stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Επιστροφή Φιλάθλων στα Γήπεδα ...
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 28, 29, 30  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 12:53 pm    Post subject: Reply with quote

Οσο αφορα τα επεισοδια στο παγκρητιο..

Επιτελους μια φορα τιμωρηθηκαν οπως επρεπε οι ταραξιες ...
Επιτελους αποδωθηκε δικαιοσυνη..
Ελπιζω να μην μειωθει καθολου η ποινη στο εφετειο..

Arrow OMF

http://www.citypopulation.de/Greece.html

600.000 εχει η κρητη μας !!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
andbrok
Junior Member
Junior Member


Joined: 31 May 2004
Posts: 199

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 2:05 pm    Post subject: Reply with quote

OMF wrote:
Y.Γ. Η ΕΡΓΟΤΕΛΑΡΑ ήταν ομάδα Α' εθνικής νομίζω παλιότερα και επειδή είχε κάποια σχέση με την αριστερά η χούντα το διέλυσε σαν σωματίο.
Αν κάποιος φίλος γνωρίζει περισσότερα ας μας πληροφορίση σχετικά . Wink


http://www.ergotelis.gr/index.php?cid=30

Εδώ υπάρχουν ιστορικά στοιχεία για τον Εργοτέλη, αν και δεν βρήκα κάτι σχετικά με τη χούντα.
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 2:29 pm    Post subject: Reply with quote

andbrok wrote:

Εδώ υπάρχουν ιστορικά στοιχεία για τον Εργοτέλη, αν και δεν βρήκα κάτι σχετικά με τη χούντα.


Αυτό που σου λέω είναι στάνταρ και νομίζω φαίνεται απο τις χρονολογίες των προέδρων (μεχρι το 72' κάθε χρόνο αλλαγή προέδρου και μετά ξανά πρόεδρος το 85 Wink ).Για το ομάδα Α' εθνικής δεν γνωρίζω αλλα είχε παρουσία στις επαγγελματικές κατηγορίες.
Άμα μάθεις περισσότερα πές μας , θα το ψάξω και εγω Cool

Πάντως νομίζω (σε αυτό δεν είμαι σίγουρος) ότι έχει και κάποια προσφηγική ιστορία ο εργοτέλης. Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Argyris
Senior Member
Senior Member


Joined: 21 Apr 2004
Posts: 670
Location: ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 4:14 pm    Post subject: Reply with quote

TELEIO KAI APOLYTA SWSTO AR8RO!!!!

Γίναμε θεατές με το… ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΒΟΔΙΟΥ!
Βρε… ΑΪ ΣΙΧΤΙΡ πλέον! Είναι απίστευτο και όμως αληθινό. Από το βράδυ της Κυριακής να ακούω στα ραδιόφωνα και στις τηλεοράσεις ότι «η μεγάλη πλειονότητα του λαού του Ολυμπιακού, στο Ηράκλειο, συμπεριφέρθηκε άψογα»! Δηλαδή, να… υμνείται το ΑΥ-ΤΟ-ΝΟ-Η-ΤΟ! Τι άξιο αναφοράς υπάρχει σε αυτό; Δηλαδή είναι… έκπληξη που δεν έσπαγαν, δεν πετούσαν καθίσματα και δεν τους έβαλαν… φωτιά (!) όλοι; ......

http://www.sportime.gr/html/ent/576/ent.56576.asp
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Nightcrawler
New Member
New Member


Joined: 01 Apr 2004
Posts: 38
Location: Ηράκλειο

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 4:19 pm    Post subject: Reply with quote

Arrow OMF

Ο Εργοτέλης δεν έχει ξαναπαίξει Α' εθνική, φέτος παίζει πρώτη φορά.

Τη δεκαετία του 60 έπαιζε στη Β' εθνική μαζί με τον ΟΦΗ και ήταν περίπου ισάξιες ομάδες.
Η ιστορία που λες για τη χούντα είναι ότι κάποια χρονιά (67-68 νομίζω) εν μια νυκτί αρκετοί βασικοί παίχτες του Εργοτέλη (6 ή 7) "μετεγγράφηκαν" με εντολή της χούντας στον ΟΦΗ! Κάπου είχα δει και τα ονόματα τους, και αρκετοί έκαναν σημαντική καριέρα στον ΟΦΗ.
Απ'ότι έχω ακούσει αυτό έγινε γιατί ο Εργοτέλης είχε κάποιους αντιστασιακούς φιλάθλους.

Για την ιστορία, και εναντίον του ΟΦΗ είχε στραφεί η χούντα, κι αυτό γιατί ενοχλούσε το "Φιλάθλων" στο όνομα. Είχε γίνει προσπάθεια να του αλλάξουν το ονόμα (νομίζω σε "Πανηρακλειακός" ή κάτι τέτοιο, δεν είμαι 100% βέβαιος) η οποία δεν προχώρησε λόγω αντιδράσεων της τοπικής κοινωνίας.

p.s:κι εγώ ότι έχω ακούσει λέω, 23 χρονών είμαι άλλωστε. Αν κάποιος ξέρει περισσότερα ή πιο σίγουρα πράγματα ας βοηθήσει.
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 4:27 pm    Post subject: Reply with quote

Arrow Thanks Nightcrawler Cool (ενδιαφέρων θα ήταν να ανοίγαμε κανένα τόπικ με την ιστορία των ομάδων άλλωστε αυτό είναι το περιουσιακό στοιχείο κάθε ομάδας Cool )

Arrow Argyri
Τα ίδια αισθάνομαι και εγώ απο τη Κυριακή και ήταν αφορμή για να ξαναβρεθώ στο φόρουμ. Wink
Ο Γιάννης Καραλής αν και πολλές φορές δεν μου αρέσουν αυτά που λέει και γράφει είναι σωστός στις απόψεις του και μαζί με το Αλέξη Σπυρόπουλο και το Χρήστο Σωτηρακόπουλο είναι οι καλύτεροι Έλληνες Αθλητικοί δημοσιογράφοι.
Για όσους θέλουν να το ακούσουν στο ράδιο κάθε μέρα εκτός Παρασκευή 6-7 το απόγευμα στο Supersport fm ή sport-fm .


Last edited by OMF on Tue Feb 22, 2005 4:30 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 4:28 pm    Post subject: Reply with quote

Εγώ έχω χαρεί αφάνταστα με το γεγονός ότι ένα στάδιο το οποίο είχα (προσωπικά) ξεγραμμένο, αξιοποιήθηκε μεταολυμπιακά. Δεν φανταζόμουν ότι θα συντηρείται από κάποια ομάδα ούτε ότι θα το χαίρεται ο κόσμος. Φοβόμουν ότι θα μετατρεπόταν σε ένα "πλοίο φαντασμα"

Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 4:33 pm    Post subject: Reply with quote

Arrow Argyris
Βολεύει φίλε μου να υμνείται το αυτονόητο. Αμέσως η προσοχή στρέφεται στο "καλό", δημιουργώντας ένα μανδύα εθελοτυφλίας απέναντι στο αρνητικό, του τύπου "αφού η συντριπτική πλειοψηφία συμπεριφέρθηκε άψογα, άρα η συντριπτική μειοψηφία που φέρθηκε άσχημα αποτελεί ένα συντριπτικά μικρό πρόβλημα". Μειώνεται η σημαντικότητα ενός μεγάλου προβλήματος μέσω της υπέρμετρης προβολής μιας κανονικής κατάστασης ως "θετικής". Αυτό, κατά τη γνώμη μου, είναι ίδιον κοινωνιών που δεν μπορούν ή δεν θέλουν να έρθουν σε σύγκρουση με τα κακώς κείμενα και προσπαθούν να τα μειώσουν ή να τα κρύψουν κάτω από το χαλί...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 4:44 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Ο Γιάννης Καραλής αν και πολλές φορές δεν μου αρέσουν αυτά που λέει και γράφει είναι σωστός στις απόψεις του και μαζί με το Αλέξη Σπυρόπουλο και το Χρήστο Σωτηρακόπουλο είναι οι καλύτεροι Έλληνες Αθλητικοί δημοσιογράφοι.
Για όσους θέλουν να το ακούσουν στο ράδιο κάθε μέρα εκτός Παρασκευή 6-7 το απόγευμα στο Supersport fm ή sport-fm .

Ο Καραλής είναι εδώ και 6 μήνες στην ΕΡΑσπορ.Συμφωνώ μονο με τον Σπυρόπουλο,και αυτός όχι απο τους κορυφαίους.Έχω την αίσθηση ότι δεν είσαι και πολύ ψαγμένος οσο αναφορά την αθλητική δημοσιογραφία,μιας και θεωρείς κορυφαίους τους πιο διαφημησμένους.Ο Καραλής είναι του στυλ "πάρτε μας να σας πούμε την γνώμη μας"που λέει και κάποιος,όσο για τον Σωτηρακόπουλο είναι εγκυκλοπαίδεια του ποδοσφαίρου αλλα μέχρι εκει,απο εκεί και πέρα δεν μου λέει και πολλά.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 4:49 pm    Post subject: Reply with quote

Ας μην πιάσουμε όμως την κουβέντα για τους δημοσιογράφους σε αυτό το θέμα. Υπάρχει και το "Εδώ κολλάνε τα πάντα για τα σπορ".
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 4:50 pm    Post subject: Reply with quote

vag3721 wrote:
Έχω την αίσθηση ότι δεν είσαι και πολύ ψαγμένος οσο αναφορά την αθλητική δημοσιογραφία


Οι αισθήσεις σου είναι σωστές Cool
Δεν ακούει και πάρα πολλή ραδιόφωνο και πράγματι τους ξέρω λίγο πολλή απο την προβολή τους. Confused
Πάντως απο τους αστείους Γεωργίου-Καρπετόπουλο-Πανούτσο κλάσεις ανώτεροι. Laughing Laughing

Υ.Γ. Αν απαντήσεις καλύτερα στο Arrow ΟΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΣΠΟΡΤ
Back to top
View user's profile Send private message
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 8:07 pm    Post subject: Reply with quote

Φιλε exit και Αργύρη,στην Ελλάδα δυστηχώς τίποτα δεν είναι αυτονόητο,κ επειδή με όλα αυτά τα λυπηρά επεισόδεια τον τελευταίο καιρό ο κόσμος τείνει να ξαναχάσει την εμπιστοσύνη του(αν ποτε την είχε ξαναβρεί) για να πάει να παρακολουθήσει έναν αγώνα, το να "υμνούμε το αυτονόητο",όπως λέτε,δηλαδή την καλή συμπεριφορά της πλειοψηφίας κ την γενικά κατα τ'άλλα άψογη ατμοσφαιρα του γηπέδου, είναι απαραίτητο αν στη μετα-Euro εποχή θέλουμε να γυρίσει ο κόσμος στα γήπεδα! Γιατι αν σταθούμε ΜΟΝΟ στα θλιβερά επεισόδεια κ ΜΟΝΟ στους 100 αυτούς κάφρους,βγαίνει μια πολύ ασχημη εικόνα απέναντι σε αυτούς που δεν πήγαν στον αγώνα,με αποτέλεσμα να μηδενίζουμε την πολύ ομορφη ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι υπόλοιποι 26χ φίλαθλοι και εν τέλει ο υποψήφιος φίλαθλος να αποστρέφεται απ'την ιδέα της επιστροφής του στα γήπεδα! Καλό λοιπόν είναι να κρατάμε το μέτρο!Δεν λέει κανείς να κάνουμε τα στραβά ματια στα όσα έγιναν,αλλα ούτε να σταθούμε κ΄να τονίσουμε Μόνο αυτά!γιατί έτσι απομακρύνουμε κ τον κόσμο απο τα γήπεδα!Δεν είναι κρίμα να σκιασουν 100 άτομα την κατα τ'άλλα πολυ ωραια ατμόσφαιρα στο Παγκρήτιο?Η σημαντικότητα της κατάστασης κρίνεται απ'τον τρόπο αντιμετώπισης κ όχι απ'το μέγεθος της προβολής της!

Κατα τ'άλλα το σημαντικό της υπόθεσης είναι οτι τιμωρήθηκαν οι οπαδοί!(εστω κ μόνο 4) Τώρα όσων αφορά την τιμωρία του Ολυμπιακού..Εγω θα πώ το εξής:Ακούω κάποιους να λένε για υποδειγματική-αυστηρότατη τιμωρία της ομάδας!(γι'αλλη μια φορά)Κατ'αρχήν όσοι λιγουρεύονται τιμωρία βαθμών να το ξεχάσουν γιατί δεν το προβλέπει ο νόμος!Οπότε μιλάμε για τιμωρία έδρας κ χρηματικό πρόστιμο!Κ ρωτώ,η προηγούμενη τιμωρία εκανε τίποτα???Η ομάδα τιμωρήθηκε με πρωτοφανές πρόστιμο κ 4 αγωνιστικές κ πρίν καλα καλα προλάβει να τις εκτίσει εγιναν μια απ'τα ίδια!!Πως λοιπόν άλλη μια παρόμοια τιμωρία μπορεί να λειτουργήσει διαφορετικά κ καταλυτικά αυτή τη φορα??Ή μηπως λέμε:"δεν πειράζει,τιμωρια στη τιμωρία κάποια στιγμή θα βάλουν μυαλό!!" Γιατι αν πιστεύετε αυτό είστε τραγικά λαθος,κ πρέπει να καταλαβουμε επιτέλους οτι αυτοί που κάνουν τα επεισόδεια ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΔΕΚΑΡΑ για το αν κάνουν ζημια (οικονομικη ή αγωνιστική) στην ομάδα,ή αν χάσουν κ 5-6 αγώνες στο Καραισκάκη!!κ εν τέλει τιμωρείται ο απλός φίλαθλος,ο απλός κατοχος διαρκείας!Δηλαδη έτσι γυρνάμε τον κόσμο στα γήπεδα??
Δεν λέω να την βγάλει λάδι η ομάδα ή ο Κοκκαλης που έχει σημαντικό μερίδιο ευθύνης κ αυτός,λέω απλά οτι ΑΥΤΑ τα μέτρα πολυ απλά ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ!!Κ αποδείχτηκε αυτή τη Κυριακή..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 8:56 pm    Post subject: Reply with quote

Φίλε(και ξέρεις ότι το εννόω) giorgo δεν είναι θέμα η τιμωρία (προσωπικά δεν περιμένω τιμωρία ,δεν θέλω τιμωρία του Ολυμπιακου και τέλος δεν αντέχω νέο σήριαλ σαν την άλλη φορά που τιμωρήθηκε) .Προσωπικά το μόνο που με νοιάζει είναι να μην ξαναδούμε τα ίδια γεγονότα και επιτέλους ο πρόεδρος του Ολυμπιακού να κάνει κάτι κατά της βίας αντί να λέει ''αυτούς του φιλάθλους έχουμε'' .

Πάμε παρακάτω.Γράφω ένα αρθρο που διάβασα πρίν λίγο

Θέλουμε το ποδόσφαιρο να είναι γιορτή.Θέλουμε μπαλόνια,θέλουμε βεγγαλικά,θέλουμε παιδιά στα γήπεδα ,θέλουμε οικογένειες και θέλουμε διαφορετική προσέγγιση στο ποδοσφαιρο και στο αθλητισμό.Μένουμε με σπασμένα καθίσματα,βλέπουμε καταστρεμένες κερκίδες ,μένουμε με φωτογραφίες τρομοκρατημένα παιδιά,μένουμε με μια υποκριτική απορεία και ψεύτικη έκπληξη.Μήπως δεν ήταν αναμενόμενα τα επεισόδια στη Κρήτη? Ας ψάξουμε να βρούμε τη τελευταία φορά που έχασε ο ολυμπιακός με κόσμο στο πλευρό του και δεν υπήρξαν τέτοιες εικόνες και παρόμοιες συμπεριφορές...θα δυσκολευτούμε.Ο εργοτέλης έκανε μια απίστευτη προσπάθεια απο την αρχή της χρονία να φέρει κόσμο στο πανκρήτιο.Δεν είναι ΟΦΗ ,δεν είναι ο ισχυρός του Ηρακλείου και δεν έχει παραδοσιακά πολλούς οπαδούς ,αλλα τα έχει καταφέρει περίφημα.Γυναίκες , άντρες , παιδιά ,ηλικειωμένοι , όλοι έβρισκαν το δρόμο για το γήπεδο.Τώρα τι γίνεται ? Ποια είναι η συνέχεια ? Θα πάρει ο πατέρας το παιδί του στο επόμενο ντέρμπι,για παράδειγμα με το Παναθηναικό? θα είναι το ίδιο άνετος και ήσυχος όπως μέχρι τη κυριακή? Βεβαιότατα και όχι .Οι οπαδοί του ολυμπιακό έκαναν τα επεισόδια αλλα εξίσου βαριά θα το πληρώσει και ο Εργοτέλης.Περίπτωση τιμωρίας απο την ΕΠΑΕ δεν υφίσταται ,όμως η τιμωρία είναι οικονομική και ψυχολογική ,όταν το γήπεδο θα ερημώσει.[/i]

Υ.Γ. Η προηγούμενη τιμωρία φάνηκε σαν να πέρασε η θέληση του Ολυμπιακού. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

Φαίνεται ότι άρχισε να στενεύει ο κόμπος γιατί ο Ολυμπιακός αρνήθηκε τα εισιτήρια για το εκτός με το ΠΑΟΚ και έκοψε την εκπομπή της 7 στο Magic.
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 9:28 pm    Post subject: Reply with quote

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
Τόσο καιρό το έγραφα ότι αυτή η εκπομπή μόνο κακό κάνει στο Ελληνικό ποδόσφαιρο και εύχομαι να μην είναι ευκαιριακό μέτρο , όπως έμαθα έχει να κάνει με την κόντρα των οργανομένων με το προπονητή γιατί ακούστηκαν πολλή βαριές κουβέντες και ξεφτύλισαν με βρισιές τον προπονητή του Ολυμπιακού. Rolling Eyes .
Λοιπόν το φαινόμενο Μπαγεβιτσικών και αντιμπαγεβιτσικών επαναλαμβάνεται όπως είχα προβλέψει . Cool

Btw
Επιστολή με την οποία συγχαίρει τον Εργοτέλη για τη νίκη του έστειλε ο Ντέμης Νικολαϊδης χθες στον πρόεδρο του Εργοτέλη Γιώργο Σουλτάτο, με τον οποίο ανέπτυξαν άριστες σχέσεις από το παιχνίδι των δύο ομάδων στο Ηράκλειο.

“Ένα μεγάλο και ειλικρινές μπράβο για τη νίκη σας. Αποδείξατε ότι δεν υπάρχουν μικρές και μεγάλες ομάδες αλλά δύναμη, πάθος και δίψα για διάκριση”, ανέφερε χαρακτηριστικά στην επιστολή του ο Ντέμης ευχόμενος τα καλύτερα για την ομάδα του Ηρακλείου


http://www.patris.gr/articles/54589/18762
Back to top
View user's profile Send private message
andbrok
Junior Member
Junior Member


Joined: 31 May 2004
Posts: 199

PostPosted: Tue Feb 22, 2005 11:58 pm    Post subject: Reply with quote

Giorgos wrote:
Δεν είναι κρίμα να σκιασουν 100 άτομα την κατα τ'άλλα πολυ ωραια ατμόσφαιρα στο Παγκρήτιο?


Η πλειοψηφία των οπαδών του Ολυμπιακού φώναζε τα συνθήματα "Θρύλε γερά, γ*** τα μ*****", "Μη σταματάς να τους γ****" και "Έτσι γ***** ο Πειραιάς".

Αυτή η συμπεριφορά απέχει ΠΟΛΥ από μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα, ειδικά απέναντι σε μια ομάδα που σε έκανε να αισθάνεσαι σαν να παίζεις εντός έδρας.
Back to top
View user's profile Send private message
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 12:38 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Έτσι γ***** ο Πειραιάς


Εαν είναι έτσι, τότε δικαιώνονται οι φήμες! Laughing

Και για να μην παρεξηγηθούμε πλακίτσα κάνω, μην το κάνουμε θέμα!
Back to top
View user's profile Send private message
Pagouras
Senior Member
Senior Member


Joined: 11 Jan 2005
Posts: 528
Location: Γαλάτσι,Αθήνα(Άντε & λίγο Γιάννινα)

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 12:50 am    Post subject: Reply with quote

Ξεκολλατε ρε ολοι σας...Τι λεει ο ενας και τι εκανε ο αλλος και..και...και... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
assotos yios
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 30 Mar 2004
Posts: 955
Location: not aswtosgios blogspot :-)

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 1:43 am    Post subject: Reply with quote

andbrok wrote:
Η πλειοψηφία των οπαδών του Ολυμπιακού φώναζε τα συνθήματα "Θρύλε γερά, γ*** τα μ*****", "Μη σταματάς να τους γ****" και "Έτσι γ***** ο Πειραιάς".
Αυτή η συμπεριφορά απέχει ΠΟΛΥ από μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα, ειδικά απέναντι σε μια ομάδα που σε έκανε να αισθάνεσαι σαν να παίζεις εντός έδρας.


Σωστα ολα αυτα αλλα για να ειμαστε δικαιοι:οι οπαδοι του ολυμπιακου δυστυχως προερχονται απο την ιδια κοινωνια που κατα τη διαρκεια του Εuro πανηγυριζε με συνθηματα του ιδιου περιεχομενου (9 στα 10). Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 2:52 am    Post subject: Reply with quote

Σωστό.

Quote:
Λοιπόν το φαινόμενο Μπαγεβιτσικών και αντιμπαγεβιτσικών επαναλαμβάνεται όπως είχα προβλέψει . Cool


Έχω χάσει ορισμένα επεισόδια για την ΑΕΚ και δεν ξέρω τί μας έχει πιάσει, αλλά στον Ολυμπιακό ο Μπάγιεβιτς δεν φταίει καθόλου.

Απλά ο Κόκκαλης πήρε τον Ριβάλντο για να κόβει εισιτήρια και όχι για να κάνει ομάδα.
Back to top
View user's profile Send private message
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 5:19 am    Post subject: Reply with quote

δηλαδή ο Ριβάλντο δεν έχει ξελασπώσει τον Ολυμπιακό σαν ομάδα φέτος????

πόσα καθοριστικά γκόλ έχει βάλει???
Back to top
View user's profile Send private message
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 5:29 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Προσωπικά το μόνο που με νοιάζει είναι να μην ξαναδούμε τα ίδια γεγονότα και επιτέλους ο πρόεδρος του Ολυμπιακού να κάνει κάτι κατά της βίας αντί να λέει ''αυτούς του φιλάθλους έχουμε'' .

Εννοείται οτι συμφωνώ!!K να σου πω κ κατι?Εγω δεν λέω να μη τιμωρηθεί ο Ολυμπιακός,αλλά τρελαίνομαι οταν εξαιτίας μερικών αμυαλων,αφ'ενός ζημιωνεται η ομάδα μου αγωνιστικά κ αφ'ετέρου μου κόβουν κ το γήπεδο, κ εν τέλει χωρις αποτελεσμα!Ας κλείσουν το Καραισκάκη και για 1 ολοκληρο χρόνο αν είναι να φτιάξουν τα πράγματα μετα!!Αλλά θα φτιάξουν..?? Rolling Eyes
Για την εκπομπή της 7,εχω τις αμφιβολίες μου.. Παντως ΑΝ κόπηκε τελικά ψυλιάζομαι οτι δεν είναι λόγω των κουβεντων για τον Μπαγεβιτς αλλά για την,πρωτοφανή απο μεριας εκπομπής,κριτική προς τον Πρόεδρο..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 6:21 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
δηλαδή ο Ριβάλντο δεν έχει ξελασπώσει τον Ολυμπιακό σαν ομάδα φέτος????

πόσα καθοριστικά γκόλ έχει βάλει???


Όχι. Μόνο φάουλ από στημένες φάσεις βάζει. Άμα ο Ολυμπιακός ήθελε σπεσιαλίστα φάουλ ας έβγαζε από την σύνταξη τον Μπαρζώφ ή τον Φρανζέσκο.

Του λείπει η φυσική κατάσταση, δεν ταιριάζει στο σύστημα της ομάδας (ποιόWink και είναι πριμαντόνα που δημιουργεί προβλήματα στα αποδυτήρια.

Ο Ολυμπιακός μπορούσε κάλλιστα να δώσει τα λεφτά που δίνει στον Ριβάλντο και να πάρει δύο παίκτες πιο νέους και να έχει ΟΜΑΔΑ.
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 10:55 am    Post subject: Reply with quote

Nikos C. wrote:
Quote:
δηλαδή ο Ριβάλντο δεν έχει ξελασπώσει τον Ολυμπιακό σαν ομάδα φέτος????

πόσα καθοριστικά γκόλ έχει βάλει???


Ο Ολυμπιακός μπορούσε κάλλιστα να δώσει τα λεφτά που δίνει στον Ριβάλντο και να πάρει δύο παίκτες πιο νέους και να έχει ΟΜΑΔΑ.


H αλήθεια είναι ότι έχει προσφέρει φέτος περισσότερα απο ότι περίμενα στην αρχή της χρονιάς (βάση τις τελευταίες του χρονιές ).
Ο ποληνίκης προπονιτής δεν φταίει και ο Ολυμπιακός πρέπει να το κρατήσει γιατί μόνο αυτός μπορεί να φιάξει την μεγάλη ομάδα που ονειρευόσαστε.
Δεν ολοκλύρωσε ακόμα το έργο του.

Υ.Γ. Πάντως υπάρχει έμα μύθος για τα πόσα πέρνει ο Rivaldo ,η αλήθεια είναι ότι πέρνει λιγότερα απο το Καρεμπέ και ο Πρόεδρος δεν έκανε καμοιά υπέρβαση όπως θέλουν να φαίνεται.
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Wed Feb 23, 2005 12:33 pm    Post subject: Reply with quote

andbrok wrote:
Η πλειοψηφία των οπαδών του Ολυμπιακού φώναζε τα συνθήματα "Θρύλε γερά, γ*** τα μ*****", "Μη σταματάς να τους γ****" και "Έτσι γ***** ο Πειραιάς".
Αυτή η συμπεριφορά απέχει ΠΟΛΥ από μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα, ειδικά απέναντι σε μια ομάδα που σε έκανε να αισθάνεσαι σαν να παίζεις εντός έδρας.


Συμφωνώ ότι αυτά ακούγονται στην εξέδρα του ολυμπιακού αλλά θα συμφωνήσω με το post του Άσσωτου. Όποιος ήταν στο καλιμάρμαρο στις 5 Ιουλίου του 2004 με 250.000 φιλάθλους να φωνάζουνε συνθήματα παρόμοια με αυτά που φωνάζουνε στην εξέδρα του ολυμπιακού .... καταλαβαίνει.

Ίσως στην εξέδρα του ολυμπιακού ακούγονται σε μεγαλύτερη συχνότητα, λόγω και του μορφωτικού επιπέδου των σκληροπυρηνικών μας οπαδών όπου πως να το κάνουμε δεν έχουν και τριτοβάθμια εκπαίδευση και παιδεία κορυφαίου επιπέδου. Μιλάμε πάντα για τους σκληροπυρηνικούς οι οποίοι σε μεγάλο ποσοστό είναι παιδιά φτωχών οικογενειών οι οποίοι δεν έχουν μορφωθεί στο ίδιο επίπεδο με παιδιά από πλουσιότερες συνοικίες του λεκανοπεδίου.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 28, 29, 30  Next
Page 21 of 30

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr