stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Οδικά Έργα (2)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 420, 421, 422  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Υποδομές και έργα
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Stavros86
Senior Member
Senior Member


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 422

PostPosted: Tue Mar 30, 2010 8:10 pm    Post subject: Reply with quote

Αξίζει να αναφέρω πως:

ΛΕΑ δυστυχώς δεν έχουν τα τμήματα που είχαν κατασκευαστεί από το δημόσιο, δηλαδή τα:
- Α/Κ Σπάρτης μέχρι το πέρας του υπάρχοντος αυτοκινητόδρομου.
- Από έξοδο σήραγγας Ραψωμάτη μέχρι γέφυρα Αλφειού.

Η ποιότητα του οδοστρώματος είναι απλά κορυφαία.

Το μονό διαχωριστικό jersey είναι αυξημένου πλάτους, απ ό,τι συνηθίζεται.
Back to top
View user's profile Send private message
superas
Senior Member
Senior Member


Joined: 13 Apr 2004
Posts: 640
Location: Thessaloniki

PostPosted: Tue Mar 30, 2010 8:18 pm    Post subject: Reply with quote

Μπράβο παίδες για τις φωτογραφίες σας!!! Άντε με το καλό και τα υπόλοιπα τμήματα...
Back to top
View user's profile Send private message
StavrosGramm
Junior Member
Junior Member


Joined: 01 Mar 2010
Posts: 180
Location: Athens

PostPosted: Tue Mar 30, 2010 10:06 pm    Post subject: Reply with quote

sotoscivil wrote:

"ρε παιδιά, άκουσα ότι οι Γάλλοι της Vinci στην ολυμπία οδό αλλά και από τις άλλες εταιρείς στην κοινοπραξία απέλυσαν πολύ κόσμο από τα γραφεία που είχαν προσλάβει (μηχανικούς, γραμματείς κτλ) επειδή λένε θα αργήσουν πολύ οι απαλλοτρειώσεις και θα ασχοληθούν μόνο με τα τούνελ όπου και θα κρατήσουν μόνο το προσωπικό που ασχολείται με αυτά... ξέρει κανείς κάτι????"

Πάντως εγω θα πρεπεί να σας πω το εξής για την Ολυμπία Οδό: εγω δουλεύω για εναν από τους αναδόχους του συγκεκριμένου έργου και με έχουν ήδη ενημερώσει ότι μετά το τέλος της επέκτασης του Μετρό προς Ελληνικό με "μετατεθώ" στην Ολυμπία Οδό. Επίσης μέσα στον επόμενο μήνα θα μετατεθούν εκεί συνάδελφοι από το Ελληνικό (Μετρό) αλλά και από τον Μορέα. Το προσωπικό αυξάνεται αντί να μειώνεται, αυτό είναι σίγουρο...
Back to top
View user's profile Send private message
vas8
Senior Member
Senior Member


Joined: 01 Sep 2008
Posts: 603
Location: Μαρούσι - Καλαμάτα

PostPosted: Tue Mar 30, 2010 10:15 pm    Post subject: Reply with quote

παιδιά καταπληκτικές φωτογραφίες! Ευχαριστούμε.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στροφές και ουρές πίσω από φορτηγά ΤΕΛΟΣ, στο τμήμα αυτό.
Laughing Laughing Laughing
σε 13 ώρες θα περνάω και εγώ από εκεί. Θα βγάλω φωτογραφίες και από άλλα τμήματα κοντά στην Κόρινθο, και ελπίζω και από το τμήμα στην Τσακώνα.
Στην Καλαμάτα δεν εχω PC και internet για να τις ανεβάσω...ελπίζω να το κάνω σε ένα φίλο.

Πολύ χρήσιμος και ο χάρτης. Νομίζω ότι έχει μια ανακρίβεια, δειχνει τον νέο δρόμο μετά τη γέφυρα του Αλφειού προς Καλαμάτα να περνά δυτικά της παλαιάς εθνικής. Εγώ έχω δει τα έργα να γίνονται ανατολικά. Θα το επιβεβαιώσω αύριο.

και πάλι παιδιά χαίρομαι να βλέπω δραστήρια μέλη.
Back to top
View user's profile Send private message
corfu
Senior Member
Senior Member


Joined: 10 Sep 2006
Posts: 494
Location: Kerkyra

PostPosted: Tue Mar 30, 2010 10:45 pm    Post subject: Reply with quote

Συγχαρητήρια κι από μένα.
Πολύ χαίρωμαι για το αποτέλεσμα του έργου.

Σταύρο έγραψες... (άποψη προς τη πλευρά του Καλογερικού όπου και σήμερα δούλευαν στο φουλ)

Θυμάμαι όταν στην εγνατία παρέδιναν τη σήραγγα Δρίσκου, ο υπουργός (Σουφλιάς τότε) σταμάτησε για να επιθεωρήσει τη γέφυρα Αράχθου.
Η ΑΕΓΕΚ λοιπόν είχε στήσει ένα φοβερά σκηνοθετημένο εργοτάξιο με κόσμο, που δήθεν έριχναν μπετόν σε κάποιο από τα βάθρα και καλά ότι δούλευαν στο φουλ.
Μήπως και τα άτομα στο Καλογερικό σήμερα, ήταν εκεί για τον υπουργό?
Προς Θεού δεν το γράφω από κακία αλλά έχουν δει τα μάτια μου διάφορα σκηνικά γι' αυτό και το επισημάνω.
Back to top
View user's profile Send private message
StavrosGramm
Junior Member
Junior Member


Joined: 01 Mar 2010
Posts: 180
Location: Athens

PostPosted: Tue Mar 30, 2010 10:48 pm    Post subject: Reply with quote

Μπράβο στα παιδιά για τις φωτό. Επίσης εκτός της προσωπικής επικοινωνίας μαζί τους, θα ήθελα μέσω του forum να δώσω τα συγχαριτήριά μου στους συναδέλφους που δούλεψαν στο συγκεκριμένο τμήμα. Επειδή τους περισσότερους τους γνωρίζω προσωπικά, ξέρω το πόσο καλά ξέρουν να κάνουν τη δουλειά τους. Συγχαριτήρια και καλή συνέχεια!

ΥΓ: το πρόσωπο που αναφέρεται σε μια από τις φωτό ως στέλεχος του Άκτωρα είναι βασικά....ο Πρόεδρος του... Wink
Back to top
View user's profile Send private message
vas8
Senior Member
Senior Member


Joined: 01 Sep 2008
Posts: 603
Location: Μαρούσι - Καλαμάτα

PostPosted: Tue Mar 30, 2010 10:59 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.yme.gr/?getwhat=7&tid=21&aid=2273&id=

ο σύνδεσμος του υπουργείου υποδομών με το δελτίο τύπου για τα σημερινά εγκαίνια στη Μεγαλόπολη.
Δείτε στο τέλος σε συνδέσμους το χάρτη και φωτό.
Ο χάρτης έχει και 2η ανακρίβεια - το μαύρο τμήμα Παραδείσια Τσακώνα, που ανακατασκευάζεται μετά από την κατολισθηση, δεν είναι αυτό που δείχνει αλλά ο δρόμος που φαίνεται με φαρδιά γραμμή δίπλα.
Ο δρόμος που χρησιμοποιούμε σήμερα είναι η στενή καφέ γραμμή με τις στροφές, λίγο πιο νότια από τη φαρδιά.
Καμία αναφορά στο επόμενο δύσκολο τμήμα - Παραδείσια Τσακώνα παρά γενικές αναφορές για παράδοση όλου του έργου στο τέλος του 2011 (....ψέματα και αυτό, ο περιμμετρικός Καλαμάτας πάει για το 2012, με καθυστέρηση).
Back to top
View user's profile Send private message
einsiedeln
Junior Member
Junior Member


Joined: 27 Oct 2008
Posts: 86
Location: Athens

PostPosted: Wed Mar 31, 2010 12:00 am    Post subject: Είσαστε άψογοι! Reply with quote

Παιδιά συγχαρητήρια για το φωτο-ρεπορτάζ!!! Υποθέτω ότι ξεπερνά κατά πολύ το οποιοδήποτε ρεπορτάζ οποιουδήποτε ΜΜΕ.

Καταπληκτική η ποιότητα του δρόμου όπως φαίνεται από τις φωτο. Επιτέλους θα γλυτώσετε και θα γλυτώσουμε όλοι από τις ελεεινές στροφές.

ΥΓ1. Υπάρχει κάτι στις συγκεκριμένες περιοχές που ΔΕΝ έχει καταστραφεί από τις προπέρσινες πυργκαγιές;;!!! Μιλάμε για ολοκληρωτική καταστροφή...Δεν έχω πάει πρόσφατα, αλλά πιάνεται η ψυχή μου από αυτό που βλέπω στις φωτογραφίες. Έτσι είναι;;

ΥΓ2. @StavrosGramm: φίλε...προβλέπω να είσαι ο 'ρεπόρτερ' μας 'από τα μέσα' ΚΑΙ στην Ολυμπία Οδό, όταν μεταφερθείς εκεί ... Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
StavrosGramm
Junior Member
Junior Member


Joined: 01 Mar 2010
Posts: 180
Location: Athens

PostPosted: Wed Mar 31, 2010 12:02 am    Post subject: Reply with quote

Vas8 θέλω να σε ρωτήσω κάτι, το τμήμα Παραδείσια-Τσακώνα (το μαύρο) αφού είναι βελτίωση και επισκευή υπάρχοντος δρόμου γιατί θα καθυστερήσει τόσο? Τόσο μεγάλο πρόβλημα υπάρχει? (στο google earth φαίνεται μια χαρά!)
Back to top
View user's profile Send private message
Stavros86
Senior Member
Senior Member


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 422

PostPosted: Wed Mar 31, 2010 12:42 am    Post subject: Reply with quote

Corfu
Δεν νομίζω να γινόταν όλος αυτός ο χαμός μόνο για τα μάτια του κόσμου φίλε.
Σε όλο το μήκος του δρόμου (από εκεί που τελειώνει ο υπάρχον δρόμος μέχρι και το σημείο των εγκαινίων) πραγματικά δούλευαν πυρετωδώς.
Μάλιστα κατά την επιστροφή μου προς Τρίπολη, στο σημείο όπου φαίνονται τα στόμια των σηράγγων του καλογερικού (από την υπάρχουσα εθνική) πέτυχα εργασίες σκυρόδεσης του αριστερού στομίου της σήραγγας.


vas8
Ναι, τουλάχιστον τα πρώτα χιλιόμετρα μετά από το σημείο όπου τελειώνει τώρα ο δρόμος, η χάραξη είναι αριστερά (ανατολικά) της υπάρχουσας Ε.Ο. κατευθυνόμενοι προς Καλαμάτα.
Η αλήθεια είναι πως ο χάρτης είναι λίγο ό,τι να ναι... Δεν δείχνει στις σωστές χαράξεις σε αρκετά σημεία.


StavrosGramm
Καλώς ήρθες στη παρέα μας φίλε.
Να είσαι σίγουρος πως θα σε σκίσουμεLaughing στις ερωτήσεις όταν με το καλό μεταβείς στην Ολύμπια Οδό.

Ναι πράγματι, αυτό παρατήρησα και εγώ. Ο Μορέας έχει δώσει σημασία και στη παραμικρή λεπτομέρεια σε ότι έχει ολοκληρώσει μέχρι τώρα. Πραγματικά έχω εκπλαγεί!
Μόνο τη κάθετη σήμανση να προσέξουν λίγο, διότι οι νέες πινακίδες που έχουν τοποθετηθεί δεν είναι και ο ορισμός του «ακόλουθο κατά γράμμα τις προδιαγραφές (ΚΣΑ-2003)»...!

Φυσιογνωμικά τον γνωρίζω από τα ΜΜΕ (ποιος ξεχνάει τους χορούς που είχε ρίξει με τον Σουφλιά), αλλά δεν θυμόμουν το όνομά του.

Το τμήμα Παραδείσια-Τσακώνα μόνο από το google earth φαίνεται μια χαρά!
Ο άσε που ήταν γεμάτος κακοτεχνίες (είμαι από τους ελάχιστους που πρόλαβαν να τον διαβούν στη σύντομη ζωή του) δεν πληρούσε ούτε στο ελάχιστο τις προδιαγραφές αυτοκινητοδρόμου. Στροφές κλειστές, απότομες, χωρίς ΛΕΑ κλπ.
Αργούν διότι τον ξηλώνουν και τον ανακατασκευάζουν εξ ολοκλήρου με νέα τεχνικά (cut & cover, ημηστέγαστρα, δύο γέφυρες στα σημεία των κατολισθήσεων) καθώς και ΛΕΑ.


Einsiedeln
Άστα, η εικόνα είναι αποκαρδιωτική, ειδικά μετά τη σήραγγα Ραψωμάτη όπου έχεις πιάτο τη πεδιάδα της Μεγαλόπολης!



Στο προηγούμενο ποστ μου ξέχασα 2 φωτογραφίες...
Βλέπουμε τον κυκλικό κόμβο Λεύκτρου ο οποίος φυσικά είναι προσωρινός που ενώνει τον αυτοκινητόδρομο με την Π.Ε.Ο. 7:
http://imgcash5.imageshack.us/img189/6659/dsc03154k.jpg

και εδώ η κοιλαδογέφυρα που κατασκευάζεται τώρα:
http://img694.imageshack.us/img694/6728/dsc03205.jpg


Η πλάκα είναι πως τη στιγμή που έστριβα για να μπω από την εθνική προς τον κόμβο Αθήναιου όπου και έγινε η τελετή ακριβώς μπροστά μου έμπαινε και κάποιος επίσημος (δεν γνωρίζω ποιος) και στον τυπικό έλεγχο ένας τροχονόμο μας ρωτά, παιδιά συνοδεία είστε εσείς...; Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
pindos10
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 866
Location: White River

PostPosted: Wed Mar 31, 2010 12:59 am    Post subject: Reply with quote

Σημερα ελειπα ολη μερα και μολις μπηκα στο φορουμ και ταξιδεεεεεεεεεεεεεευω. Παιδια kostakakis και Stavro86 τις θερμοτατες ευχαριστιες μας. Βλεπω στησατε καραουλι και μπουκαρατε αμεσως. Το οδοστρωμα δειχνει χαλί. Καπου εκει το Πασχα θα βολταρω και εγω. Σημερα παντως που τα βλεμματα ηταν στραμμενα αλλου, βρηκα ευκαιρια να χωθω παλι σε αγνωστα λημερια.

Last edited by pindos10 on Wed Mar 31, 2010 1:10 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
agr-engineer
Full Member
Full Member


Joined: 21 Mar 2008
Posts: 323

PostPosted: Wed Mar 31, 2010 1:03 am    Post subject: Reply with quote

Ο δρόμος δείχνει καλός, αυτό θα φανεί εν καιρώ με τη χρήση ( Μην ξεχνάμε και τα διάφορα προβλήματα που παρουσιάζονται κατά καιρούς σε νεοπαραδοθέντα τμήματα ).
Ωραίο και το φωτορεπορτάζ από τους "δαιμόνιους" stadiaκηδες!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
corfu
Senior Member
Senior Member


Joined: 10 Sep 2006
Posts: 494
Location: Kerkyra

PostPosted: Wed Mar 31, 2010 1:09 am    Post subject: Reply with quote

To αφεντικό του ''Ακτωρα'' λέγεται Κούτρας.
Back to top
View user's profile Send private message
pindos10
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 866
Location: White River

PostPosted: Wed Mar 31, 2010 1:11 am    Post subject: Reply with quote

Εσενα θα πρεπει να σε ξερει καλα. Cool Cool Cool
Back to top
View user's profile Send private message
corsakias
Senior Member
Senior Member


Joined: 29 Jul 2006
Posts: 422
Location: kavala

PostPosted: Wed Mar 31, 2010 9:23 am    Post subject: Reply with quote

μπραβο για τη προσπαθεια παρουσιασης του δρόμου απο τους roadmaniacs Laughing του Forum.
αποριες:
Γιατι σε εν τμημα εχει τρεις λωριδες και σε καποια ουτε καν ΛΕΑ?
παρατηρησεις:
Ρε σεις, αυτη ειναι μια άλλη εγνατια! Μπραβο εξελιξη... Cool
Back to top
View user's profile Send private message
nvb
Junior Member
Junior Member


Joined: 09 Jan 2010
Posts: 119

PostPosted: Wed Mar 31, 2010 9:30 am    Post subject: Reply with quote

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



kostakakis, stavros86 συγχαρτηρια για το κατατοπιστικοτατο φωτορεπορταζ, περιμενω με ανυπομονησια να ερθει η παρασκευη για να περασω κ εγω το δρομο

....σημερα και οι τρεις μεσσηνιακες εφημεριδες εχουν αφιέρωμα στο νεο δρόμο, αν και είμαι σίγουρος οτι το φωτορεπορταζ τους δεν θα ειναι σαν το δικο σας....... Wink
Back to top
View user's profile Send private message
balantis7
Junior Member
Junior Member


Joined: 06 Jul 2007
Posts: 76
Location: Sparti - Chania

PostPosted: Wed Mar 31, 2010 11:06 am    Post subject: Reply with quote

corsakias wrote:
μπραβο για τη προσπαθεια παρουσιασης του δρόμου απο τους roadmaniacs Laughing του Forum.
αποριες:
Γιατι σε εν τμημα εχει τρεις λωριδες και σε καποια ουτε καν ΛΕΑ?
παρατηρησεις:
Ρε σεις, αυτη ειναι μια άλλη εγνατια! Μπραβο εξελιξη... Cool

Δεν εχει λεα στο κομματι μετα το τουνελ γιατι ειχε καυασκευασθει ς δημοσιο εργο πριν αναλαβει ο μωρεας και ειχαν αλλες προδιαγραφες για τον δρομο. Τρεις λωριδες χωρις λεα εχει λογο της ανηφορας για διευκολυνση των προσπερασεων σε βαρια οχηματα. Το ιδιο εχουν κανει κ στην ανηφορα πριν το αρτεμισιο. Η δουλεια παντος ειναι πολυ καλη στο συνολο της. Δυο παραληψεις μονο εχει. Την οδοσημανση που δεν ειναι 100% με τις προδιαγραφες και το κομματι που δεν εχει λεα.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Stavros86
Senior Member
Senior Member


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 422

PostPosted: Wed Mar 31, 2010 12:28 pm    Post subject: Reply with quote

Λοιπόν corsakia 3 λωρίδες κυκλοφορίας (θα) έχουν δύο σημεία.
Το πρώτο είναι λίγο μετά από το κόμβο Στέρνας (Άργος, Ναύπλιο) μέχρι πριν τη σήραγγα Αρτεμισίου. Εξαίρεση αποτελεί ο οδόστρωμα μέσα στις σήραγγες Στέρνας (κεραίες) & Νεοχωρίου. Πρόκειται για το κλάδο προς Τρίπολη.
Το δεύτερο τμήμα είναι από τον κόμβο Λεύκτρου μέχρι και τη σήραγγα Ραψωμάτη.
Πρόκειται για το κλάδο προς Τρίπολη.
Αυτά τα δύο τμήματα έχουν ένα κοινό στοιχείο, τη μεγάλη κλήση του εδάφους με αποτέλεσμα να υπάρχει σε μεγάλο μήκος σε ανωφέρεια.

Τώρα όσο αφορά την έλλειψη ΛΕΑ, προφανώς οι μελέτες που είχαν προηγηθεί των εργασιών του 1997 (παράκαμψη Τρίπολης και σήραγγα Ραψωμάτη - Λεύκτρο) δεν προέβλεπαν αυτοκινητόδρομο με τις τωρινές προδιαγραφές με αποτέλεσμα στον καινούριο ασφαλτοτάπητα που έστρωσε ο Μορέας να ακολουθήσει τις τωρινές προδιαγραφές δηλαδή, 3.50μ (αριστ.), 3.75μ (δεξιά), λωρίδα καθοδήγησης (η οποία δεν υπήρχε πριν) κλπ με αποτέλεσμα να κουτσουρευτεί η ΛΕΑ και έτσι να γίνει απλά ένα έρεισμα πλάτους περίπου 1 μέτρου.


Last edited by Stavros86 on Wed Mar 31, 2010 12:38 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Engineer
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jul 2007
Posts: 761

PostPosted: Wed Mar 31, 2010 12:35 pm    Post subject: Reply with quote

Στο ακόλουθο link μπορείτει να δείτε την ακριβή χάραξη της οδού Τρίπολης Καλαματας με ακρίβεια μερικών μέτρων μέχρι και το τέλος της ευθείας στην διαστάυρωση προς Μελιγαλά μέσα στο νόμο Μεσσηνίας. Από εκεί και κάτω δεν το έχω περπατήσει διεξοδικά (άλλοστε και τα έργα είναι στην αρχή τους ακόμα) και η χάραξη είναι κατ εκτιμηση. Πολλά ευχαριστώ στον φίλο SP73 για την βοήθεια του στο να σηκώσουμε τη χάραξη στο διαδύκτιο.

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=112502109844077796709.000483064f6dd7711f15a

Επιλέξτε την επιλογή δορυφόρος για να δειτε και το πραγματικό έδαφος με τις αεροφωτογραφίες.
Back to top
View user's profile Send private message
AUGalos
Full Member
Full Member


Joined: 01 Mar 2007
Posts: 382
Location: San Antonio, Texas

PostPosted: Wed Mar 31, 2010 1:52 pm    Post subject: Reply with quote

kostakakis, stavros86, συγχαρητήρια για τις φωτό!
Ο Μωρέας το έχει βάλει στόχο να τελειώσει μέχρι τα Παραδείσια ως τον Αύγουστο, άντε να δούμε! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Demis
New Member
New Member


Joined: 27 Jan 2010
Posts: 55
Location: London

PostPosted: Wed Mar 31, 2010 3:31 pm    Post subject: Υποδομές και έργα Reply with quote

Συγχαρητήρια παιδιά. Για μας τους Έλληνες του εξωτερικού είναι φανταστικό να ταξιδεύουμε με τις φωτογραφίες σας και να βλέπουμε την πρόοδο των Ελληνικον αυτοκινητοδρομων, σας ευχαριστώ.
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
Stavros86
Senior Member
Senior Member


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 422

PostPosted: Wed Mar 31, 2010 6:49 pm    Post subject: Reply with quote

Λοιπόν έτοιμα και τα βίντεο εκτός ενός το οποίο λόγο μεγέθους (500mb) είχα πρόβλημα με το ανέβασμα στο youtube.
Αύριο πιστεύω να το έχω έτοιμο και αυτό.

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

1. Από τη τελετή εγκαινίων:
http://www.youtube.com/watch?v=LDMuWP42MdA

2. Δηλώσεις από τον κ. Δημήτριο Κούτρα:
http://www.youtube.com/watch?v=-XQYgskk5Gw

3. Σήραγγα Ραψομάτη:
http://www.youtube.com/watch?v=gLe7xraEpR4

4. Μετά τη σήραγγα Ραψωμάτη μέχρι και το πέρας του τμήματος προς Τρίπολη:
http://www.youtube.com/watch?v=FSiGWAKGOXM

Άλλα δύο βίντεο από τοπικό τηλεοπτικό σταθμό:
http://www.elladatv.gr/site/index.php?Cat=2&SubCat=41&articleid=1523
Back to top
View user's profile Send private message
pindos10
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 866
Location: White River

PostPosted: Fri Apr 02, 2010 12:01 am    Post subject: Reply with quote

H αναμονη και το μποτιλιαρισμα για τη διελευση της Αμφιλοχιας ειναι πλεον εκτος οριων αυτες τις μερες και θα σας χαλασει ολη τη διαθεση. Θα σας δωσω εναλλακτικη διαδρομη και σας συστηνω ανεπιφυλακτα να την ακολουθησετε καθως οχι μονο θα κανετε πολυ λιγο χρονο παραπανω απο αυτον που θα κανατε να περασετε την Αμφιλοχια χωρις μποτιλιαρισμα, αλλα θα βγειτε λιγο μετα την Αμφιλοχια και θα τους κουνησετε μαντηλι. Ο δρομος ειναι φαρδυς ημιορεινος και πολυ ανετος.

Νεα παρακαμψη Αγρινιου-βορεια εξοδος- επιστροφη προς Αγρινιο απο τον παλιο δρομο- ισοπεδος κομβος Στρατου- εισοδος προς το χωριο Στρατος και την ομωνυμη τεχνητη λιμνη-περναμε το χωριο Στρατος και τη λιμνη-διχαλα-αριστερα προς Χαλκιοπουλο-φτανουμε και περναμε την τεχνητη λιμνη Καστρακιου-μετα το χωριο Μπαμπαλιο διασταυρωση-αριστερα προς Σαρδίνια Αμφιλοχια-μετα το χωριο Σαρδινια βγαινουμε στην Ε.Ο. Αντιρριου-Ιωαννινων περιπου 1,5 χλμ μετα την Αμφιλοχια.

Ευχομαστε να ενταθουν τα εργα στην Ιονια οπως δειχνει και η ειδηση παρακατω
http://epirusgate.blogspot.com/2010/03/blog-post_9676.html
Back to top
View user's profile Send private message
jollyroger
Junior Member
Junior Member


Joined: 06 Aug 2008
Posts: 84
Location: Athens-Lakonia

PostPosted: Sun Apr 04, 2010 2:48 am    Post subject: Reply with quote

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!
Ευχομαι η Ανάσταση του Κυρίου να φέρει αγάπη, ευτυχία και υγεία σε όλους τους συμφορουμίτες.

Καλή Ανάσταση στα Σπίτια μας, στην Χώρα μας, και καλή επιστροφή σε όλους!
Back to top
View user's profile Send private message
Stavros86
Senior Member
Senior Member


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 422

PostPosted: Sun Apr 04, 2010 10:49 am    Post subject: Reply with quote

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!

Ορίστε και το τελευταίο βίντεο από τη Μεγάλη Τρίτη:
http://www.youtube.com/watch?v=EBUbgDwzx3I


ΥΓ: Συγνώμη για τη καθυστέρηση, αλλά προσπάθησα να το ανεβάσω 3 φορές στο youtube και στα τελευταία mb μου έβγαζε ERROR.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Υποδομές και έργα All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 420, 421, 422  Next
Page 152 of 422

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr