stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Νέο Στάδιο Καραϊσκάκη
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 112, 113, 114  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου
View previous topic :: View next topic  
Author Message
starsailor
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 153
Location: Earth...

PostPosted: Fri Apr 23, 2004 1:29 pm    Post subject: Reply with quote

Kai egw ena terastio shma tou Olympiakou..Akribws epeidh den einai eukolo na sxediastei!!8a deixnei polu omorfo...
Gia xorhgous to blepw polu duskolo prin tous Olympiakous, ka8ws uparxoun alloi xorhgoi kai alla sumferonta..Omws to shma tou Olympiakou de nomizw na enoxlei...

Pantws de nomizw na einai ayth h ekplhxh...Mporei na ginei men\, alla de nomizw san ekplhxh. Logika (an uparxei logikh) h ekplhxh 8a einai kati pio periergo kai oxi kati pou uparxi sto 70% twn ghpedwn Confused
Back to top
View user's profile Send private message
c_sun
Guest





PostPosted: Fri Apr 23, 2004 1:34 pm    Post subject: Reply with quote

Γρήγορος ο Massimo Majowiecki. Η απάντησή του εδώ Wink
Back to top
Chris
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 259
Location: Germany--Giessen

PostPosted: Fri Apr 23, 2004 6:09 pm    Post subject: Reply with quote

[quote="starsailor"]Omws to shma tou Olympiakou de nomizw na enoxlei...

Confused[/quote]

giati na enoxlei sto katw katw xwris ton olympiako den 8a ftiaxnotan toghpedo => kai o oly einai xwrhgos
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Fri Apr 23, 2004 6:54 pm    Post subject: Reply with quote

Πάντως και το έμβλημα του Ολυμπιακού θα πήγαινε γάντι με τους Ολυμπιακούς Αγώνες
Back to top
View user's profile Send private message
c_sun
Guest





PostPosted: Fri Apr 23, 2004 7:11 pm    Post subject: Reply with quote

Για να μην σας παιδεύω με Links, ορίστε αυτούσια η άμεση απάντηση του σχεδιαστή του στεγάστρου Massimo Majowiecki για το πυρίμαχο της μεμβράνης.

"I hope to come next week to see the new lighting that I consider really very important. During the olympic games will be very nice to see the roof illuminated from inside from aerial view.
The membrane has no problem to protect spectators from fire because is not flammable, but can be damaged if the fire arrive and remain in contact over the roof.

Regards, Majowiecki"

(Ελπίζω να έρθω την επόμενη εβδομάδα να δω το νέο φωτισμό, που τον θεωρώ πολύ σημαντικό. Κατά τη διάρκεια των Ολυμπιακών αγώνων θα είναι πολύ ωραίο να βλέπω το στέγαστρο φωτισμένο από το εσωτερικό με τη βοήθεια μιας αεροφωτογραφίας.
Η μεμβράνη δεν έχει πρόβλημα να προστατεύει τους θεατές από φωτιά, γιατί δεν είναι εύφλεκτη, αλλά μπορεί να καταστραφεί αν η φωτιά φτάσει και παραμείνει πάνω από το στέγαστρο.)

Οπότε, no prob και με αυτό. Πήρε και 2 προχτεσινές φώτος Smile
Back to top
Aquis Granum
Senior Member
Senior Member


Joined: 27 Feb 2004
Posts: 541
Location: Aachen/Germany

PostPosted: Fri Apr 23, 2004 8:44 pm    Post subject: Reply with quote

Να σαι καλά c_sun και σ'ευχαριστούμε για την ενημέρωση σου!

Δεν ξέρω, αλλά ο Majowiecki με πόρωσε με αυτό που είπε για τον ειδικό φωτισμό του στεγάστρου! Θα ναι όντως καταπληκτικό το θέαμα, όχι μόνο απο αέρος αλλά και από την Καστέλλα!

Έρε βόλτες που έχω να κάνω το καλοκαιράκι που θα κατέβω, προς Προφήτη Ηλία μεριά... Razz Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Fri Apr 23, 2004 8:49 pm    Post subject: Reply with quote

Πήρες τη λέξη από το στόμα μου ... αυτό το Σαββατοκύριακο με βλέπω να πηγαίνω στα μποουλινγκ που έχει στο προφήτη Ηλία για φώτο. Όμως δεν έχω τηλεφακό .... δεν ξέρω αν θα φαίνεται το γήπεδο απο τόσο μακρια και ψηλά Question .
Back to top
View user's profile Send private message
Aquis Granum
Senior Member
Senior Member


Joined: 27 Feb 2004
Posts: 541
Location: Aachen/Germany

PostPosted: Fri Apr 23, 2004 8:52 pm    Post subject: Reply with quote

Κάνε εσύ την καλή την πράξη, βγάλε τις φωτογραφιούλες σου και μην στεναχωριέσαι! Θα τις ζουμάρουμε μετά εμείς όσο χρειάζεται! Exclamation Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
c_sun
Guest





PostPosted: Fri Apr 23, 2004 9:23 pm    Post subject: Reply with quote

Για ειδικό νυχτερινό φωτισμό των 14 κόκκινων μακροφορέων και του στεγάστρου είχε μιλήσει ο υπεύθυνος της IntraDevelopment σε μια συνέντευξη που είχα διαβάσει εδώ μέσα μάλλον και για αυτό το χα γράψει και στην πρώτη σελίδα του site.
Αλλά ο Majowiecki εννοούσε αυτό το φωτισμό ή το σύστημα φωτισμού του αγωνιστικού χώρου με αυτό το περιμετρικό σύστημα, ενσωματωμένο στην άκρη του στέγαστρου? Αυτό κατάλαβα στην αρχή, μέχρι να διαβάσω τις παραπάνω εκτιμήσεις σας και να σκεφτώ "λες...?"
Anyway, του πα ότι θα του ξαναστείλω mail όταν επιστρέψει από Ελλάδα για να χει και αυτός μια πιο άμεση αντίληψη.

(Το φαντάζεστε με κάποιο υπόλευκο φωτισμό ή κάπως έτσι όπως στο Stade de Geneve?) Smile

Back to top
c_sun
Guest





PostPosted: Fri Apr 23, 2004 9:31 pm    Post subject: Reply with quote

Ίσως πρέπει να βρούμε καμιά νυχτερινή φώτο του Olimpico της Ρώμης για να πάρουμε καμιά ιδέα, αφού και αυτό δουλειά του Majowiecki ήταν....
Back to top
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Fri Apr 23, 2004 10:28 pm    Post subject: Reply with quote

Εγω απ οτι καταλαβα θα υπαρχει ειδικος φωτισμος,
που θα φωτιζει ΜΟΝΟ το σκεπαστρο...

Το θεαμα τη νυχτα θα πρεπει να ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Guest






PostPosted: Fri Apr 23, 2004 10:47 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.wsoccer.com/stadium/italy/as_roma/as_roma_stadium3.jpg
Back to top
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Fri Apr 23, 2004 10:53 pm    Post subject: Reply with quote

Καπως ετσι θα ειναι και το Καραισκακη...
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sun Apr 25, 2004 4:20 pm    Post subject: Reply with quote

Έχω πράγμα που σπαρταράει !! Το Σάββατο πήγα για καφέ στην ακρόπολη και είπα να κάνω μία βόλτα και πρός το φάληρο και τράβηξα αυτές τις φωτογραφίες. Ανέβηκα και στα μποουλινγκ στο προφήτη Ηλία(για όσους ξέρουν) για να βγάλω από ψηλά πανοραμική αλλά δυστυχώς δεν φαινόταν καθόλου το γήπεδο από εκεί οπότε αρκεστείτε στις παρακάτω Mr. Green .

Γέφυρα





============



ΗΣΑΠ



============



Πειραιώς



============


Δημοσιογραφικά

Back to top
View user's profile Send private message
Aquis Granum
Senior Member
Senior Member


Joined: 27 Feb 2004
Posts: 541
Location: Aachen/Germany

PostPosted: Sun Apr 25, 2004 4:36 pm    Post subject: Reply with quote

Μπράβο ρε Losada!
Ωραίες οι φωτογραφίες! Να σαι καλά!
Razz
Πάντως το κτήριο των VIP's θέλει αρκετή δουλειά ακόμα. Cool

Οι δικές σου ενττπώσεις φίλε μου που το δες και από κοντά, ποιες είναι Question
Back to top
View user's profile Send private message
Guest






PostPosted: Sun Apr 25, 2004 4:43 pm    Post subject: Reply with quote

Ωραίος ρε losada!!Να'σαι καλα!!Θα παρατήρησες φαντάζομαι κ εσύ οτι το σκέπαστρο έχει προχωρήσει αρκετα περισσότερο απ'ότι φαίνεται στις φωτο που ανέβαστηκαν πρόσφατα..έτσι δεν είναι?εμένα μου φάνηκε γύρω στο 50-60% ολοκληρωμένο!!Πάντως θα σε μαλώσω..Δεν το έχεις ψάξει καλά το θέμα με το πρ.Ηλία..Αν δεν ανεβείς μέχρι πάνω στα μποουλινγκ σε κάτι στενακια δεξιά είναι ενα σημείο που φαίνεται πάρα πολυ καλά!Είναι κ μια πολυκατοικία στη γωνία(με το κατοχο της φρόντισα να τακιμιάσω.. Wink Laughing ) απ΄τη ταράτσα της οποίας φαίνεται Καταπληκτικά!!Παω μια βόλτα τωρα,κ αν είναι εκεί θα βγάλω μερικές..
Back to top
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Sun Apr 25, 2004 4:46 pm    Post subject: Reply with quote

το πανω post ειναι δικο μου..Sorry
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Sun Apr 25, 2004 6:56 pm    Post subject: Reply with quote

Πήγα,αλλα δε μπορεσα τελικά ν'ανέβω σήμερα στη ταράτσα.έβγαλα παρ'ολ'αυτά 2 φωτό απο κάτω.Ας μου δώσει αν θέλει κανεις το mail του να τις ανεβάσει γιατι εγώ δε ξέρω.. Πάντως δε μου ξεφεύγει!Θα ξαναπάω σε καμμια βδομάδα που θα έχουν αρχίσει να μπαίνουν κ τα καθίσματα κ θ'ανέβω να τραβήξω..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Sun Apr 25, 2004 7:34 pm    Post subject: Reply with quote

Δύο ακόμα φωτογραφίες από το Καραϊσκάκη που μου έστειλε ο giorgos (thanks! Smile ) Επειδή είναι μεγάλες σας δίνω τα links.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/ypsilon/20759/250300/0/karaiskaki8%5B1%5D.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/ypsilon/20759/250302/0/karaiskaki9%5B1%5D.jpg

edit: @ osfp Arrow Νομίζω ότι τώρα λύθηκε το πρόβλημα.


Last edited by Ypsilon on Sun Apr 25, 2004 8:43 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
osfp
Guest





PostPosted: Sun Apr 25, 2004 7:52 pm    Post subject: Reply with quote

file an ginetai xanaprospathise na doseis ta link giati exoun vgei poli mikres...

thnx
Back to top
c_sun
Guest





PostPosted: Sun Apr 25, 2004 8:51 pm    Post subject: Reply with quote

Kante klik stis fotos gia na tis deite se megalo megethos



Back to top
osfp
Guest





PostPosted: Sun Apr 25, 2004 8:59 pm    Post subject: Reply with quote

nai aderfe lithike...evxaristo
Back to top
PatraTasos
Senior Member
Senior Member


Joined: 22 Mar 2004
Posts: 427
Location: Hellas /U.K.

PostPosted: Sun Apr 25, 2004 9:09 pm    Post subject: Reply with quote

ante....

ke protathlites pali....

apo tou xronou sto karaiskaki....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sun Apr 25, 2004 11:59 pm    Post subject: Reply with quote

Το γήπεδο με την προσθήκη του σκέπαστρου πραγματικά σου προκαλεί δέος. Ειδικά αυτά τα κυματάκια στο σκέπαστρο είναι κάτι που δεν μπορούσα να φανταστώ. Οι μακέτες που είχα δεί εμφάνιζαν επίπεδο το στέγαστρο και οφείλω να ομολογήσω ότι αιφνιδιάστηκα ευχάριστα με αυτά τα κύματα. Αν έχετε παρατηρήσει το νερό θα στραγγίζει στα "όρη" των κυμάτων που σχηματίζονται και θα οδηγείται μέσω των "πεδιάδων"(μεταλικά κομάτια) μέσα σε σωλήνες που είναι ουσιαστικά υδροροές.

Πιστεύω ότι όσοι θυμούνται το παλιό γήπεδο θα καταλάβουν ότι το νέο γήπεδο με τη προσθήκη του στεγάστρου δίνει ένα επιπλέον όγκο και ύψος που στο παλιό δεν υπήρχε. Φυσικά θα ήθελα να επισημάνω ότι ένα σκέπαστρο με πιό στιβαρό υλικό θα έδινε απίστευτη ακουστική καθώς θα εγκλόβιζε τα ηχητικά κύματα του κόσμου πολύ καλύτερα από το PVC που επιλέχθηκε. Το στέγαστρο έχει ολοκληρωθεί κατά περίπου 50% ίσως και παραπάνω. Πάντως όταν έχω λίγο χρόνο θα δημοσιοποιήσω μία φώτο του πρίν και του μετά για να καταλάβετε τη διαφορά όγκου.

Στα δημοσιογραφικά απ ότι κατάλαβα πρέπει να γίνονται πολλές εργασίες εντός των κτηρίων. Απ έξω έχει αρκετή δουλειά για να τελειώσει. Ελπίζω να διαφορφώσουν το χώρο γύρω από το γήπεδο όπως στη μακέτα που είχα δεί γιατί πραγματικά είναι κάτι που θα προσθέσει στο σύνολο.

Στη πλευρά της Πειραιώς έχει ξεκαλουπωθεί πλήρως η θύρα "σαλίγγαρος".
Back to top
View user's profile Send private message
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Mon Apr 26, 2004 12:09 am    Post subject: Reply with quote

Ενταξυ ποσο μεγαλη διαφορα θα εχει στην ακουστικη;
Τη μεγαλη διαφορα την κανει η αποσταση του αγωνιστηκου χωρου απο τις κερκιδες...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 112, 113, 114  Next
Page 27 of 114

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr