιοδοτικο οργανο (δεν ξερω αν αυτο λεγεται ΦΙΦΑ, ΟΥΕΦΑ ή καπως αλλιως) για να καταγγειλει την σαπιλα του Ελληνικου ποδοσφαιρου; Επειδη δεν γνωριζω καλα the politics του Ελληνικου ποδοσφαιρου (και σε σοβαρο επιπεδο, δεν νομιζω οτι εαν καποιος δεν ειναι ποδοσφαιρικος παραγοντας ειναι γνωστης) δεν ξερω αν μπορει να δικαιωθει σε μια τετοια υποθεση. Σε τελικη ευθεια, αν πιστευει οτι αδικειται νομιζω οτι με το να απεχει απο το πρωταθλημα θα κανει περα για περα ακουστη την διαμαρτυρια του σε ολη την Ευρωπη και τοτε ισως να ξεδιπλωθει το "κυκλωμα" που βρωμιζει το Ελληνικο ποδοσφαιρο.

Οπως ειπε και ο Παναγιωτης, ο Ολυμπιακος εχει να κατηγορει μονο τον εαυτο του για την πορεια του στην Ευρωπη, ενω ο ΠΑΟ κατηγορει αλλους.

Υ.Γ. Δεν λεω οτι ο Κοκκαλης ή ο καθε Κοκκαλης δεν αποκλειεται να εχει μαγειρεψει αγωνα/ες, αλλα δεν μου αρεσει να ακουω συνεχεια οτι μια ομαδα εχει παρει 1-2-3-4-5-6-7-8 (διαλεχτε οποιο νουμερο απ'ολα θελετε) ΠΕΤΣΙΝΑ πρωταθληματα.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
marin
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Apr 2004
Posts: 1414
Location: London

PostPosted: Tue Feb 21, 2006 10:44 am    Post subject: Reply with quote

Egw den eimai sigouri oti einai ta prwtathlimata "petsina" opws leei o Manchester, alla mou fainetai oti to idio to prwtathlima den einai kai tipota to tromero ex ou kai ta gnwsta apotelesmata stin Europi.
An oi diaitisies plironontai mia i dyo fores apo tous men i tous de i tous tritous telika den exei kai poly simasia etsi den einai? Simasia exei oti stin Europi kamia apo autes tis omades den einai dynaton na paei kala giati poly apla to epipedo tou podosfairou einai allo. Afiste pou oi treis prwtoi tou prwtathlimatos den prospathoun na beltiothoun me Europaika protypa. Prospathoun na kanoun tin issona prospatheia etsi wste na einai sta idia i ligo parapanw epipeda apo tous allous dyo.

Me auti ti logiki loipon den exei kai tosi simasia an ta prwtathlimata ta pernei o Olympiakos i o Pao i ta lefta tou Kokkali i tou Bardinogianni. Afou outws i allws sto exwteriko einai prodiagegrameni i poreia twn omadwn...
Back to top
View user's profile Send private message
marin
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Apr 2004
Posts: 1414
Location: London

PostPosted: Tue Feb 21, 2006 10:53 am    Post subject: Reply with quote

Asxeto men alla poly kalo de! Kai episimws dia stomatos BBC to Wembley DEN tha einai etoimo gia tis 13 Maiou kai ton teliko tou FA Cup...
To xerame oloi bebaia auto. Gelasa poly me kapoia minimata pou eftasan stin proini ekpompi tou BBC pou rwtagan ti tha ginei me tous Olympiakous mias kai to Wembley exei argisei toso kai mias kai to Millenium Dome episis eixe argisei para poly yperkostologithike tragika klp klp klp..
Kala tha kanoume gelio, alla autoi tha bgaloun ta matia tous monoi tous giati o typos tous den asteieutai...thymastai ti LAura Peek?
Back to top
View user's profile Send private message
Rohan
Full Member
Full Member


Joined: 17 Dec 2004
Posts: 382
Location: Middle Earth

PostPosted: Tue Feb 21, 2006 2:11 pm    Post subject: Reply with quote

Τα έχουμε ξαναπεί...Το μοναδικό τίμιο πρωτάθλημα τα τελευταία χρόνια ήταν αυτό του 2004.....Μόνο ο Δούρος κατάφερε να σπάσει την κατάρα και την δικτατορία του Κόκκαλη.....Εδώ και τώρα: Λευτεριά στον Αη-Βασίλη! Τέρμα στην ερυθρόλευκη δικτατορία! (αλήθεια γιατί τ' αυγά του πάσχα τα βάφουμε κόκκινα; Στην ευρώπη τα βάφουν και με άλλα χρώματα...δάκτυλος μου μυρίζει !)

Κόψτε την μπάλα στον Ριβάλντο! Απελάστε τον Σόλιντ!
Α, και να μην ξεχάσω:
Ζήτω οι (μόνες τίμιες) πορείες! Ζήτω οι ευρωπαϊκές πορείες!

Και τελειώνω με τους γνωστούς στίχους του Βάρναλη (αφιερωμένο σε εγχώριους πράσινους και ευρωπαιους "εκτός έδρας" κόκκινους )

"....Φταίει το κακό το ριζικό μας
φταίει ο Θεός που μας μισεί
φταίει το κεφάλι το δικό μας
φταίει πρωτ' απ' όλα το κρασί!"

Ας σοβαρευτούμε επιτέλους!
Back to top
View user's profile Send private message
SOUL_13
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 28 Apr 2004
Posts: 722
Location: Birmingham-UK

PostPosted: Tue Feb 21, 2006 2:54 pm    Post subject: Reply with quote

Oso asovaro einai na legetai oti o Olumpiakos phre ta prwtathlimata me thn vohthia ths diaitisias xwris na einai se para polles periptwseis anwteros apo tous adipalous tou, allo toso asovaro kai asteio einai na leme oti se kapoia apo auta den dextike kathoristikh voithia. Pws tha ginei re paidia den tha vgaloume tuflous kai blamenous to 80% tou filathlou kosmo.

Vazw kai ena komati tou shmerinou arthrou to Karagiannidh pou vazei kapoia pragmata sthn thesh tous. Padws to epanalamvanw to oti autos o osfp einai 9 vathmous brosta apo ton 2o deixnei akrivos thn poiothta twn adipalwn tou kai genikotera tou Ellhnikou protathlimatos....ths PLAKAS.

"Δεν μου λέει τίποτα ο Ολυμπιακός. Πρέπει να μην έχω σχέση με την μπάλλα και επαφή με την πραγματικότητα για να παραμυθιαστώ από την κυριαρχία του Ολυμπιακού στην Ελλάδα. Με μία κουβέντα, για να μη λέμε πολλά: Αυτός ο Ολυμπιακός του 2006 ούτε με φοράκι δεν έχει θέση στην Ευρώπη. Ούτε με φοράκι σημαίνει ούτε δωρεάν δεν μπορεί να μπει στο πανηγύρι της Ευρώπης. Ουσιαστικά είναι δωρεάν το εισιτήριο όταν πληρώνεις μόνον τον φόρο, το φοράκι. "
Back to top
View user's profile Send private message
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Tue Feb 21, 2006 3:32 pm    Post subject: Reply with quote

kala ta elege o tzimakos...voulgaroi,xanoumises,vazeles,olo to ethnos proskyna swvraka kai faneles...

synexizw na pisteuw pws to provlhma mas den einai an h diaithsia paizei osfp,alla to pws tha ginei na paizei thn omada mas...
vevaia,o xronos ta giatreuei ola.de dikaiologeitai alliws to gegonos pws oi panathinaikoi niwthoun adikhmenoi se sxesh me tous olympiakous,kai oi aektzhdes se sxesh me tous allous 2.otan omws tithetai to erwthma 'oi alles omades ti na poun' h apanthsh erxetai plhrwmenh 'e,milame apo tis megales omades,poia einai pio adikhmenh'...
to oti o osfp exei parei kapoia prwtathlimata apo th diaithsia(eidika ta prwta)de xwra amfisvhthsh.to thema einai pws kai oi alloi 2 mia xara volemenoi htan apo ta korakia...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 129, 130, 131  Next
Page 77 of 131

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr