stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Τι μουσικες ακουει το stadia.gr
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 27, 28, 29  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Mon Jun 20, 2005 8:18 pm    Post subject: Reply with quote

Μπόρεσα να βρω μόνο το στιχουργό για το "Ρόζα". Είναι ο Άλκης Αλκαίος (Από το cd "στου αιώνα την παράγκα")
Back to top
View user's profile Send private message
Grecolatin
Junior Member
Junior Member


Joined: 04 Jun 2004
Posts: 154
Location: Spain,Granada

PostPosted: Mon Jun 20, 2005 9:23 pm    Post subject: Reply with quote

Efxaristo Losada, 8a me boi8isi kati kai afto Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Mon Jun 20, 2005 11:48 pm    Post subject: Reply with quote

Hola Grecolatin! Smile

Αν και ασχετος απο ρεμπετικα, θα αποπειραθω να σε βοηθησω.

Για το "O kυρ Θανος" βρηκα τη παρακατω ιστοσελιδα. Ελπιζω να ειναι το σωστο τραγουδι:

http://www.greekmidi.com/songs/bithikotsis/okyrthanos.html

Οσον αφορα το "θα σαλταρω", μηπως λεγεται και σαλταδορος ή θα σαλταρω θα σαλταρω? Αν ναι, τοτε να ενα link (τραγουδι 22):

http://www.musical.gr/cddetails.scr?gui_language=1&CD_code=478741-2

Για το "το βουνο" βρηκα αυτο (το περιεργο ειναι οτι διαβαζω τα ελληνικα μονο στο cached, γι'αυτο βαζω και το τεραστιο link):

Cached σελίδα - "Το Βουνό" - edit από exitmusician λόγω τεράστιου link
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Grecolatin
Junior Member
Junior Member


Joined: 04 Jun 2004
Posts: 154
Location: Spain,Granada

PostPosted: Tue Jun 21, 2005 5:31 am    Post subject: Reply with quote

BRAVO BRE DIMISKOUR.

SIGA SIGA ME TI BOI8IA SAS TA BGAZO PERA ME TO DISKAKI MOU.
SE EFXAROISTO POLI GIA TO XRONO SOU.

Pantos to tragoudaki "O Kir Thanos", ine poli oreo kai den perimena na itane apo ton idio ton Mpithikotsi.Fenete oti itane kai kalos sin8etis o aksexastos Grigoris mas. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Tue Jun 21, 2005 10:03 am    Post subject: Reply with quote

Στης Εκκλησιάς την Πόρτα - Μάνος Πυροβολάκης & Νίκος Πορτοκάλογλου

Θεϊκό κομμάτι...Βέβαια μπορεί να μου φαίνεται έτσι επειδή με εκφράζει ο στίχος...
Ροκ με κρητική λύρα=ΤΕΛΕΙΟ!!!
Έχω καταλάβει όταν όταν συνδιάζεται η ροκ/μέταλ με πιο ήρεμες καταστάσεις το αποτέλεσμα είναι απλά τέλειο...

Ένα τραγούδι που λέει ο Πορτοκάλογλου με την Τσαλιγοπούλου πως το λένε;Λέει:Κλείσε τα μάτια,κλείστα και χόρεψε μου......
Κάπως έτσι.... Rolling Eyes
Back to top
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Tue Jun 21, 2005 6:09 pm    Post subject: Reply with quote

Παιδιά ξέρετε πού μπορώ να βρω ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ παρτιτούρες για πιάνο από τραγουδια ελληνικα και ξενα;;; Κυριως εντεχνα/ρεμπετικα απο ελληνικα και ροκ/μπαλάντες για ξένα...

Το 8notes.com να πα να να να να, θέλει συνδρομή... Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
oute psilos
Full Member
Full Member


Joined: 22 Feb 2005
Posts: 394
Location: glasgow

PostPosted: Tue Jun 21, 2005 6:16 pm    Post subject: Reply with quote

To piano pou tha to vris?
Back to top
View user's profile Send private message
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Tue Jun 21, 2005 10:51 pm    Post subject: Reply with quote

Tι εννοείς πού θα το βρω; Confused
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Wed Jun 22, 2005 11:08 am    Post subject: Reply with quote

Χθες πήγα στη συναυλία των Iron Maiden.Πωπω ήταν τέλεια ρε!!Να πηδάμε και να φωνάζουμε,ο Bruce Dickinson(τραγουδιστής) να φωνάζει:Scream for me Athens,Scream for me Greece!!!Να βγαίνει ο Eddie ατη σκηνή και ο επειδιξίας-κιθαρίστας να κάθετε και καλά να παλεύει μαζί του...Και όλο το πλήθος(χιλιάδες) να τραγουδάει και να χτυπιέται!!!
Πωπω ΚΑΥΛΑ!!!!!!!!

Όλα ήταν τέλεια αλλά δυστυχώς κράτησε πολύ λίγο.... Sad

Το highlight της βραδιάς:Στη συναυλία ήταν παρών και ο Γιώργος Γεωργίου...Ναι ρε μαλακες Έλληνες,αυτός με τα πολλά δόντια!!! Very Happy Και εκεί που βγάζανε φωτογραφίες λέει:Ρε σεις ξεκολλάτε μου ρε...Και του φωνάζω εγώ...Ρε Γιώργαρε είμαι από Κρήτη,έλα να πάρουμε μία φωτογραφία γαμώ το φιλότιμό μου......Και αγκαλιάζει εμένα και τον bro μου και λέει:Ρε Κρήτη,θα γίνουμε ρεζίλι στον κόσμο ρε...Αλλά επειδή σε πάω πάμε άλλη μία.... Very Happy Cool
Back to top
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Wed Jun 22, 2005 12:25 pm    Post subject: Reply with quote

H συναυλία πού έγινε; (σε ποιο χώρο;;; )
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Wed Jun 22, 2005 1:36 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Στη συναυλία ήταν παρών και ο Γιώργος Γεωργίου

Ο Γεωργίου είναι τρελός ροκάς.Εχθές στην εκπομπή του έλεγε για την συναυλία,ότι είχε πολύ κόσμο απο Θεσ/νίκη και Κρήτη,και ότι πολλά παιδιά που δεν τον ακούνε στο ραδιόφωνο της Αθήνας ξαφνιάστηκαν που τον είδαν εκεί.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
siakabetis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 01 Oct 2004
Posts: 1426
Location: patras

PostPosted: Wed Jun 22, 2005 2:49 pm    Post subject: Reply with quote

παντως σε γενικες γραμμες η αγορα συναυλιων εχει ανηξει και στην ελλαδα και απο οτι φαινεται το ανοιχτο του μπιτσ βολευ θα ζησει ονειρικα βραδια
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Wed Jun 22, 2005 3:39 pm    Post subject: Reply with quote

ξερει κανείς πώς λέγεται το (γαλλικό) κομμάτι που παίζει στη διαφήμιση της Vodafone με την Εθνική??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Jun 22, 2005 4:02 pm    Post subject: Reply with quote

"Ça Plane Pour Moi" - Plastic Bertrand: Βέλγος ψυχάκιας - το τραγούδι είναι του 1977. Ψιλο-πανκ στο καραγκιοζέ στυλ των Sex Pistols.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Wed Jun 22, 2005 6:18 pm    Post subject: Reply with quote

aristidis wrote:
H συναυλία πού έγινε; (σε ποιο χώρο;;; )


Στο Terravibe στη Μαλακάσα.Είναι ένας τεράστιος χώρος 36χλμ από την Αθήνα,μέσα σε δάσος,σαν ένα πάρκο.Πολύ ωραίο.....

vag3721 wrote:
Ο Γεωργίου είναι τρελός ροκάς.Εχθές στην εκπομπή του έλεγε για την συναυλία,ότι είχε πολύ κόσμο απο Θεσ/νίκη και Κρήτη,και ότι πολλά παιδιά που δεν τον ακούνε στο ραδιόφωνο της Αθήνας ξαφνιάστηκαν που τον είδαν εκεί.


Για μένα και τον αδερφό μου λέει ρε...σιγά τον πολύ κόσμο.... Very Happy Very Happy
Back to top
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Sat Jun 25, 2005 11:01 am    Post subject: Reply with quote

Nάτο ντιβιντι της Συναυλίας!

Χθες πήρα το cd (δεν πιστεύω να σας πειράζει που είναι αντιγραφή!)! Και όπως πολύ σωστά αναφέρει ο Luc είναι ΓΑΜΑΤΟ!!! (Υ.Υ. με το συμπάθιο αλλά δεν κόβομαι κιόλας για το αν αυτή η λέξη ειναι επιστημονικής ορολογίας...)

Το The Ecstacy of Gold τρομερό, λες και είσαι σε γυρισματα ταινίας τυπου Τροίας... (ας το θεωρήσουμε καλό αυτό το τελευταίο...)

Και το The Call of Ktulu έχει τρομερή μουσική!

Μετά μου άρεσαν πολύ τα The Memory Remains και No Leaf Clover, όσο για τα υπόλοιπα (Hero of the day και μετά, και το 2ο δισκακι) δεν τα ακουσα ακομα...

Αντε να πάρω και το ντιβιντι!!! ΚΡΗΤΗ Ρούλεζ, μη ρωτήσω αν αξίζει αυθεντικό ή όχι;!! Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Mon Jun 27, 2005 8:38 am    Post subject: Reply with quote

Εγώ το έχω ολόκληρο.Λέει πολύ να το έχεις κανονικό ρε αλλά αν δε μπορείς να το αγοράσεις ? τότε μη ρωτάς εμένα για το αν υπάρχει πρόβλημα αλλά τους Metallica. Very Happy

Γουστάρω πάντως έτσι όπως έγραψες το όνομά μου...
ΚΡΗΤΗ Ρούλεζ!!χαχαχα.....

ΚΡΗΤΗ Rulez ή ΚΡΗΤΗ Ρουλζ pls..... Rolling Eyes Evil or Very Mad
Back to top
Choriatis 2004
Senior Member
Senior Member


Joined: 25 Feb 2004
Posts: 480
Location: Athens/Aigio

PostPosted: Mon Jun 27, 2005 8:39 am    Post subject: Reply with quote

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ
ΟΙ Scorpions ερχονται ΕΛΛΑΔΑ.
18 Ιουλιου στο γηπεδο Καραισκακη, προπωληση εισιτηριων απο το Virgin Megastore στο γηπεδο Καραισκακη και απο καπου αλλου που δε θυμαμαι...
Ξερετε τι θελω τωρα!
Οσοι ειναι στην Αθηνα και μπορουν να με βοηθησουν ας μου βρουν 2 εισιτηριακια! Ειλικρινα σας παρακαλω
Οσοι προτιθεστε να βοηθησετε στειλτε μου pm! Μην πατε και τα παρετε! Αφου μου στειλετε θα σας απαντησω για το ΟΚ! Wink
ΒΟΗΘΕΙΑ Αθηναιοι.... Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
siakabetis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 01 Oct 2004
Posts: 1426
Location: patras

PostPosted: Mon Jun 27, 2005 9:49 am    Post subject: Reply with quote

το παραπονο μου ειναι οτι ολες οι συναυλιες ειναι αθηνα θεσ/νικη και καμια πατρα που ειναι και το τριτο αστικο κεντρο της ελλαδας. τουλαχιστον να γινοταν καμια συναυλια το καρναβαλι Sad Sad
θα μου πειτε τι ζηταω τωρα εε Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Mon Jun 27, 2005 10:44 am    Post subject: Reply with quote

Πήγε κανένας στο Rockwave φέτος; Για ρίχτε απόψεις... Είδα στιγμιότυπα στο Mad και επιβεβαιώθηκε η άποψή μου ότι οι headliners του φεστιβάλ δεν "παίζουν" στα μεγάλα φεστιβάλ του εξωτερικού (π.χ. Garbage τρίτοι στο Glastonbury πίσω από Primal Scream και Basement Jaxx), ενώ τα εισιτήρια είναι εξαιρετικά ακριβά για 3-5 (!) συγκροτήματα (πρώτη μέρα: Marilyn Manson, Garbage, Matisse, εισιτήριο 40 - νομίζω - Ευρώ).

Εξίσου ερασιτεχνική, και στη λογική του "να βγάλουμε όσα περισσότερα μπορούμε", η σύνθεση του line-up. Τι σχέση έχει ο Marilyn Manson με τους Garbage; Γιατί εγώ που θέλω να θαυμάσω Rolling Eyes Laughing την Shirley Manson των Garbage να πρέπει να ανεχτώ τον τραγικό ψυχάκια και μάλιστα ως headliner? Τι σχέση - μουσικά - έχουν οι Sonic Youth με τον Moby?

Προσπερνώ το γραφικό, πλέον, metal διήμερο. Στην τελική, ας μην διοργανώνεται ως μέρος του Rockwave. Δεν έχω τίποτα με το συγκεκριμένο είδος μουσικής, αλλά εντάξει, 5-ήμερο φεστιβάλ με 2 μέρες metal και με ουσιαστικά metal line-up (Black Sabbath, Black Label Society, Wastefall) τη μία από τις υπόλοιπες τρεις μέρες είναι ανισοβαρές. Δεν έχουμε ποιον να φέρουμε, ε, ας φέρουμε μερικά metal συγκροτήματα που και φτηνά είναι και σίγουρο κοινό έχουν, και τη βγάλαμε και φέτος...

Τέλος, ούτε ένα δείγμα της βρετανικής μουσικής σκηνής. Δεν μιλάω για ονόματα μεγέθους Coldplay, Keane κλπ. (αλήθεια, γιατί δεν σκέφτηκε κάποιος να καλέσει τους Coldplay ως headliners;), αλλά τόσα σχήματα βγαίνουν τον τελευταίο καιρό στην Αγγλία. Αλλά ξέχασα, τους έφαγε ο... Marilyn Manson Laughing Laughing Laughing

Η καλύτερη ever ημέρα του Rockwave ήταν η πρώτη μέρα του φεστιβάλ το 2000, με Oasis, Moby, Muse και Closer. Οι Flaming Lips που ήταν να εμφανιστούν πριν τον Moby δεν ήρθαν, αντί γι' αυτούς έπαιξε ο Moby πλήρες σετ μιάμισης ώρας και μας ξετίναξε στην κυριολεξία! Αυτός ήταν ο πραγματικός headliner και όχι οι κουτσουρεμένοι Oasis...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Mon Jun 27, 2005 11:58 am    Post subject: Reply with quote

siakabetis wrote:
το παραπονο μου ειναι οτι ολες οι συναυλιες ειναι αθηνα θεσ/νικη και καμια πατρα που ειναι και το τριτο αστικο κεντρο της ελλαδας. τουλαχιστον να γινοταν καμια συναυλια το καρναβαλι Sad Sad
θα μου πειτε τι ζηταω τωρα εε Exclamation


Εγώ πάντως άμα θέλω πάω στο Γεντί Κουλέ Arena και βλέπω Deep Purple...
Heraklion Rulez Ya
Back to top
Avon
Full Member
Full Member


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 210

PostPosted: Mon Jun 27, 2005 5:45 pm    Post subject: Reply with quote

Γιατι φοβασαι απο Καλομοιρα - 22 MBs

Πραγματικα ισως απο τις καλυτερες ερμηνειες της Καλομοιρας. Οσοι μπορειτε δειτε το...

Επισης για οποιους προτιμανε κατι πιο pop οριστε το Toxic:

Toxic απο Καλομοιρα - 35.2 MBs
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Mon Jun 27, 2005 7:16 pm    Post subject: Reply with quote

Avon θα μας τρελάνεις!!!! Very Happy Laughing Very Happy Cool

Ο Μοby ειναι ΚΟΡΥΦΗ!!!!Και δεν εχω καταφέρει να τον δώ απο κοντά live.. Crying or Very sad (εντωμεταξύ τωρα ακουω το Porcelain.Καταπληκτικό κομμάτι..!!)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Tue Jun 28, 2005 10:21 am    Post subject: Reply with quote

pedia tin kiriaki piga ke ida tin triti mera tou klasikou graspop metal meeting pou diexagete kathe hrono exo apo tis vrixeles, ke fetos giortazei ta 10 hronia.

tin triti mera idame ektos apo polla kenuria singortimata ta 3 megala onomata (gia ta opia piga..) dreamtheater, dio(o pappous dinei resta!!) , ke vevea iron maiden apisteftei opos panda,
ala axizan ke i lacuna coil, ena italiko singrotima me tragudistria kati san nightwish, ke o yngwn malmsteen, o typos epeze solo kythara 2 ores mehri pou tin espase sto telos sti skini......trelo talendo.

kati nuclear assault, ke dark tranqullity itan poli varia gia mas....

tis ales 2 meres ihe onomata opos megadeath, slipnot, in flames, paparoach, ke ala...
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Tue Jun 28, 2005 10:50 am    Post subject: Reply with quote

Yngwie Malmsteen... Laughing Laughing Όταν ήμουν μικρός (πολύ μικρός) άκουγα το "Trial By Fire" (ή κάπως έτσι) και φαντασιωνόμουν ότι είχα τη virtuosité του, όπως όλα τα παιδάκια της ηλικίας μου. Αυτό ήταν και το πλησιέστερο πέρασμά μου από το metal... ευτυχώς Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 27, 28, 29  Next
Page 9 of 29

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr