stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Νέο Γήπεδο Παναθηναϊκού
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 132, 133, 134  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου
View previous topic :: View next topic  
Author Message
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Wed Sep 15, 2004 8:05 pm    Post subject: Reply with quote

αν και δεν θέλω να οξύνω την αντιπαράθεση! θα κάνω μία μικρή παρένθεση!

ο δήμος Πειραιά έχει το μεγαλύτερο πρόβλημα αστικού πράσσινου και ελεύθερου χώρου για τον πολίτη! Το καραισκάκη όμως και το Ρέντη γίνανε γήπεδα και όχι πράσσινο για τον πολίτη! και αν ψαχτείς θα δείς και εσύ ότι ο Πειραιάς δεν έχει πάρκα! ας είναι καλα η ακρογιαλιά που του δίνει λίγο αέρα....

Οι αμπελόκηποι απο πάνω τους έχουνε τον Λυκαβηττό που είναι ένα μεγάλο Πάρκο! Τα προσφυγικά πρέπει να γκρεμιστούνε επειγόντος είναι ντροπή στο 2004 να υπάρχουνε τέτοια χτίσματα, τα οποία αν και κρατικά και ο νόμος έλεγε μόνο για τις οικογένειες των προσφυγων, τώρα τα πιο πολλά νοικιάζοντε στη νέα γενιά μεταναστών.

Ας τα γκρεμίσουνε και ας υπογειοπιήσουνε την λεωφόρο και ας αναπτυχθέι προς αυτή τη μεριά το γήπεδο και όχι προς τα σχολεία! αλλά τί λέω, τα προσφυγικά δεν γκρεμίζοντε, και όταν το γήπεδο φύγει απο τη γειτονιά ένας νέος ναός θα δεσπόζει κάτω απο τον αττικό ουρανό μιας και οι παπάδες το οικόπεδο το έχουνε ήδη λιμπηστεί για τον νέο μητροπολιτικό ναό.

Παντού εκκλησίες! λές και πάει ο κόσμος..... Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Wed Sep 15, 2004 8:15 pm    Post subject: Reply with quote

Αρχίσαμε και ξεφεύγουμε. Για να πω την αλήθεια, περίμενα ότι θα γινόταν νωρίτερα! Τέλος πάντων, ξεκαθαρίζω ότι επόμενα posts στο ίδιο μοτίβο θα πρέπει να γίνονται στο "Νομιμότητα, Ισοτιμία", αλλιώς θα μεταφέρονται εκεί.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ledis
New Member
New Member


Joined: 29 Aug 2004
Posts: 11

PostPosted: Thu Sep 16, 2004 1:50 pm    Post subject: Reply with quote

Yπάρχουν τρεις κατηγορίες ανθρώπων:


1)Οι Παναθηναικοι, που με γνώμονα την αγάπη για την ομάδα τους θέλουν ο Παναθηναικός να αποκτήσει ένα ΠΛΗΡΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ για ολα του τα αθλήματα, με επίκεντρο φυσικά το ποδοσφαιρικό, που να παρέχει όλες τις σύγχρονες ανέσεις, και αυτό να βρίσκεται όσο το δυνατόν πιο κοντά στην φυσική του έδρα (Αθήνα). Με τα σημερινά δεδομένα ο μοναδικός χώρος που καλύπτει αυτές τις απαιτήσεις είναι ΜΟΝΟ το γουδί. Συνεπώς ο φιλαθλος του Παναθηναικου θέλει ΤΑ γηπεδα της ομάδας του να είναι στο γουδί, τα οποία με εξαίρεση του ποδοσφαίρου ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ


2)Ανθρωποι που δηλώνουν σε ιντερνετ, εκπομπες, εφημεριδες κτλ, ότι είναι Παναθηναικοι (και καλά...) και το μόνο που κάνουν είναι να παίζουν με τα νεύρα μας επειδή δεν έχουμε γήπεδο Evil or Very Mad ! Τα 2 γελοία επιχειρήματα που λένε συνέχεια είναι:
α) Εμένα μου αρέσει και ο ελαιώνας! (όπου ελαιώνας μπορείτε να βάλετε και οακα, ελληνικο, τρίπολη κτλ)
β) Εγώ μένω στο γουδί (...ενώ ζει στην αυστραλία) και αν γίνει εκεί γήπεδο τα παιδάκια μου θα γίνουν πρεζάκηδες τραβεστι.
Οι άνθρωποι αυτής της κατηγορίας καλό θα είναι να δέσουν μια πέτρα στο λαιμό τους και να πάνε σε καμιά λίμνη

3) Δηλωμένοι αλλόθρησκοι που στα ίσια απαιτούν να μην φτιάξει γήπεδο ο παναθηναικός στο γουδί. Και αυτοί μπορούν να εφαρμόσουν την ανωτέρο μέθοδο. Σε αντίθεση με ότι ίσως πιστεύετε, όσοι εμπίπτουν στις κατηγορίες 2 ή 3 είναι το ίδιο επικίνδυνοι!

Φιλικα! Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Thu Sep 16, 2004 1:54 pm    Post subject: Reply with quote

Ότι δηλαδή εγώ για παράδειγμα τώρα πρέπει να διαλέξω σε ποια κατηγορία από τις παραπάνω ανήκω? Rolling Eyes Rolling Eyes Twisted Evil Twisted Evil
Ούτε στο χειρότερό μου εχθρό δε το εύχομαι. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Thu Sep 16, 2004 1:58 pm    Post subject: Reply with quote

Ωραία. Κάνε μας μια λίστα με τις λίμνες που είναι καλύτερες για φουντάρισμα για να κανονίσουμε τα του ταξιδίου Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad . Τέτοιες κατηγοριοποιήσεις αποτελούν παραλλαγή του "είτε μαζί μας είτε εναντίον μας" για το οποίο κατά τα άλλα όλοι μα όλοι λατρεύουν να κατακρίνουν τον Bush...

edit:
apari wrote:
Το θέμα είναι καθαρά λειτουργικό αφού οι ακαδημίες του Παναθηναϊκού απαρτίζονται αποκλειστικά και μόνο απο παιδιά των περιοχών γύρο απο τη Λεωφόρο (Αμπελόκηποι , Ζωγράφου , Γουδί , Γκύζη , κτλ).
Οποιαδήποτε λοιπόν μετακίνηση σε απομακρισμένη απο τη Λεωφόρο περιοχή θα συνιστούσε την πλήρη διάλυση των ακαδιμιών και τη επανίδρυσή τους με παιδιά απο την περιοχή του νέου γηπέδου.


Νίκο, αν πραγματικά ο Παναθηναϊκός λειτουργεί ως "ομάδα της Αθήνας" πρέπει να απαγκιστρωθεί από τέτοιους περιορισμούς. Η χωροθέτηση του γηπέδου σε μία περιοχή δεν πρέπει να περιορίζει την αθλητική δραστηριότητα ενός συλλόγου σε όλη την πόλη. Τέτοια δραστηριότητα μπορεί π.χ. να ενισχυθεί με τη δημιουργία αποκεντρωμένων ακαδημιών σε όλη την Αθήνα. Το γήπεδο πρέπει να είναι πόλος ανάπτυξης και επέκτασης και όχι πόλος συγκεντρωτισμού. Στο κάτω-κάτω, ας επανιδρυθούν και επανδρωθούν οι ακαδημίες με παιδιά από τις δυτικές περιοχές του Δήμου Αθηναίων και των όμορων δήμων.


Last edited by exitmusician on Thu Sep 16, 2004 2:10 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Thu Sep 16, 2004 2:10 pm    Post subject: Reply with quote

Εννοειται οτι εγω ΑΝΗΚΩ στην πρωτη κατηγορια που εθεσε ο ledis Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Thu Sep 16, 2004 6:20 pm    Post subject: Reply with quote



Ειναι στα προσφυγικα απεναντι απο τον ΝΑΟ μας ...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
assotos yios
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 30 Mar 2004
Posts: 955
Location: not aswtosgios blogspot :-)

PostPosted: Thu Sep 16, 2004 7:09 pm    Post subject: Reply with quote

ledis wrote:
.
Οι άνθρωποι αυτής της κατηγορίας καλό θα είναι να δέσουν μια πέτρα στο λαιμό τους και να πάνε σε καμιά λίμνη

:


Επιτελους Idea Ο ledis μας προτεινει μεταολυμπιακη χρηση του Κωπηλατοδρομιου!
Back to top
View user's profile Send private message
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Fri Sep 17, 2004 10:07 am    Post subject: Reply with quote

Εγώ να ρωτήσω κάτι; Πόσα χρήματα θα κοστίσει το στάδιο του Παναθηναϊκού, πόσα χρήματα το Γουδί και τί ποσοστό θέλει να χρηματοδοτήσει ο Παναθηναϊκός;

ΥΓ. Μην μου πείτε ότι είναι του κράτους και δεν κοστίζει τίποτα.
Back to top
View user's profile Send private message
apari
Senior Member
Senior Member


Joined: 07 Feb 2004
Posts: 646
Location: Athens-Zografou

PostPosted: Sat Sep 18, 2004 3:20 am    Post subject: Reply with quote

Arrow exit
Θεωριτηκά ειναι σωστά αυτά που λές , αλλά στην περίπτωση μας το ζητούμενο δεν ειναι να επανιδρύσουμε μια ομάδα (έστω και αν αυτό θα την έκανε καλύτερη και ανταγωνιστικότερη ) , αλλά να βρούμε την βέλτιστη λύση που συμβαδίζει με το παρελθόν και την ιστορία αυτής και είναι αντάξια της προσφοράς της στα αθλητικά δρόμενα του τόπου.
Οποιαδήποτε λύση λοιπόν πέραν των Λεωφόρου-Γουδίου δεν πληρή τις παραπάνω απαιτήσεις.
Μην ξεχνας άλλωστε οτι στην οικογένεια του Παναθηναϊκού υπάρχει απο χρόνια πρόβλημα στην συνενόηση και συνεργασία των τμημάτων της (παε , καε , ταπ , ερασιτέχνης) το οποίο δημιουργεί περαιτέρω δυσκολίες για την έβρεση συνολικής λύσης.

Προσωπικά έχω πεί και παλιότερα οτι , παρόλο που το ιδανικό θα ήταν λύση για όλα τα τμήματα , κάτι τέτοιο αυτή την εποχή το θεωρώ ανεφάρμοστο. Το γιατί είναι μεγάλη κουβέντα , στοιχεία της οποίας ,πολλοί, έχουμε αναφέρει σε αυτό το topic , και που όσοι ασχολούνται και είναι Παναθηναϊκοί , λίγο πολύ τα ξέρουν.

Τους επόμενους μήνες πάντως , σύμφωνα με δικές μου πληροφορίες τις οποίες έχω μοιραστεί με κάποια μέλη του φόρουμ κατά καιρούς , θα υπάρξει πρόοδος στο θέμα , ύστερα απο πιέσεις και κινήσεις συγκεκριμένου κομματιού της Παναθηναϊκής οικογένειας.

Ελπίζω αυτό να είναι η αρχή και το παράδειγμα για διεκδηκίσεις και των άλλων τμημάτων .
Back to top
View user's profile Send private message
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Mon Sep 20, 2004 1:58 pm    Post subject: Reply with quote

apo enet.gr:

Γήπεδο!


Εδωσε είδηση ο Μιχάλης Λιάπης σε συνέντευξη στο «Εψιλον» της χθεσινής «Κ.Ε.»: Ο Καραμανλής ετοιμάζει γήπεδο (και μάλιστα «άμεσα») για τον Παναθηναϊκό, χωρίς να επεκταθεί σε περισσότερες λεπτομέρειες.

Ρώτησε ο Απόστολος Διαμαντής τον υπουργό Μεταφορών... «τι ομάδα είναι» και ο κ. Λιάπης άνοιξε τα χαρτιά του και αποκάλυψε το μυστικό που θα χαροποιήσει τους Παναθηναϊκούς: «Ολυμπιακάρα. Και τσακώνομαι με τον Καραμανλή που είναι Παναθηναϊκός. Κι εσύ "βάζελος" είσαι; Ωραία, σου δίνω είδηση. Θα σας κάνει γήπεδο. Δόθηκε εντολή. Δεν ξέρω πού ακριβώς, αλλά θα γίνει άμεσα».

Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Mon Sep 20, 2004 2:16 pm    Post subject: Reply with quote

Σιγα τα αυγα Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Mon Sep 20, 2004 3:01 pm    Post subject: Reply with quote

Μου θυμίζει τον Βουλευτή Καλοχαιρέτα από την ταινία "Στουρνάρα 288" που όταν τον ρωτούσαν σχετικά με κάποιο ρουσφέτι απαντούσε: "Δεν ξέρω πότε θα γίνει. Πάντως...ετελείωσε!!!" Razz Razz Razz Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Tue Sep 21, 2004 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

"Καλοχαιρέτας Νο2 - Η επιστροφή"


«με το θέμα αυτό ασχολείται ο κ. Σουφλιάς, ο οποίος όταν θα είναι έτοιμος, θα κάνει και τις εξαγγελίες».

Σημερινές δηλώσεις Ορφανού.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Wed Sep 22, 2004 12:34 pm    Post subject: Reply with quote

Ενα ειναι σιγουρο οτι αν δεν κανει τιποτα η κυβερνηση φετος για τη λυση του χρονιου γηπεδικου προβληματος μας ,
η ΘΥΡΑ 13 θα μιλησει ...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
marin
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Apr 2004
Posts: 1414
Location: London

PostPosted: Wed Sep 22, 2004 1:28 pm    Post subject: Reply with quote

"Pantws E-TE-LEIWSE!" A re smarg pou to thymithikes! Poly gelio...

Kata ta alla kapou diabasa oti o Souflias eipe metaxy sobarou kai asteiou oti "Panathinaikos einai autos tha doume pou mporei na ginei to gipedo, alla fysika den mporei na einai kai sti Boiotia!" Mipws auto simainei oti i lysi tou Elaiwna einai parelthon? Makari!

To goudi einai mia kali lysi alla egw diafwnw me to na einai ta panta se enan xwro. Pouthena stin europi den briskontai akadimies proponitiria klp plai sto kyriws gipedo. As ftiaxoun ena poly kalo gipedo gia to epaggelmatiko podosfairo sto goudi me ta ola tou, prasinous xwrous, magazia kafe klp omorfa kai wraia kai as afisoun tis akadimies se xwrous pou einai konta sta proponitiria gia na erxontai kai oi pitsirikades se epafi me tous epaggelmaties (an kai den xerw kata poso einai auto kalo stin Ellada...)
Back to top
View user's profile Send private message
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Wed Sep 22, 2004 5:17 pm    Post subject: Reply with quote

apo enet.gr:

Το γήπεδο

«Με το θέμα του γηπέδου του Παναθηναϊκού ασχολείται ο κ. Σουφλιάς. Από 'κεί θα μάθετε τις όποιες εξελίξεις υπάρξουν...», απάντησε ο Γιώργος Ορφανός όταν ρωτήθηκε αν γνωρίζει κάτι για το επίμαχο θέμα. Το γηπεδικό «καίει» τους διοικούντες την ΠΑΕ, αλλά κρατούν μυστικές τις επαφές τους με τα κυβερνητικά στελέχη και θα προβούν στις σχετικές ανακοινώσεις όταν θα έχει δρομολογηθεί η κατασκευή του νέου σταδίου. Τόσα χρόνια, άλλωστε, έχουν «χορτάσει» από λόγια και υποσχέσεις...



Πάντως ...ετελείωσε... Twisted Evil Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 4:37 am    Post subject: Reply with quote

νομίζετε ότι όταν ο Βαρδινογιάνης πλήρωσε για το ΄δεύτερο σκέπαστρο δεν είχε κάνει την αριθμιτική του για να βρέι ότι στην λεωφόρο θα είναι τυλάχιστον άλλα 5 χρόνια?
τι τον περάσατε χαζό??? ο ανθρωπος ξέρει να βγάζει λεφτά! αλλά απλά δεν δίνει! με τα διαρκείας κάτω απο το νεό σκέπαστρο το πλήρωσε και ταυτόχρονα πλήρωσε και όλα τα σπασμένα απο τα τσατσάκια του στα club που πολλές φορές κάνουνε έκτροπα κατα εντολή..... Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
EDESSACITY
New Member
New Member


Joined: 29 Feb 2004
Posts: 28
Location: OLYMPIAKOS

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 12:06 pm    Post subject: Reply with quote

O Vardinogiannis plhrwse to skepastro?
Giati kati gia "anava8miseis sth Lewforo logw E8nikhs omadas" me lefta ths EPO akougame otan ginontan ta erga.
Kapou 4 dis den exei parei o pao ta teleutaia xronia gia veltiwseis sth Lewforo logw E8nikhs omadas? Ka8e xrono de pairnei kapoio poso? Kai h arxikh anakataskevh ths Lewforou me ton idio tropo den egine?
Diafwtiste me giati nomizw oti kapou exw mperdeutei

A kai kapoios na mou ekshghsei parakalw ti ennoouse o kyrios Liaphs me th frash "8a sas kanei ghpedo".
Pws to antilamvaneste eseis auto dhladh
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 12:47 pm    Post subject: Reply with quote

edessacity , το γηπεδο της Εδεσσας εχει προβολεις Evil or Very Mad ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
apelpisiakos
Full Member
Full Member


Joined: 10 Jun 2004
Posts: 277
Location: Estadio Municipal de Mytilini - "Tarlas"

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 1:35 pm    Post subject: Reply with quote

Εγώ πάντως το αντιλαμβάνομαι με την έννοια να φτιάξει γήπεδο που να ικανοιεί όλες τις... "προδιαγραφές" που έχουν τεθεί η θα τεθούν από διάφορους τα τελευταία χρόνια.

Δηλαδή:
1.Να είναι σύμφωνο με τους όρους δόμησης στα... Καμένα Βούρλα.
2.Να απέχει καμιά δεκαριά χιλιόμετρα από κατοικημένη έκταση (μην ενοχλούνται οι... φιλήσυχοι πολίτες).
3.Ταυτόχρονα βέβαια να είναι και εντός σχεδίου πόλεως έτσι? Wink
4.Να μην χτιστεί σε έκταση που ο τάδε δήμος ΘΑ φτιάξει κάποτε πάρκο, παιδική χαρά, μποστάνι, η κήπο με λαχανίδες.
5.Να είναι πόλος αποκέντρωσης και περιφερειακής ανάπτυξης (η έδρα μιας ΠΑΕ?? Shocked )

Για όλους αυτούς τους λόγους το γήπεδο λέμε να "μας το φτιάξει" ο υπουργός γιατί προφανώς μόνο αυτός γνωρίζει Question πως γίνεται να ικανοποιηθούν όλα αυτά μαζί.

Επίσης έχω αναπτύξει και μια άλλη θεωρία συνομωσίας,που λέει ότι η πεισματική άρνηση της πολιτείας για το Γουδί, οφείλεται στο ότι κάπου εκεί έχουν παραχώσει μια σύμβαση παραχώρησης συγκεκριμένου σταδίου, και δε θέλουν να έρθει στο φανερό όταν αρχίσουν τα σκαψίματα.... Smile

Αντε ας σταματήσω εδώ γιατί δε θέλω να βάζω σε κόπο τους mods να μεταφερουν το ποστ στο Νομιμότητα κλπ. Αλλά αφήστε με κι εμένα ν' αγιάσω ρε παιδιά! Μη με βάζετε σε πειρασμό! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
kasst
New Member
New Member


Joined: 23 Sep 2004
Posts: 18

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 5:59 pm    Post subject: Reply with quote

Χαιρετώ. Δεν είμαι Παναθηναικός αλλά κατανοώ και συμφωνώ με την άποψη οτι ο ΠΑΟ πρέπει να αποκτήσει το δικό του γήπεδο. Υποστηρίζω τον Ολυμπιακό αλλά δεν ειμαι άρρωστος. Σε οτι αφορά το γήπεδο του ΠΑΟ θα πρέπει πρώτα ο ΠΑΟ να ξεκαθαρίσει εάν ο ίδιος θέλει να φτιάξει νέο γήπεδο. Ασχολούμαι με το ζήτημα λόγω δουλειάς πολύ καιρό τώρα κι αυτό που αντιλαμβάνομαι ειναι τα εξής:
Α) η διοίκηση στου ΠΑΟ δεν θέλει να φτιάξει νέο γήπεδο γιατί αυτό θα της κοστίσει πολύ περισσότερο απο ότι νομίζει ο μέσος φίλαθλος του ΠΑΟ
Β) για να μην έρθει όμως σε σύγκρουση με τους φιλάθλους του ΠΑΟ αφήνει να εννοηθεί με τις πράξεις της οτι η (δήθεν) επιθυμία της για κατασκευή γηπέδου προσκρούει στην άρνηση της πολιτείας.
Γ) και πως καταφέρνει να κάνει την πολιτεία να αρνείται; Μα με το να κάνει προτάσεις που γνωρίζει εκ των προτέρων οτι θα απορριφθούν. Γνωρίζει οτι νέο γήπεδο στη Λεωφόρο δεν μπορεί να κατασκευάσει γιατί το οικόπεδο δεν χωράει. Γνωρίζει οτι δεν μπορεί να κατασκευάσει νέο γήπεδο στο Γουδί γιατί θα ξεσηκώσει αντιδράσεις οικολόγων (που θεωρούν το Γουδί ως πάρκο), των δημάρχων που εμπλέκονται στη περιοχή (Αθηνών, Παπάγου, Ψυχικού και Ζωγράφου) άλλα κυρίως του Στρατού που θεωρει το Γουδί ως δικό του τσιφλίκι. Η ιδανικότερη περίπτωση την οποία μπορούσε να εκμεταλλευτεί ο ΠΑΟ για να φτιάξει γήπεδο αύριο το πρωί ειναι η περιοχή του Ελαιώνα. όμως εκεί δήθεν ειναι μακριά απο την "φυσική περιοχή του ΠΑΟ". Συγγνώμη; άλλα το ΟΑΚΑ στο οποίο παίζει απο το 84 είναι εντός της "περιοχής του ΠΑΟ"; ο Ελαιώνας απέχει μόλις 1 χλμ. απο το κέντρο της Αθήνας εκτός κι αν η διοίκηση του ΠΑΟ θεωρεί οτι η "φυσική της περιοχή" ειναι το τρίγωνο Αμπελόκηποι, Γουδί, Σύνταγμα. Στον Ελαιώνα άλλωστε θα είχαν και οι φίλαθλοι άμεση πρόσβαση μέσω του νέου σταθμού του Μετρό που θα ειναι έτοιμος το 2006. Και το γνωρίζει η διοίκηση οτι αν έλεγε ένα ναι για τον Ελαιώνα τότε θα της δίναν αμέσως την άδεια να το κατασκευάσει. Όλα τα άλλα ειναι μπαρούφες για να τα πουλάει και να μην αντιδρούν οι φίλαθλοι της ομάδας.
Δ) αυτό που θέλει η διοίκηση του ΠΑΟ είναι να της δωθεί το ΟΑΚΑ με μια σχεδόν χαριστική σύμβαση παραχώρησης ώστε να έχει έσοδα χωρίς να έχει επενδύσει
Ε) Μη μασάτε τα περί ισονομίας και χαριστικών πράξεων στον Ολυμπιακό και στην ΑΕΚ. ο Κόκκαλης έφτιαξε γήπεδο σε μια περιοχή που ήταν αδόμητη και δεν αντιδρούσε κανείς σε οτι αφορά τα πολεοδομικά. η ΑΕΚ δεν μπορεί να φτιάξει για αυτόν ακριβώς τον λόγο.
Αυτά ήθελα να πω και μη με κατηγορήσετε για λοιδωρία. Είμαι μαζί σας. Θέλω και εγώ να φτιάξει γήπεδο ο ΠΑΟ και η ΑΕΚ και ο ΠΑΟΚ και τα... Τρίκαλα. Γουστάρω να έχουμε όλοι γηπεδάρες. Κι ούτε νιώθω οτι ειμαι τυχερός σαν οπαδός του Ολυμπιακού για το γεγονός οτι φτιάξαμε γήπεδο. Καλό ειναι για τα ελληνικά δεδομένα αλλά τέτοια γήπεδα σαν το Καραισκάκη στην Αγγλία τα έχουν ομάδες της Β κατηγορίας. Ήθελα κάτι καλύτερο για την ομάδα μου και σίγουρα πιο μεγάλο.
Back to top
View user's profile Send private message
saturn
Junior Member
Junior Member


Joined: 06 Jul 2004
Posts: 90

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 6:05 pm    Post subject: Reply with quote

πες τα !!

συμφωνώ 100% !!! καρότο και μαστίγιο κρατά αυτή οι φαμίλια....

ωστόσο κάποιοι πρέπει να δώσουν εξηγήσεις για το πως παραχωρήθηκε το Καραισκάκη στον ΟΣΦΠ .....[/img]
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 6:06 pm    Post subject: Reply with quote

Καλώς ήρθες kasst και καλά posts.

Απλώς να υπενθυμίσω προληπτικά ότι για το θέμα της ισονομίας που ανέφερες υπάρχει ξεχωριστό topic στο Κλουβί. Επομένως καλό θα ήταν όσοι απαντήσουν στο post του kasst να μην ξεφύγουν από το θέμα του topic.

edit: Με αφορμή το post του saturn, ξανα-μανα-υπενθυμίζω ότι το θέμα είναι το Γήπεδο του Παναθηναϊκού


Last edited by exitmusician on Thu Sep 23, 2004 7:09 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Lucretius
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1762
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Thu Sep 23, 2004 6:12 pm    Post subject: Reply with quote

Ωραίο το ποστ kasst. Νηφάλιο και αντικειμενικό.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 132, 133, 134  Next
Page 17 of 134

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr