stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Εδώ κολλάνε τα πάντα για τα ΣΠΟΡ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 129, 130, 131  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Sat Mar 19, 2005 11:13 am    Post subject: Reply with quote

Αίσχος...Άκου εκεί Αθώοι...
Back to top
Pagouras
Senior Member
Senior Member


Joined: 11 Jan 2005
Posts: 528
Location: Γαλάτσι,Αθήνα(Άντε & λίγο Γιάννινα)

PostPosted: Sat Mar 19, 2005 1:28 pm    Post subject: Reply with quote

Κατι ψιλοασχετο...

Επειγόντως προπόνηση!

http://www.sportime.gr/html/ent/847/ent.59847.asp
Back to top
View user's profile Send private message
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Sun Mar 20, 2005 1:16 am    Post subject: Reply with quote

Απο την Κυριακάτικη "Ε"

Πριν από δύο εβδομάδες, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου στη Μαδρίτη, μία αγγλίδα αθλήτρια του μήκους, η Τζινέτ Κουάκι, θέλησε να χρησιμοποιήσει την τουαλέτα στο χώρο των αθλητών πριν από τον προκριματικό. Ανοιξε το καλαθάκι και βρήκε, λέει, σύριγγες και μπουκαλάκια από χάπια. Βγήκε, πήγε κι ενημέρωσε κάποιους ισπανούς επίσημους, αλλά αντιμετωπίστηκε με αδιαφορία. Καταγγελία επίσημη δεν έκανε, αλλά φρόντισε να διαδώσει όσα είδε σε φίλους και γνωστούς. Λίγες ώρες αργότερα, ένας ολλανδός δημοσιογράφος κάθισε σ' ένα κομπιούτερ στο ξενοδοχείο των αθλητών για να σερφάρει στο Ιντερνετ. Εριξε μια ματιά στις ιστοσελίδες που είχαν ανοιχτεί πρόσφατα και έπαθε νέο σοκ: www.steroids.ru, έγραφε πάνω πάνω.

*Το «ru» σημαίνει Ρωσία, τα υπόλοιπα τα καταλαβαίνετε...


Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Sun Mar 20, 2005 1:54 am    Post subject: Reply with quote

Η δική μου γνώμη είναι ότι θα γλιτώσουν και απο την IAAF .
Για να δούμε τι θα κάνει το καλοκαίρι ο Κεντέρης ''Χωρίς βοηθήματα''.
Back to top
View user's profile Send private message
wizard
Senior Member
Senior Member


Joined: 30 Apr 2004
Posts: 468
Location: Athens & UK

PostPosted: Sun Mar 20, 2005 2:09 am    Post subject: Reply with quote

Πάντως η αντιμετώπιση των ελληνικών ΜΜΕ ήταν άθλια και ειδικά από ΜΜΕ τα οποία έχουν και συμφέροντα στο χώρο.. Rolling Eyes

Ετσι κι αλλιώς τα ελληνικά ΜΜΕ μόνο μέσα ενημέρωσης δεν είναι.. Mad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Mon Mar 21, 2005 4:20 am    Post subject: Reply with quote

Δύο posts μεταφέρθηκαν στο thread του Βόλλεϊ
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Rohan
Full Member
Full Member


Joined: 17 Dec 2004
Posts: 382
Location: Middle Earth

PostPosted: Mon Mar 21, 2005 7:38 pm    Post subject: Reply with quote

Βάση και τής "παράδοσης" που δημιουργήθηκε τα προηγούμενα χρόνια Wink , μετά τη γραπτή ανακοίνωση-στήριξη του Μπάγεβιτς από την Διοίκηση του Ολυμπιακού, μάλλον ο Σέρβος πρέπει να ετοιμάζει τις βαλίτσες του για άλλες πολιτείες (καιρός ήταν!).
Για να δούμε.................... Confused
Back to top
View user's profile Send private message
apelpisiakos
Full Member
Full Member


Joined: 10 Jun 2004
Posts: 277
Location: Estadio Municipal de Mytilini - "Tarlas"

PostPosted: Mon Mar 21, 2005 7:45 pm    Post subject: Reply with quote

Ευτυχώς για τους αθλητές η IAAF δεν μπορεί να επιβάλει ποινές, απλώς να ασκήσει έφεση στο ανώτατο αθλητικό δικαστήριο.

Πάντως μένω έκπληκτος από το μένος ορισμένων "λειτουργών" της ενημέρωσης, (Συρίγος, Χελάκης κλπ.). Αμέσως να μιλήσουν για προειλημμένες αποφάσεις και συγκαλύψεις κλπ. Να καταργήσουμε τότε τα δικαστήρια και τις επιτροπές ρε παιδιά και να βγάζετε εσείς οι παντογνώστες και τιμητές των πάντων τις αποφάσεις. Τελοσπάντων ισχύει το αθώος μέχρι αποδείξεως του εναντίου η να αρχίσουμε να πετροβολάμε όποιον μας φαίνεται ύποπτος?

Εκτός πια αν είναι απόδειξη ενοχής τα... τρομαγμένα περιστέρια του... Κολυμπάδη!
Back to top
View user's profile Send private message
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Mon Mar 21, 2005 7:45 pm    Post subject: Reply with quote

Εγω εχω μια ελπιδα οτι αυτη την φορα δεν θα γινει το ιδιο και ο Ντουσαν θα μεινει και του χρονου και θα κανει το κουμαντο του. Ουτως η αλλως τα 3ετη διαρκειας τα πουλησε ο Ολυμπιακος. Αστον και του χρονου τον "πριγκιπα" και δωσε του εν λευκω την οργανωση της ομαδας και αν δεν τα παει καλα τοτε εγω θα κατεβω απο Αγγλια να του τα ψαλλω ενα χερακι!
Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 1:32 am    Post subject: Reply with quote

Σωστός και εγώ μαζί σου. Τι άθλημα έχουμε εδώ στην Ελλάδα με τις αλλαγές προπονητών. Σταμάτησε το άθλημα ο Ολυμπιακός και τώρα τελευταία το έχει αρχίσει ο Παναθηναϊκός.

Τέλος με τα πειράματα. Βάλτε κάποιον στο τιμόνι και αφήστε τον για 2 χρόνια τουλάχιστον και μετά κοιτάξτε προς τα πίσω να δείτε τι 'έκανε' !
Back to top
View user's profile Send private message
savas
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 287

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 1:44 am    Post subject: Reply with quote

Παγκόσμια κατακραυγή

Η IAAF ακονίζει τα νύχια της. Η WADA διαμαρτύρεται. Η κοινή γνώμη καγχάζει. Ξένοι πρωταθλητές δηλώνουν ότι θα μποϊκοτάρουν τους δικούς μας. Οι εφημερίδες, ξένες αλλά και εγχώριες, μιλούν ευθέως για τη χαμένη αξιοπρέπεια του ελληνικού αθλητισμού. Εμείς, βέβαια, σφυρίζουμε αδιάφορα. Οχυρωμένοι πίσω από δικολαβίστικα επιχειρήματα, βαυκαλιζόμαστε ότι αυτό που μας καταβρέχει είναι ψιλόβροχο...

http://www.enet.gr/online/online_text?c=115&id=56833448,78831784,85292584,64723752
Back to top
View user's profile Send private message
apelpisiakos
Full Member
Full Member


Joined: 10 Jun 2004
Posts: 277
Location: Estadio Municipal de Mytilini - "Tarlas"

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 12:54 pm    Post subject: Reply with quote

Η άλλη άποψη για τη διεθνή κατακραυγή.

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_sport_100028_22/03/2005_137948

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_sport_100029_22/03/2005_137946

Μερικές σημαντικότατες λεπτομέρειες από τα πραπάνω άρθρα...

----Για τον Ντικ Πάουντ----

O Kαναδός δικηγόρος, ο οποίος είχε υπερασπίσει τον περίφημο συμπατριώτη του σπρίντερ Mπεν Tζόνσον στην υπόθεση ντόπινγκ που είχε ξεσπάσει στους Oλυμπιακούς Aγώνες του 1988, δεν ικανοποιήθηκε με την απόφαση, αλλά δεν εξεπλάγη με αυτή.

Κατά τα άλλα ο συγκεκριμένο κύριος είναι σήμερα πρόεδρος της WADA και "ηγέτης" στον αγώνα κατά του ντόπινγκ. Προτείνω ανεπιφύλακτα τον....Χρήστο Τζέκο για να τον διαθεχθεί! Smile


----Για την δικαστική επιτροπή----

«Eίναι παράξενη, αλλά δεν μας εκπλήσσει», δήλωσε, παραγνωρίζοντας ότι την απόφαση δεν έλαβε ο ΣEΓAΣ, αλλά ανεξάρτητη επιτροπή, που αποτελούνταν από τρεις έγκριτους νομικούς και μόνο δύο μέλη του Δ.Σ. της Oμοσπονδίας.

Ο Παπαδογιαννης βεβαίως στην Ελευθεροτυπία απ' ότι είδα αναγνωρίζει μόνο έναν ως "έγκριτο" νομικό, αυτόν που μειοψήφισε. Προφανώς "έγκριτος" είναι όποιος λέει αυτά που μας αρέσουν. Wink


-----Για τη στάση της ΙΑΑF-------
ο πρόεδρος της Eπιτροπής, Kώστας Παναγόπουλος, σε συνέντευξη στον ραδιοφωνικό σταθμό ΣKAΪ 100,3. ...Δεν μας παραδόθηκε από την IAAΦ αλλά από τους συνηγόρους των εγκαλουμένων, η επιστολή του κ. Mπολέ, υπευθύνου για το ντόπινγκ της IAAΦ, ο οποίος βεβαιώνει ότι η IAAΦ είχε εγκαίρως στα χέρια της την αλλαγή του where about (σ.σ.: πού βρίσκεται) του κ. Kεντέρη για το Σικάγο....
Back to top
View user's profile Send private message
ioannis
New Member
New Member


Joined: 17 Jan 2005
Posts: 11

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 5:53 pm    Post subject: Reply with quote

re ti brainoun olloi ke gabgizoun san koproskilla.toso mistiko itan oti oi athlites ntoparountai;to thema den ine pios ta pairnei alla pion tha kanoun thima.diladi iparhei kanenas ston kosmo pou pistevei oti ta amerikanakia,mikel jones stin olympiada tis atlantas otan katerevse to rekor ton pano apo 20 eton me hrono diaforas pano apo miso defterolepto den iatn ntope;i marion jones pou irthe stin athina ke arnithike na treksei ta 100 k´200m itan katharei;opios thelei na protagonisti einai anagasmenos na pernei.
Back to top
View user's profile Send private message
Panathas13
Full Member
Full Member


Joined: 11 Mar 2004
Posts: 262
Location: Germany

PostPosted: Wed Mar 23, 2005 1:33 am    Post subject: Reply with quote

Apo sportline.gr
Η ΠΑΕ Ξάνθη θα ζητήσει από ΕΠΑΕ και ΕΠΟ να επαναληφθεί ή να συνεχιστεί από το 93` ο αγώνας με την Κέρκυρα. "Ο ένας βαθμός για εμάς δεν σημαίνει τίποτα, οι 3 όμως για την Κέρκυρα μπορεί να σημαίνουν μια ολόκληρη κατηγορία", εξηγεί
-------------
Tetia diavazw kai ksanaexw elpida pos kati paei na alaksei sthn Ellada.
An kai thelw na pesei h Kerkira Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Wed Mar 23, 2005 2:12 pm    Post subject: Reply with quote

Ξέχασα να σας πω για κάτι που έγινε το τριήμερο της αποκριάς.

Η Ξάνθη έγινε ο πρώτος σταθμός, της εν Ελλάδι περιφοράς του ...τιμημένου από την ΕΠΟ (για προφανείς λόγους η επιλογή της πόλης)!!!
Σε μια πλατεία της, ήταν σε προθήκη, και πήγαινε όποιος ήθελε και έβγαζε φωτογραφία δίπλα του. Επίσης είχε μια φωτογραφία με τους παίκτες να πανηγυρίζουν πίσω από τον Ζαγοράκη που σήκωνε το Κύπελλο (η κλασική) μόνο που έλειπε η φάτσα του Τέο και μπορούσες να βάλεις τη μουράκλα σου εκεί, σα να το σηκώνεις εσύ!!! (priceless). Laughing Laughing

Κόστος κάθε φωτογραφίας? Μόλις ...12 γιούρια!!! Shocked (δε μπορούσες να βγάλεις με δική σου, εκτός και αν έκανες μεγάλο τσαμπουκά Laughing )

Το ίδιο θα γίνει και σε άλλες πόλεις της Ελλάδας σύντομα.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tzinos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Apr 2004
Posts: 993
Location: London

PostPosted: Fri Mar 25, 2005 4:55 pm    Post subject: Reply with quote

O Dellas ta leei exw apo ta dontia

Δέλλας: "Ναι μεν, αλλά..."

Μία σημαντική συνέντευξη παραχώρησε ο Τραϊανός Δέλλας στην εφημερίδα Sportday, χωρίς να κρατήσει τα προσχήματα και να "μασήσει" τα λόγια του. Ο μεγάλος απών από τον αγώνα της Εθνικής με τη Γεωργία μίλησε για τον άθλο του Euro, αλλά εξέφρασε την προσωπική του άποψη για το ποδόσφαιρο στη χώρα μας και για το Euro 2012.

Αναλυτικά:

«Το ματς στην Τιφλίδα είναι κλειδί. Αν νικήσουμε εκεί δε φοβάμαι τίποτα. Οι Γεωργιανοί έχουν καλή ομάδα, αλλά δεν μας φοβάμαι. Ξέρουμε πως μπορούμε να νικήσουμε», ήταν τα λόγια του διεθνή αμυντικού για το παιχνίδι στη Γεωργία, ενώ αναφορικά με το επικείμενο ματς με την Αλβανία τόνισε: «Είναι ποδόσφαιρο. Είναι γιορτή. Δεν είναι χώρος αντίδρασης αρνητικών συναισθημάτων για άλλο λαό. Πάθος ναι, το έχουμε ανάγκη, αλλά μέχρις εκεί. Πολιτισμός. Και πιστεύω ότι στο τέλος θα γιορτάσουμε».

Για την επιστροφή του στην Ελλάδα βρίσκει αρκετούς λόγους για να μην το πράξει: «Η νοοτροπία του κόσμου για το ποδόσφαιρο. Αυτά που έχω δει στο εξωτερικό, οι προϋποθέσεις που έχεις για να δουλέψεις. Η έλλειψη καλών γηπέδων. Οι πρωταγωνιστές που παραμένουν όλα τα χρόνια ίδιοι. Οι παράγοντες. Η βία. Η μεγάλη πίεση που ασκείται από όλους στον ποδοσφαιριστή. Και γενικά αυτή η ανασφάλεια γύρω από το ποδόσφαιρο. Στην Ιταλία οι παράγοντες δείχνουν πιο σοβαροί. Και είναι επαγγελματίες παράγοντες, το βασικό. Πληρώνουν, αν είναι υπεύθυνοι, ανταμείβονται ως υπεύθυνοι, αναλαμβάνουν τις ευθύνες του για όσα κάνουν, σε αντίθεση με τους Ελληνες. Αυτοί, όλως τυχαίως, ποτέ δεν φταίνε για τίποτα».

«Μπορεί και να γύριζα, αλλά πρώτα θα κοιτούσα να μείνω στο εξωτερικό. Αν έβρισκα κάτι καλό στο εξωτερικό θα το προτιμούσα. Δεν είναι άλλωστε το οικονομικό που θα με φέρει πίσω. Θα πρέπει και η ομάδα να πληροί κάποιες προϋποθέσεις. Αυτήν την εποχή αισθάνομαι ότι στο μέλλον θα μπορούσα να γυρίσω στην ΑΕΚ, γιατί βλέπω ότι προσπαθεί. Φτιάχνει προπονητικό κέντρο, μαζεύει κόσμο στο γήπεδο, προσπαθεί να οργανωθεί, να συμμαζευτεί, να διορθώσει και να αποφύγει τα λάθη του παρελθόντος. Να μην κάνει κουμάντο ο οποιοσδήποτε. Αυτό καταλαβαίνω ότι θέλει να κάνει ο Ντέμης. Αν γυρνούσα τώρα, με τα οικονομικά εξασφαλισμένα, θα το έκανα επειδή κουράστηκα λίγο στο εξωτερικό. Εχω παίξει περισσότερο από ό,τι στην πατρίδα μου».

Για τις δηλώσεις του περί στασιμότητας ακόμα και μετά το Euro, δήλωσε: «Μένουν τα ίδια πρόσωπα συνέχεια. Πρόσωπα που έχουν δημιουργήσει μεγάλο πρόβλημα στο ποδόσφαιρο. Ακουσα ότι στο ματς της ΑΕΚ με την Παναχαϊκή ήμουν «στημένος» από τον διαιτητή. Εγώ τότε είχα φτύσει αίμα για να βοηθήσω την ομάδα, το βράδυ μπορεί να μάλωσε με τη γυναίκα μου. Για ποιον; Για το εκάστοτε λαμόγιο, που έχει μια καρέκλα και παίρνει ένα τηλέφωνο και κανονίζει ένα ματς. Γιατί να τα τραβάω εγώ όλα; Για να είναι αυτοί στα κουμάντα και να συνεχίσουν να κονομάνε στην πλάτη των ποδοσφαιριστών; Απομονώσετε τους. Μην τους δίνετε δημοσιότητα και βήμα να μιλούν. Γι’ αυτό ζουν, για να προβάλλονται και να κονομάνε».
Οι αναμνήσεις του από την Πορτογαλία είναι δυνατές: «Κάθε εικόνα που βλέπω τη συνδυάζω με προσωπικές εικόνες που έχω ζήσει πριν ή μετά. Με μια κουβέντα, μια αγκαλιά, ένα τηλεφώνημα. Επειδή τελείωσε αυτό και μπήκαμε αμέσως στις επόμενες υποχρεώσεις, δεν έχω ακόμα συνειδητοποιήσει απόλυτα τι έγινε το καλοκαίρι. Από την άλλη, δεν το πολυσκέφτομαι, διότι δεν θέλω να μείνω εκεί. Θα μείνω στάσιμος, γι’ αυτό δεν το πολυσκέφτομαι».

«Το γκολ με την Τσεχία, αλλά και ό,τι ακολούθησε μετά το σφύριγμα της λήξης είναι η πιο δυνατή ανάμνηση. Ενώ όλοι είχαν εστιάσει την προσοχή τους στον κόσμο, εγώ ήμουν στη γυναίκα μου, που έκλαιγε. Αυτή η εικόνα είναι η πιο δυνατή. Στον τελικό ήταν διαφορετικά, πιο γλυκά. Το συναίσθημα ήταν πιο δυνατό στο παιχνίδι με την Τσεχία».


«Καμαρώνω για την εικόνα που αντίκρισα όταν γυρίσαμε από την Πορτογαλία. Ο κόσμος στους δρόμους. Τότε για πρώτη φορά κατάλαβα ότι κάναμε κάτι μεγάλο. Νομίζω ότι εκεί όλοι την… ψιλοακούσαμε. Κοιταζόμασταν μεταξύ μας εκστασιασμένοι. Τόση πολλή αγάπη δεν τη θυμάμαι ξανά. Και δεν νομίζω ότι Ελληνας ποδοσφαιριστή έχει ξαναεισπράξει τόσο μεγάλη αγάπη».

«Οι καταστάσεις με κάνουν να σκέφτομαι διαφορετικά. Είναι κακό να μπαίνει η πολιτική στο ποδόσφαιρο. Γιατί στηρίζεται ο τάδε από το τάδε κόμμα; Για να στηρίζεται σημαίνει ότι κάτι υπάρχει στο παρασκήνιο. Μπορεί να συμβαίνει και σε άλλες χώρες αυτό, αλλά η βιτρίνα των πρωταθλημάτων του είναι ελκυστική. Γι’ αυτό και πηγαίνουν 60 χιλιάδες άνθρωποι σε κάθε παιχνίδι. Αυτοί οι άνθρωποι δεν μπορεί να γελιούνταν τόσο πολύ. Δεν αισθάνονται ότι είναι σάπιο το ποδόσφαιρο που βλέπουν, ενώ στην Ελλάδα ο κόσμος καταλαβαίνει και βλέπει ότι το ποδόσφαιρο είναι σάπιο. Το πορτογαλικό είναι καλύτερης ποιότητας πρωτάθλημα; Τα γήπεδα είναι γεμάτα διότι εκτός των άλλων είναι καινούργια».
Για το τι θα έλεγε σε κάθε ενδιαφερόμενο να αγωνιστέι στο ελληνικό ποδόσφαιρο εμφανίστηκε ειλικρινής: «Του μιλώ για τα γήπεδα, του λέω ότι θα γίνει ματς και δεν είσαι σίγουρος ότι θα γυρίσεις σπίτι σου, αφού μπορεί να φας καμία πέτρα ή καμία κροτίδα στο κεφάλι, ότι δεν θα είσαι σίγουρος ότι θα πληρώνεσαι στην ώρα σου, ότι και προσφύγει να κάνεις δεν ξέρεις τι απόφαση θα σου… μαγειρέψουν. Το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα έχει ομίχλη από πάνω, που το καλύπτει. Δεν είναι καθαρό το ποδόσφαιρο. Θα του πω λοιπόν «μην πας», διότι δεν θέλω να τον κοροϊδέψω, δεν θέλω να με καταριέται. Μπορεί να φαίνομαι κακός. Εμένα όμως με στεναχωρεί πάρα πολύ αυτό. Διότι σε όλους, πολιτικούς, κυβέρνηση, παράγοντες, φιλάθλλους, ποδοσφαιριστές, η Εθνική έδωσε τεράστια ευκαιρία. Η Εθνική έβγαλε το ένα χέρι του ποδοσφαίρου έξω από το βάλτο, για να το πιάσει κάποιος να το τραβήξει. Αυτός που ήταν έξω γύρισε το κεφάλι του από άλλη μεριά. Διότι ίσως δεν τους ενδιαφέρει. Τους εξυπηρετεί να είναι έτσι, μπάχαλο. Δεν είμαι πολιτικοποιημένος, δεν μου αρέσει».

Αναφορικά με την απόπειρα ανάληψης του Euro 2012, υποστήριξε: «Να γίνει τελικός Euro στην Ελλάδα; Πώς θα το πάρουμε το Euro; Κατ’ αρχήν δεν θα πρέπει να μπαίνουν Ελληνες στις εξέδρες. Φαντάσου δηλαδή να γίνει τελικός Euro Ελλάδα-Πορτογαλία και να το πάρει η Πορτογαλία. Θα φύγουμε οι ποδοσφαιριστές από το γήπεδο; Σε καμία περίπτωση. Κι όμως εκεί, είδες, έκλαιγαν, χτυπιόντουσαν, αλλά έναν Ελληνα δεν πείραξαν. Στην οργάνωση είμαστε καλοί. Το μόνο που φοβάμαι είναι οι γνωστοί-άγνωστοι όλων των ομάδων που θα προσπαθήσουν να δημιουργήσουν προβλήματα».

Για τα οπαδικά συνθήματα κατά τη διάρκεια των προπονήσεων στο Καραϊσκάκη, τόνισε: «Μάλωσα. Ηρθε κάποιος και έβριζε τον Κυργιάκο σε προπόνηση. Του λέω «τι κάνεις; Είσαι ανάμεσα σε τόσα παιδάκια». Και η απάντηση αυτού του κυρίου, που φορούσε φανέλα του Ολυμπιακού, ήταν «και ποιος είσαι εσύ, που θα μου πεις να βγω από το σπίτι μου;».

Καταλαβαίνεις ποιο είναι το επίπεδό μας. Ηταν μεγάλος άνθρωπος, μπορεί να έχει παιδιά. Μετά πώς να διοργανώσεις Euro; Νομίζεις η ΟΥΕΦΑ και η ΦΙΦΑ δεν τα σκέφτονται αυτά; Δεν ξέρουν τι γίνεται στην Ελλάδα, τα επεισόδια, τη βία, την έλλειψη βελτίωσης σε αυτόν τον τομέα. Θα πει κάποιος «και πως κάναμε Ολυμπιακούς Αγώνες;». Το ποδόσφαιρο δεν είναι στίβος. Αλλωστε και εκεί γιουχάισαν τους αθλητές. Φαντάσου στο ποδόσφαιρο τι μπορεί να γίνει. Είμαι υπέρ της ανάληψης, είμαστε όμως έτοιμοι; Εσύ που διαβάζεις την εφημερίδα ξέρεις να χάνεις; Ξέρεις να χειροκροτείς τον παίκτης της ομάδας στην ήττα και να χειροκροτείς το νικητή; Ή μόνο να σφυρίζεις και να… κατεβάζεις καντήλια, μανάδες και πατεράδες;»…
Back to top
View user's profile Send private message
Pagouras
Senior Member
Senior Member


Joined: 11 Jan 2005
Posts: 528
Location: Γαλάτσι,Αθήνα(Άντε & λίγο Γιάννινα)

PostPosted: Sat Mar 26, 2005 3:06 pm    Post subject: Reply with quote

Το (ελληνικό) ημερολόγιο του Αντρέα Ματσόν

http://www.sportime.gr/html/ent/756/ent.60756.asp
Back to top
View user's profile Send private message
Nikolas
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 1068
Location: Άλιμος!

PostPosted: Sat Mar 26, 2005 3:21 pm    Post subject: Reply with quote

Πριν από 45 χρόνια γεννήθηκε ο Αϊρτον Σένα,
ο πιο θρυλικός πιλότος στην ιστορία της Φόρμουλα 1.


http://www.bam.gr/senna.htm
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sun Mar 27, 2005 4:52 pm    Post subject: Reply with quote


χρυσό μετάλλιο στον διεθνή ιστιοπλοϊκό αγώνα
Back to top
View user's profile Send private message
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Sun Mar 27, 2005 11:18 pm    Post subject: Reply with quote

Nikola μου εκανες μεγαλη ζημια με το Θεο Αιρτον.

Απο μικρος που θυμαμαι τον εαυτο μου 2 ινδαλματα ειχα.

Το μεγαλο Μαρκο και τον ΑΘΑΝΑΤΟ Αιρτον.

Ο πρωτος σταματησε νωρις τη μπαλα απο τραυματισμο και ο δευτερος εφυγε πολυ νωρις απο κοντα μας και αυτο εδωσε το δικαιωμα σε κατι Γερμανους να το παιζουν οδηγοι...


O TEΛΕΥΤΑΙΟΣ ΘΕΟΣ ΗΤΑΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ...
Back to top
View user's profile Send private message
dimi
Full Member
Full Member


Joined: 08 May 2004
Posts: 319
Location: Leuven Belgium

PostPosted: Mon Mar 28, 2005 2:48 am    Post subject: Reply with quote

Protathiltis ston Deytero gyro o PAOK. Shocked

(Nomizo oti einai prosfilh sunhtheia tou PAOK na kanei polu kalous deuterous gurous)

http://www.sportnet.gr/showreport.asp?Sport=1&CountryID=16&ChampID=7&ReportID=90116
Back to top
View user's profile Send private message
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Tue Mar 29, 2005 12:18 pm    Post subject: Reply with quote

Αύριο παίζει η ΑΕΚ στο Aμπτί Ιπεχτσί με την Εφές. Ο νικητής περνάει στους 8 της Euroleague (και μάλιστα πρώτος από τον όμιλο) και ο ηττημένος μένει έξω.

Η διοίκηση λοιπόν της Εφές προκειμένου να έχει ...θερμή συμπαράσταση, έβαλε ελεύθερη είσοδο για τους θεατές!!!! Shocked

Ε ρε γλέντια.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Choriatis 2004
Senior Member
Senior Member


Joined: 25 Feb 2004
Posts: 480
Location: Athens/Aigio

PostPosted: Tue Mar 29, 2005 12:23 pm    Post subject: Reply with quote

Η ΑΕΚ κερδισε στον πρωτο γυρο με εναν ποντο διαφορα με εκεινο το απιστευτο καλαθι του Ζηση.
Ετσι, θεωρητικα δεν πρεπει να χασει με πανω απο 1 ποντο. Αν χασει με εναν τι γινεται?
Επισης αν το παιχνιδι ληξει ισοπαλο τι γινεται? Κανονικα εκει που εχει φτασει ο ομιλος δε θα επρεπε το παιχνιδι να ληξει ετσι? Γιατι που το ξερω εγω οτι εαν η ΑΕΚ ειχε αλλα 5 λεπτα παραταση στην Αθηνα δε θα ανεβαζε τη διαφορα? Νομιζω καταλαβατε...
Το ιδιο ισχυει και στον αγωνα ΠΑΟ-Φορτιτουντο οπου οι πρασινοι πρεπει να κερδισουν με 5 ποντους για να περασουν δευτεροι. Να το γεμισετε το ΟΑΚΑ Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Tue Mar 29, 2005 12:35 pm    Post subject: Reply with quote

Choriatis 2004 wrote:
Επισης αν το παιχνιδι ληξει ισοπαλο τι γινεται? Κανονικα εκει που εχει φτασει ο ομιλος δε θα επρεπε το παιχνιδι να ληξει ετσι?


Όχι βέβαια. Αυτό θα γινόταν μόνο αν τα παιχνίδια ήταν διπλοί αγώνες μεταξύ τους. Από τη στιγμή όμως που είναι σε όμιλο, πρέπει να βγει νικητής.
Τώρα το τι γίνεται σε περίπτωση ήττας με ένα πόντο? Πέφτει εκεί τριπλή ισοβαθμία και με την Μπένετον (4-2), εκτός φυσικά αν χάσει στη Πολωνία αύριο. Απο τη στιγμή όμως που και με 2 πόντους να χάσει, πάλι έχουμε τριπλή ισοβαθμία και όπως ξέρουμε μένει έξω (συνολικό γκολ αβερέιτζ), μάλλον το ίδιο θα ισχύει και για τον ένα πόντο διαφορά.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Choriatis 2004
Senior Member
Senior Member


Joined: 25 Feb 2004
Posts: 480
Location: Athens/Aigio

PostPosted: Tue Mar 29, 2005 12:41 pm    Post subject: Reply with quote

Nai alla ετσι δινεται πλεονεκτημα στην ΕΦΕΣ που θα εχει 45 λεπτα ουσιαστικα στη διαθεση της για να παρει τη διαφορα.
Η ΑΕΚ ομως ειχε 40 στην Αθηνα. Ετσι ΜΕΤΑΞΥ των 2 ομαδων υπαρχει μια αδικια.
Τελος παντων το πιο λογικο ειναι οτι θα πρεπει να βγει νικητης αλλα ειναι ενα απο τα αδυνατα σημεια των κανονισμων Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 129, 130, 131  Next
Page 27 of 131

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr