stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Στάδιο Αλκαζάρ και Νέο Γήπεδο Λάρισας
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 40, 41, 42  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    stadia.gr/forum Forum Index -> Κλειδωμένα threads
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Thu Feb 02, 2006 9:10 pm    Post subject: Reply with quote

h sygkekrimenh maketa einai auth apo to site ths dimand.h opoia,opws apanthsan oi anhtrwpoi ths etairias se mail melous tou larissafc.com,den einai h telikh.eidwmen...
den me endiaferei an exei syromenh orofh,thelw omws na einai ena axioprepes ghpedo kai oxi auth h ahdia ths maketas.kai thelw kerkides kai stis gwnies.den einai dynaton oi aggloi na 'vazoun' gwnies ki emeis na ftiaxnoume ghpeda agglikou styl men,tou 19ou aiwna de... Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Thu Feb 02, 2006 9:18 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.ael1964.gr/viewmore.asp?art_id=588
Το link της συνέντευξης του Πηλαδάκη.

Τα βασικά:
1)Καθυστέρηση λόγω κυβέρνησης,σε λογικά πλαίσια.
2)Εντός τριμήνου οι εργασίες.
3)Θα ακολουθηθεί το σχέδιο του ανοικτού γηπέδου επειδή:
___a)το κλειστό χρειάζεται έγκριση και έτσι επιπλέον καθυστέρηση
___ b)μεγάλο κόστος και συνεπώς μη αποδοτική η επένδυση.

Και ένα δικό μου:
Το ότι θα είναι ανοικτό το γήπεδο δεν σημαίνει ότι θα είναι αυτό της μακέτας της Dimand.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Thu Feb 02, 2006 9:42 pm    Post subject: Reply with quote

Το κομμάτι της συνέντευξης για το γήπεδο:

"Η υπόθεση βρίσκεται σε κομβικό σημείο. Όλοι μας έχουμε μεγάλη δίψα να δούμε αυτό το έργο να ολοκληρώνεται και μακάρι να έργα να μπορούσαν να ξεκινήσουν… χτες. Όταν όμως έχεις να κάνεις με τον κρατικό μηχανισμό θα πρέπει να συμβιβαστείς με την ιδέα της καθυστέρησης, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι υπάρχει οποιαδήποτε πολιτική σκοπιμότητα. Το ζήτημα του γηπέδου αυτή τη στιγμή βρίσκεται στο ΥΠΕΧΩΔΕ και αν όλα πάνε καλά αισιοδοξούμε ότι ο Φεβρουάριος δεν θα βγει χωρίς την έγκριση ή τουλάχιστον τις παρατηρήσεις του κυρίου Σουφλιά. Από τη στιγμή που πήραμε την έγκριση καταλληλότητας από τη Γενική Γραμματεία θεωρούμε ότι έχουμε φτάσει στο 90%. Αισιοδοξούμε ότι εντός τριμήνου θα μπορέσουν να ξεκινήσουν οι εργασίες.

Όσο για την κατασκευή του, κατά 99% θα ακολουθηθεί το σχέδιο του ανοικτού γηπέδου για τρεις λόγους. Πρώτον, γιατί το κλειστό τελεί υπό την έγκριση των αρχών, δεύτερον, επειδή το κόστος είναι πολύ μεγάλο και τρίτον, γιατί με τις υπάρχουσες συνθήκες είναι δύσκολο να μεγιστοποιήσει τα έσοδά του. Δεν υπάρχει τη δυνατότητα να φιλοξενείται συναυλία στα μέσα της εβδομάδας και την Κυριακή να είναι έτοιμο το γήπεδο για αγώνα. Συν το γεγονός ότι τα περισσότερα κλειστά της Ευρώπης χρειάζονται αλλαγή χλοοτάπητα σχεδόν 15 φορές τον χρόνο. Για τον λόγο αυτό αποφασίσαμε τα χρήματα αυτά να τα επενδύσουμε σε μεταγραφές και να φέρουμε δέκα… Βιαφάρα στην ΑΕΛ αν χρειαστεί".
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Grindian
New Member
New Member


Joined: 23 Dec 2005
Posts: 19
Location: Chaidari - Athens

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 12:01 pm    Post subject: Reply with quote

Εγώ πάντως συνεχίζω να μην καταλαβαίνω γιατί αρκετοί εδώ μέσα θεωρείται έκτρωμα τη μακετά του ανοιχτού γηπέδου. Καταρχήν και αν θυμάμαι καλά δεν διακρίνονται πολλές λεπτομέρειες, οπότε δεν είναι και για ασφαλή συμπεράσματα. Όπως έχω ξαναπεί, το τελικό αποτέλεσμα δεν θα είναι ίσως "διαστημικό" αλλά νομίζω ότι ο πρόεδρος της ΑΕΛ έχει θέση το θέμα στη σωστή βάση:
Κλειστό γήπεδο=΄πολύ μεγάλο κόστος κατασκευής, μεγάλο κόστος συντήρησης, αμφίβολα έσοδα, καθυστέρηση στην έγκριση.
Ας προσγειωθούμε στην ελληνική πραγματικότητα. Ζητάμε τρελά πράγματα από μια ομάδα σαν τη Λάρισα, όταν ολόκληρος οικονομικά κολλοσός σαν τον Παναθηναικό από ότι ξέρω δεν έχει βάλει το πήχη τόσο ψηλά στο θέμα του Βοτανικού.
Το θέμα είναι απλό:
Παρουσιάστηκε μια μακέτα με ένα καταπληκτικό σχέδιο για το νέο γήπεδο της ΑΕΛ και φάγαμε όλοι (χωρίς εξαίρεση) χοντρό ξενέρωμα μόλις μάθαμε ότι δεν θα πραγματοποιηθεί με αυτό το τρόπο. Αν δεν την είχαμε δει, αυτή η κουβέντα δεν θα γινότανε ποτέ.
Εγώ πάντως είμαι βέβαιος περισσότερο από κάθε άλλη "ελληνική" περίπτωση, ότι ένας νέος άνθρωπος και με όραμα σαν τον πρόεδρο της ΑΕΛ στο τέλος θα δώσει στη λαοφιλή και ιστορική ομάδα της Λάρισας ένα άρτιο γήπεδο όπως ακριβώς της αξίζει!
Back to top
View user's profile Send private message
worldofjustice
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Sep 2004
Posts: 983
Location: Zurich

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 1:08 pm    Post subject: Reply with quote

Έχεις δίκιο Grindian, μετά από την πρώτη μακέτα ότι και να δεις τώρα είναι ξενέρωμα. Όμως η παρατήρηση που έχω να κάνω στον πρόεδρο της Λάρισας είναι η εξής: Μήπως έδειξες την πρώτη μακέτα για να πάρεις τα δάνεια, την αμέριστη συμπαράσταση των φιλάθλων της Λάρισας - αλλά και όλου του φίλαθλου κόσμου - και έτσι να συνεχίσεις σε πιέσεις προς το κράτος για αδειοδοτήσεις, προνόμια κτλ?
Γιατί δηλαδή πριν δεν ήξερες πόσο έκανε το κλειστό στάδιο, δεν είχες ρωτήσει? Περίμενες την κατασκευάστρια εταιρεία να στο πεί? Αυτό είναι πολύ κουτόχορτο από τον πλούσιο κάμπο της Λάρισας για να μας το ταίσεις αμάσητο.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Grindian
New Member
New Member


Joined: 23 Dec 2005
Posts: 19
Location: Chaidari - Athens

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 3:18 pm    Post subject: Reply with quote

Φίλε worldofjustice οκ, μπορεί να έχεις δίκιο στο σκεπτικό σου. Σαν έλληνες είμαστε καλώς ή κακώς καχύποπτοι και σκεφτόμαστε πάντα "υπόγεια" με τη λογική ότι πάντα υπάρχει κάτι βρώμικο από πίσω.
Είναι σεβαστή η άποψη σου αλλά θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω ομολογώντας πάντως ότι δεν γνωρίζω πολλές λεπτομέρειες της ιστορίας.
Έχω δει τον πρόεδρο της Λάρισας να μιλάει στην τηλέοραση και χωρίς να έχω κάποιο λόγο να τον υποπστηρίξω, διέκρινα έναν νέο άνθρωπο με απόψεις, όραμα και όρεξη να προσφέρει. Πιθανόν η αρχική "διαστημική" μακέτα να ήταν ένα επικοινωνιακό τρικ, μπορεί όμως να ήταν και μια λάθος επιλογή που οφείλεται στην απειρία του συγκεκριμένου παράγοντα. Μπορεί να τον παρέσυρε ο ενθουσιασμός του και να προσγειώθηκε απότομα στη πραγματικότητα που λέει ότι στη σημερινή επικρατούσα κατάσταση, τέτοια γήπεδα μοιάζουν ουτοπικά.
Δεν είμαι κάτοικος της Λάρισας, ούτε οπαδός της συμπαθής ΑΕΛ, βλέπω όμως ότι ο κόσμος της, στηρίζει την ομάδα και εμπιστεύεται τον πρόεδρο που την έβγαλε από την αφάνεια. Για αυτό κάτι μου λέει ότι παρά το "ξενέρωμα" που φάγαμε όλοι και κυρίως οι φίλοι της ΑΕΛ, στο τέλος θα θαυμάσουμε ένα στολίδι-έδρα της Λάρισας, παράδειγμα προς μίμηση για όλους.
Back to top
View user's profile Send private message
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 3:57 pm    Post subject: Reply with quote

Παιδια να κανω μια χαζη ερωτηση; (ελπιζω να μην εχει ξανασυζητηθει).

Η συρομενη οροφη σε τι ακριβως χρησιμευει; Αν υποτιθεται οτι προστατευει απο τη βροχη, ποσο συχνα βρεχει στη Λαρισα; Μηπως ειναι για το κρυο; I don't think so. Για την ζεστη; Εδω μαλλον εχει νοημα, ωστοσο μου φαινεται υπερβολη για ενα διωρο που διαρκει ενας αγωνας.

Ακομα και αν μπορουσε ο προεδρος να φτιαξει την οροφη δε νομιζεται οτι προκειται για τεραστια σπαταλη; Δεν θα ηταν πιο λογικο να χρηματα να πανε σε μεταγραφες ή κατι αλλο πιο χρησιμο;
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 4:30 pm    Post subject: Reply with quote

exw grapsei kai se paliotero post pws de xreiazomaste kleisto ghpedo typou Amsterdam Arena.den yparxei nohma giati opws kai na to kanoume,den exoume tis kairikes synthikes ths voreias Eurwphs.par'ola auta tha mou arese to ghpedo na ginotan sta protypa tou kleistou,exeroumenhs ths orofhs.to na einai oles oi kerkides stegasmenes,nomizw,einai aparaithto.allo na trws th vroxh h' ton ilio ston agwnistiko xwro kai allo na ta trws sthn kerkida...kai fysika,mporei na ferei perissotero kosmo sto ghpedo katw apo antixoes,gia parakolouthish agwna,synthikes. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
siakabetis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 01 Oct 2004
Posts: 1426
Location: patras

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 6:52 pm    Post subject: Reply with quote

επισης να συμπληρωσω οτι ενα κλειστο γηπεδο το θεωρω υπερβολικη σπαταλη. ηταν μοδα τα τελη της δεκαετιας του 90 και τωρα απο οτι βλεπω οσες ομαδες κανουν νεα γηπεδα καμια δεν τα κανει κλειστα
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
limito
Full Member
Full Member


Joined: 14 Apr 2005
Posts: 373
Location: Larisa

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 6:59 pm    Post subject: Reply with quote

Η "Ελευθερία" πάντως σήμερα έχει 2 φωτογραφίες του γηπέδου από την χθεσινή συνέντευξη τύπου του Πηλαδάκη.Μοιαζούν αρκετά με αυτές που έχει στο site της η Dimand.Αν μπορέσει κανένας φίλος από site της ΑΕΛ να το σκανάρει θα τις ποστάρω και εδώ μετά... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 7:25 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Όσο για την κατασκευή του, κατά 99% θα ακολουθηθεί το σχέδιο του ανοικτού γηπέδου για τρεις λόγους. Πρώτον, γιατί το κλειστό τελεί υπό την έγκριση των αρχών, δεύτερον, επειδή το κόστος είναι πολύ μεγάλο και τρίτον, γιατί με τις υπάρχουσες συνθήκες είναι δύσκολο να μεγιστοποιήσει τα έσοδά του. Δεν υπάρχει η δυνατότητα να φιλοξενείται συναυλία στα μέσα της εβδομάδας και την Κυριακή να είναι έτοιμο το γήπεδο για αγώνα. Συν το γεγονός ότι τα περισσότερα κλειστά της Ευρώπης χρειάζονται αλλαγή χλοοτάπητα σχεδόν 15 φορές τον χρόνο. Για τον λόγο αυτό αποφασίσαμε τα χρήματα αυτά να τα επενδύσουμε σε μεταγραφές και να φέρουμε δέκα… Βιαφάρα στην ΑΕΛ αν χρειαστεί".

Διαβάζοντας τις παραπάνω δηλώσεις επιβεβαιώνεται φυσικά ότι η ολη ιστορία με το κλειστό ήταν επικοινωνιακό τρικ του Πηλαδάκη..!(εγω το έλεγα..φανφάρες..) Ποιον απο όλους αυτούς τους λόγους που αναφέρει στην συνέντευξη,δεν ήξερε δηλαδή απο πρίν κ το διαπίστωσε τώρα?? Shocked Rolling Eyes Μιλάμε για πράγματα που τα γνωρίζει κ ένα παιδάκι!! Και φυσικά η τελευταία πρόταση έρχεται σαν κερασακι στην τούρτα να επιβεβαιώσει ακόμη περισσότερο την επικοινωνιακή πολιτική..! Wink

Φυσικά κ δεν χρειάζεται κλειστό γηπεδο η Λαρισα,αλλά δυστηχώς φοβάμαι οτι,όπως αναφερανε κ άλλοι,μετα απ'αυτό ότι κ να δει ένας φίλος Λαρισαίος που πίστεψε στη μακετα αυτή κ ενθουσιαστηκε,πολύ απλά θα ξενερώσει!!
Το'χω ξαναπεί οτι προσωπικά πιστευω οτι η τελική μακέτα θα είναι στα πρότυπα των άλλων δυο που'χουμε,ελαφρώς βελτιωμένη!Ενα απλό τετράγωνο γήπεδο,όλο σκεπαστό,και το πολύ πολύ να έχει καμμια μικρή,απλή αρχιτεκτονική ιδιαιτερότητα στο σκέπαστρο!Φυσικά μη ξεχνάμε,οτι τα γήπεδο θα πληρεί όλες τις ευρωπαικές προδιαγραφές,θα είναι σκεπαστό,με matrix και με ιδανική χωρητικότητα!! Εγω τουλαχιστον είμαι απολυτα ικανοποιημένος!Εξαλλου στην Ελλαδα πρεπει να πανηγυρίζουμε κ μόνο με την εικόνα των μπουλντόζων..


Last edited by Giorgos on Fri Feb 03, 2006 7:37 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
limito
Full Member
Full Member


Joined: 14 Apr 2005
Posts: 373
Location: Larisa

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 7:36 pm    Post subject: Reply with quote

Αν και δεν θέλω να τα "βάζω" με την τωρινή διοίκηση λόγω του ότι είναι ότι καλύτερο είχαμε (και θα έχουμε μάλλον... Very Happy ) εδώ και πάρα πολλά χρόνια και η ομάδα έχει πάρει μία πολύ καλή γραμμή και γενικά είμαι τρομερά ικανοποιημένος από τις κινήσεις της κτλ κτλ.. Παρόλα αυτά δυστυχώς θα αναγκαστώ να συμφωνήσω 100% με τον George πιο πάνω.... Sad Είναι παιδιαρίστικα και χαζά τέτοια επικοινωνιακά τρικ...Θα μπορούσα να πω ότι με εκνευρίζουν κιόλας...Τέλοσπάντων θα δούμε τι θα γίνει....Ας ελπίζουμε ότι το θέμα γήπεδο τελικά θα μας αποφέρει ένα πολύ όμορφο αποτέλεσμα...Κάτι που να είμαστε περήφανοι!! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 8:17 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν νομίζω ότι ο Πηλαδάκης είναι τόσο χαζός,για να ακολουθήσει την τακτική του εντυπωσιασμού,ενώ ήξερε ότι τελικά ,στην ουσία, το μόνο που θα κατάφερνε θα ήταν να απαξιώσει τα σχέδια του τελικού σχεδίου(ανοικτού γηπέδου δηλαδή) το οποίο εδώ που τα λέμε είναι αξιοπρεπέστατα.

Νομίζω ότι απλά πίστεψε στο project του κλειστού και γι'αυτό έβγαλε στην επιφάνεια τις μακέτες του.Απλά όταν μέτρησε τα κουκιά είδε ότι δεν του βγήκαν και πήγε σε κάτι με μικρότερο κόστος.


Τελικά η μακέτα του ανοικτού με κάποιες πινελιές:
1)γωνίες,έστω στο ύψος των πετάλων.
2)ένα πιο ομοιόμορφο στέγαστρο στην μεγάλη πλευρά.
θα είναι super.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
SOUL_13
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 28 Apr 2004
Posts: 722
Location: Birmingham-UK

PostPosted: Fri Feb 03, 2006 8:28 pm    Post subject: Reply with quote

To skepastro den nomizw oti tha allaksei. O logos pou exei auto to sxhma einai oti sthn mesh uparxei to ktirio me tous duo orofous souites (san to karaiskaki) . Emena mou aresei polu to stadio kai einai auto pou akrivws perimena.
Back to top
View user's profile Send private message
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 12:41 am    Post subject: Reply with quote

Πριν λίγο στην ΕΡΤ εδειξε τς μακέτες. Ειναι όπως το...εκτρωμα Laughing αλλα δεν έχει καμια σχέση. Shocked 4 ανεξαρτητες κερκίδες χωρίς να ειναι κομμενο στα 3 το ενα στεγαστρο, με διαφανες υλικό και κτιριο απο τη μια μερια σαν το Καραισκακη. Πολυ καλο είναι τελικα. Χωρις γωνιες ειναι αλλα μια χαρα ειναι Εδειξε και λήψεις απο μεσα προς τα εξω αλλα και τον περιβαλοντα χωρο, το παρκινγκ κ.τ.λ. Μαιο ειπε αρχιζουν τα εργα καλως εχοντων των πραγματων.
Back to top
View user's profile Send private message
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 1:04 am    Post subject: Reply with quote

telika,auta ta sxedia de mporei na ta scanarei kapoios na ta doume ki emeis? Rolling Eyes Sad

an kai mono to gegonos pws de tha exei gwnies me apogohteuei... Sad

yg:ta kareklakia exoun kanena sxedio epanw? Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 1:09 am    Post subject: Reply with quote

Eida και εγω τις μακετες στην τηλεοραση...

Ξενερα............
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 1:10 am    Post subject: Reply with quote

Δεν ειχε καρεκλακια. Θα βαλουν εννοείται. Laughing Εμενα μου αρεσε.
Back to top
View user's profile Send private message
AEL-FANS
New Member
New Member


Joined: 31 Jul 2004
Posts: 68
Location: Larissa

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 1:14 am    Post subject: Reply with quote

Από το Αλκαζάρ είναι 1000 φορές καλύτερο. Σε όσους δεν άρεσε πείτε μου πόσα καλύτερα υπάρχουν στην Ελλάδα... Μην είμαστε και τόσο απαιτητικοί... Όποιος θέλει τα πολλά χάνει και τα λίγα! Ας μπει ο θεμέλιος λίθος και μετά θα είμαστε σίγουροι.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Aganaktismenos Stadiakias
Full Member
Full Member


Joined: 17 Jun 2004
Posts: 231
Location: Cardiff, Wales

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 2:19 am    Post subject: Reply with quote

Dld ti eipane stin ert??Oti auti einai i teliki maketa tou gipedou tis ael???H einai apla mia akomi maketa Evil or Very Mad .Tha to doume lete aurio se kamia efimerida???
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 11:40 am    Post subject: Reply with quote

Εμενα μου φάνηκε σαν τελική αφου ήταν πολύ προσεγμένη. Εκείνο το περιοδικο του Φεβρουαριου που θα είχε τις μακέτες τί έγινε?
Back to top
View user's profile Send private message
gullit
Junior Member
Junior Member


Joined: 10 Jun 2005
Posts: 128

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 11:44 am    Post subject: Reply with quote

Θα βγεί πρός το τέλος του μήνα το περιοδικό..... Όντως αυτές ήταν οι τελικές μακέτες και δεν νομίζω να υπάρξει διαφοροποίηση. Εμένα προσωπικά μου άρεσαν, γιατί φάνηκε και ο περιβάλλοντας χώρος πως ακριβώς θα διαμορφωθεί.....
Back to top
View user's profile Send private message
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 7:36 pm    Post subject: Reply with quote

h teleutaia maketa.


h photo einai apo th gallery tou www.larissafc.com,apo to melos B@SILHS.


telika,den einai toso asxhmo! Smile an kai epimenw gia tis gwnies... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
limito
Full Member
Full Member


Joined: 14 Apr 2005
Posts: 373
Location: Larisa

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 7:48 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν θα έλεγα ότι είναι τόσο άσχημο τελικά.....Πάντως 2 πραγματα με προβληματίζουν:
1)Τι μπορεί να μπει στις γωνίες για να αξιοποιηθούν και να μην φαίνεται έτσι...;Π.Χ. εγώ λέω στην μία γωνία ένα κτήριο για την μπουτικ,στην άλλη γωνία ένα κτήριο για 3-4 fast food κτλ κτλ....Καλό δεν είναι σαν ιδέα;;;;
2)Όσο όμορφο και να είναι ένα γήπεδο αν δεν έχει πέταλα δεν λέει ρε παιδιά....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Sat Feb 04, 2006 7:48 pm    Post subject: Reply with quote

το ίδιο δεν είναι απλός με περισσότερη λεπτομέρεια;....σύμφωνο για της γωνιές, αλλα αν μπορούσαμε να δούμε μια photo με ακόμη πιο πολλές λεπτομέρειες(όλο άσπρο θα είναι έξω δηλαδή;....κάτι σαν καραϊσκάκη σε μικρή έκδοση ). αλλιώς δε λέει πολλά για μένα. η διαμόρφωση του χορού πια είναι δε φαίνεται καλά.....


αλλα όπως λέμε όλα αλλάζουν με καλές μακέτες υποθέτω...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    stadia.gr/forum Forum Index -> Κλειδωμένα threads All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 40, 41, 42  Next
Page 25 of 42

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr