stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Νέο Γήπεδο Παναθηναϊκού
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 132, 133, 134  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου
View previous topic :: View next topic  
Author Message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Fri Sep 24, 2004 2:03 pm    Post subject: Reply with quote

kasst , που ακριβως κατασκευαζεται σταθμος του Μετρο στον Ελαιωνα Shocked Question Exclamation

Last edited by P.A.O. on Fri Sep 24, 2004 2:06 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kasst
New Member
New Member


Joined: 23 Sep 2004
Posts: 18

PostPosted: Fri Sep 24, 2004 2:05 pm    Post subject: Reply with quote

Σταθμοί του Μετρό και όχι σταθμός. Δυο. Ενας στην Γεωπονική κι ένας στον Άγιο Σάββα. Επέκταση γραμμής απο Μοναστηράκι έως Χαιδάρι. Η γραμμή έχει ήδη ξεκινήσει να κατασκευάζεται εδώ και δυο χρόνια. Οι δυο αυτοί σταθμοί μάλλον θα είναι έτοιμοι το 2006.
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Fri Sep 24, 2004 2:13 pm    Post subject: Reply with quote

kasst , η Γεωπονικη βρισκεται κοντα στο Χαιδαρι ;
Λεω σωστα ;
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kasst
New Member
New Member


Joined: 23 Sep 2004
Posts: 18

PostPosted: Fri Sep 24, 2004 2:16 pm    Post subject: Reply with quote

όχι δεν βρίσκεται στο Χαιδάρι. Είναι στο δρόμο για Χαιδάρι. Η γραμμή ξεκινάει απο Μοναστηράκι και ακολουθεί την Ιερά Οδό.
Back to top
View user's profile Send private message
apelpisiakos
Full Member
Full Member


Joined: 10 Jun 2004
Posts: 277
Location: Estadio Municipal de Mytilini - "Tarlas"

PostPosted: Fri Sep 24, 2004 3:16 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Συμφωνά απόλυτα. Αλλά αν είναι έτσι, το κράτος δεν πρέπει να σας δώσει δεκάρα. Άμα θες να μιλάς για ιδιωτικά κριτήρια να παίξεις και με τους κανόνες της αγοράς


Με τους κανόνες της "αγοράς" παίζω! Τους κανόνες που διαμορφώθηκαν επί υπουργίας Λιάνη τουλάχιστον Wink. Και από τη στιγμή που κάποιοι ξεκίνησαν ήδη να παίζουν με τους κανόνες αυτούς το παιχνίδι θα συνεχιστεί με τους ίδιους κανόνες μέχρι να παίξουν ΟΛΟΙ! Wink

Quote:
Δεν μπορώ να δεχτώ ότι αν το γήπεδο του Ολυμπιακού χτιζόταν στο Πέραμα ή στα Ταμπούρια ή στη Νίκαια θα αποτύγχανε ως επένδυση. Εξάλλου, όπως είπες, ο ίδιος ο Ολυμπιακός ήθελε να χτίσει γήπεδο στον Ρέντη και θα το έκανε αν δεν προέκυπτε η ευκαιρία του Καραϊσκάκη.


Δε θα αποτύγχανε ως επιχείρηση αλλά θα είχε σαφώς μειωμένη κερδοφορία σε σχέση με τώρα. Εξάλλου όπως είπες κι εσύ ηθελε να χτίσει γήπεδο, αλλά μόλις του παρουσιάστηκε άλλη ευκαιρια τη διεκδίκησε, ακόμα και αν αναγκάστηκε να φτιάξει λίγο μικρότερο γήπεδο και μάλιστα να κάνει την υπενοικίαση για 50 χρόνια. Απ' αυτό να καταλάβεις πόσο καλύτερη οικονομικά ήταν αυτή η λύση! Γιατί λοιπόν να μην διεκδικήσουν και οι άλλοι με όλες τους τις δυνάμεις τη βέλτιστη οικονομικά λύση, αλλά να δεχθούν μια πρόταση που έχει ήδη κριθεί λιγότερο συμφέρουσα από μια άλλη ΠΑΕ?

Quote:
Τέλος, αν μία ομάδα όπως ο Παναθηναϊκός δεν μπορεί να συγκεντρώσει 35.000 οπαδούς σε ένα ολοκαίνουριο σύγχρονο γήπεδο που από το κέντρο της Αθήνας θα απέχει 7 λεπτά με το Μετρό (και χωρίς αλλαγή γραμμής), τότε δεν είναι πρόβλημα της επένδυσης αλλά των ίδιων των οπαδών.

exit αυτό το επιχείρημα το θεωρώ λιγάκι λαικίστικο. Σαφώς και δε μιλάμε για τους οπαδούς. Μιλώ για το θέμα των εμπορικών χρήσεων, οι οποίες έχουν πολύ σημαντικό κομμάτι των εσόδων! Τα καταστήματα δηλαδή, τα οποία θέλουν να δουλεύουν συνεχώς και όχι μόνο Κυριακή -Τετάρτη που έχει αγώνα. Ο οπαδός που έχει διαρκείας θα ταξιδέψει όσο χρειαστεί για να δει την ομάδα του. Αλλά αυτός που πάει για ψώνια? Αυτός που θέλει γυμναστήριο? Ο κάθε άσχετος που θέλει απλά να κάνει τη βόλτα του στα μαγαζιά? Μην κοροιδευόμαστε τώρα! Άλλο να είσαι μέσα σε οικιστική περιοχή και άλλο μέσα στα βυρσοδεψεία του Ελαιώνα....


Quote:
Και όχι μόνο αυτό, αλλά το μητροπολιτικό πάρκο δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα είναι χρήσιμο.


Το μητροπολιτικό πάρκο στο Ελληνικό δε θα είναι χρήσιμο! Στο Γουδί όμως πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να γίνει το πάρκο έτσι???? Wink
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Fri Sep 24, 2004 5:40 pm    Post subject: Reply with quote

Σε σχέση με το Γουδί φίλε Very Happy Απελπισιακέ το ξέρεις καλύτερα από εμένα ότι είναι πυκνοκατοικημένη περιοχή και ως εκ τούτου χρειάζεται πάρκα ενώ στο Ελληνικό υπάρχουν πολλές ελεύθερες εκτάσεις καθώς και θάλασσα που καλύπτουν τις ανάγκες του κόσμου για αναψυχή.

Δεν διαφωνώ..... Να φτιαχτεί γήπεδο!!! ... αλλά αυτό να μην σημάνει τον μόνιμο καταδικασμό ολόκληρων συνοικιών να ζουν χωρίς πράσινο. Ένας φίλος μου μένει Κυψέλη και σου μιλάω ειλικρινά δεν έχει δέντρο ούτε για δείγμα εκτός από τη Φωκίωνος Νέγρη. Μιλάμε για μία συνοικία που ανταγωνίζεται σε πυκνοκατοίκιση μεγάλες Κινέζικες συνοικίες.

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα... Για εμένα όποια λύση και να βρεθεί θα έχει τα μειονεκτήματα της. Μήπως το Καραϊσκάκη δεν έχει μειονεκτήματα ;;; Θυμάστε τι λέτε όλοι σας πάντα όταν μιλάτε για το Καραϊσκάκη ;;; Λέτε ότι είναι (σχετικά) μικρό.

Θα το έφτιαχνε ο Κόκκαλης μεγαλύτερο αν ήταν στου Ρέντη .... φυσικά και ΝΑΙ. Έγινε συμβιβασμός στο Καραϊσκάκη και δεν μπορούσε να γίνει διαφορετικά αφού η έκταση ήταν για την χωρητικότητα που έγινε. Εκτός εαν βέβαια έκανε τίποτα "τρελά" υπόγεια σχέδια με τεράστιο κόστος αφήστε που θα έβρισκε θάλασσα.

Έτσι πιστεύω και στη περίπτωση του γηπέδου του Παναθηναϊκού .... δεν μπορούν να συνδιαστούν όλα σε καμία περίπτωση. Δεν μπορεί δηλαδή να γίνει και μεγάλο το γήπεδο και σε καλή περιοχή και με καλή πρόσβαση και ταυτόχρονα να μην υπάρχουν αντιδράσεις από τους κατοίκους.

Πρέπει άμεσα η διοίκηση του Παναθηναϊκού να βρει τη χρησή τομή. Μην καταλήξετε και εσείς να ψάχνετε για μια δεκαετία να βρείτε πως θα φτιάξετε γήπεδο.

Υ.Γ. Μην μου πείτε ότι αν έφτιαχνε ο ολυμπιακός γήπεδο στου Ρεντη (παρότι είναι σχετικά μακριά από το Πειραιά) δεν θα πηγαίνανε οι οπαδοί του Ολυμπιακού ;;;
Back to top
View user's profile Send private message
wizard
Senior Member
Senior Member


Joined: 30 Apr 2004
Posts: 468
Location: Athens & UK

PostPosted: Fri Sep 24, 2004 8:10 pm    Post subject: Reply with quote

Λοσάντα διαφωνούμε.. Το γήπεδο θα βρίσκεται στα όρια των δήμων Παπάγου και Ζωγράφου.. Ο ελεύθερος χώρος είναι τεράστιος. Μη μου πέιτε ότι σε όλον αυτό το χώρο θα δημιουργηθεί ένα τεράστιο πάρκο.. εδώ δε μπορούμε να συντηρήσουμε τα έρημα πάρκα στο κέντρο.. Rolling Eyes

Σοβαρά τώρα, το να γίνει γήπεδο στο συγκεκριμένο σημείο δε θα δημιουργήσει σχεδόν κανένα πρόβλημα στους γειτονικούς δήμους. Απλά είναι κολλημένοι, αυτό μπορώ να το εγγυηθώ. Mad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Sat Sep 25, 2004 4:06 am    Post subject: Reply with quote

Quote:

Με τους κανόνες της "αγοράς" παίζω! Τους κανόνες που διαμορφώθηκαν επί υπουργίας Λιάνη τουλάχιστον . Και από τη στιγμή που κάποιοι ξεκίνησαν ήδη να παίζουν με τους κανόνες αυτούς το παιχνίδι θα συνεχιστεί με τους ίδιους κανόνες μέχρι να παίξουν ΟΛΟΙ!


Ναι, αλλά τότε, αν είναι το κράτος είναι να σας δώσει λεφτά, να το κάνει και με μια λογική που το εξυπηρετεί.

Quote:
Δε θα αποτύγχανε ως επιχείρηση αλλά θα είχε σαφώς μειωμένη κερδοφορία σε σχέση με τώρα.


Δεν το καταλαβαίνω. Όλα μια ιδέα είναι και όταν ο κόσμος συνειδητοποιήσει ότι έχει ωραίο γήπεδο 5 λεπτά με το μετρό από το κέντρο, θα πάει. Συν ότι αμφιβάλλω πολύ ότι οι ομάδες είναι επιχειρήσεις που πουλάνε προϊόν/διασκέδαση. Πιο πολύ προϊόν/όπιο/όπλο για τους ιδιοκτήτες να έχουν ως μοχλό πίεσης είναι.

Quote:

exit αυτό το επιχείρημα το θεωρώ λιγάκι λαικίστικο. Σαφώς και δε μιλάμε για τους οπαδούς. Μιλώ για το θέμα των εμπορικών χρήσεων, οι οποίες έχουν πολύ σημαντικό κομμάτι των εσόδων! Τα καταστήματα δηλαδή, τα οποία θέλουν να δουλεύουν συνεχώς και όχι μόνο Κυριακή -Τετάρτη που έχει αγώνα. Ο οπαδός που έχει διαρκείας θα ταξιδέψει όσο χρειαστεί για να δει την ομάδα του. Αλλά αυτός που πάει για ψώνια? Αυτός που θέλει γυμναστήριο? Ο κάθε άσχετος που θέλει απλά να κάνει τη βόλτα του στα μαγαζιά? Μην κοροιδευόμαστε τώρα! Άλλο να είσαι μέσα σε οικιστική περιοχή και άλλο μέσα στα βυρσοδεψεία του Ελαιώνα....


Στο εξωτερικό έχει αναπτυχθεί μια προβληματική που περιστρέφεται γύρω από τα στάδια ως μέσα αναγέννησης αστικών περιοχών. Δεν είμαι σίγουρος ότι τα στάδια προσθέτουν στην τοπική οικονομία -μάλλον αφαιρούν από άλλες περιοχές- αλλά αν το στάδιο μπορεί να χρησιμεύσει ως ευκαιρία για την αναγέννηση και ορθολογική κατασκευή μιας περιοχής και την επέκταση της πόλης, εγώ είμαι υπέρ.

Αυτό το αν είναι μεγάλο πάντως. Και ο Ελαιώνας μπορεί και χωρίς στάδιο και με τα κατάλληλα κίνητρα να αναγεννηθεί (λέω εγώ τώρα, δεν ξέρω).

Quote:

Το μητροπολιτικό πάρκο στο Ελληνικό δε θα είναι χρήσιμο! Στο Γουδί όμως πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να γίνει το πάρκο έτσι????


Να σου πω, δεν ξέρω. Δεν έχω γνώμη. Το μόνο που διαφωνώ είναι η λογική ότι σώνει και καλά πρέπει να φτιάξουμε στάδιο στο γουδί, γιατί είναι Αθήνα. Αλλά αν το γουδί είναι η καλύτερη λύση, δεν έχω πρόβλημα.

Από τα λίγα που ξέρω πάντως, το Ελληνικό μου φαίνεται η πιο λογική ιδέα, γιατί δεν θα χαθεί το κλειστό του μπάσκετ και θα μπορείς να συνδιάσεις αθλητικό κέντρο, πράσινο, ακόμα ακόμα και νέα δόμηση στον τεράστιο χώρο του Ελληνικού.

Χώρο για τον οποίο είμαι επιφυλακτικός ότι θα γίνει καλό μητροπολιτικό πάρκο, γιατί για μένα το πράσινο δεν πρέπει να κατανέμεται σε μεγάλους χώρους στους οποίους πρέπει να κανονίσεις να πας εκδρομή, να προγραμματίσεις επί τούτου. Πρέπει να είναι μέσα στη ζωή των ανθρώπων.
Back to top
View user's profile Send private message
Gladiator
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 Sep 2004
Posts: 87
Location: Athens - Goudi

PostPosted: Sat Sep 25, 2004 4:06 pm    Post subject: Reply with quote

Μένω στο Γουδί και ξέρω πέντε πράγματα παραπάνω για το πως βλέπει ο κόσμος εδώ την προοπτική να φτιαχτεί το ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ του Παναθηναϊκού στο Πάρκο.
Κατ' αρχάς να ξεκαθαρίσουμε το εξής: ο ΠΑΟ δε θέλει απλά γήπεδο, θέλει Αθλητικό Κέντρο και κυρίως, ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ. Γι' αυτό το λόγο ο ΠΑΟ απαιτεί 4.000 στρέμματα! Απαράδεκτο! Να ζητούσε 100-150 στρέμματα (η Λεωφόρος είναι 70) για να φτιάξει ένα ποδοσφαιρικό γήπεδο όπως το Καραϊσκάκη, με λίγα μόνο μαγαζιά γύρω, δε θα είχα κανένα πρόβλημα, όπως και γενικά ο κόσμος. Αλλά θεωρώ τουλάχιστον καταστροφή για ολόκληρη την Αθήνα να χαθεί τόσο πράσινο, απ'τη στιγμή που το έχει και τόσο ανάγκη, για να βάζει στην καβουροτσέπη του λεφτά ο Βαρδινογιάννης!
Οι φίλοι του Παναθηναϊκού πρέπει να καταλάβουν ότι το γενικό συμφέρον μιας περιοχής είναι πάνω από αυτό της ομάδας τους.
Θέλω πολύ να φτιάξει ο ΠΑΟ γήπεδο, και περισσότερο απ' όλα στη Λεωφόρο. Όχι όμως να καταστρέψει ένα ολόκληρο και ΜΟΝΑΔΙΚΟ για την Αθήνα πάρκο για να φτιάξει σινεμά και εμπορικά κέντρα.
Και ας μάθει κάποιος, ποιο είναι το πρόβλημα και απορρίφθηκε η λύση της ανακατασκευής της Λεωφόρου, όπως είχε προτείνει ο ΠΑΟ πέρσι τον Οκτώβριο; Τα σχέδια υπαρχουν στα "ΝΕΑ" του site, για όποιον δεν τα έχει δει, και αφορούν γήπεδο 29-30 χιλιαδων και κλειστό 6 χιλιάδων από κάτω, στο υπάρχον οικόπεδο της Λεωφόρου.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Sat Sep 25, 2004 4:24 pm    Post subject: Reply with quote

Γιατί εγώ νομίζω ότι η Λεωφόρος είναι 25 στρέμματα και ο Παναθηναικός ζητα στο Γουδί 75??? Rolling Eyes Έχω την εντύπωση ότι 4.000 στρεμματα είναι ο συνολικός χώρος στο Γουδί και μέρος του υποτίθεται θα δώσουν στον ΠΑΟ... Για τη Λεωφόρο συμφωνώ. Cool
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Sat Sep 25, 2004 4:31 pm    Post subject: Reply with quote

Laughing Laughing Laughing

Όχι και 4.000 στρέμματα φίλε Gladiator. Τόση είναι η έκταση όλου του Μητροπολιτικού Πάρκου του Ελληνικού Laughing Laughing Laughing

Η ζητούμενη έκταση είναι 97 στρέμματα, σε σύνολο 965 που είναι η έκταση του βασικού αδόμητου χώρου στου Γουδή. Αυτό συμβαδίζει με το Ρυθμιστικό Σχέδιο της Αθήνας που προβλέπει σε εκείνη την περιοχή συντελεστή δόμησης 10%.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Sat Sep 25, 2004 8:19 pm    Post subject: Reply with quote

ξέρετε ο δήμος Γουδίου υπολογίζει και την έκταση της πλαγιάς του Υμηττού!!
τόσα χρόνια πο ήταν αγριόχορτα και σχολή των μπάτσων δεν παραπονιόντουσαν τώρα που ελευθερώθηκκε εν μέρει το θέλουν σαν χρυσάφι! διότι για χρυσάφι πρόκειτε τα οικόπεδα της περιοχής!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Gladiator
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 Sep 2004
Posts: 87
Location: Athens - Goudi

PostPosted: Sat Sep 25, 2004 8:29 pm    Post subject: Reply with quote

Sorry αν κάνω λάθος και μπέρδεψα τα νούμερα. Θα ψάξω να βρω ένα άρθρο από "το Σκονάκι" (την τοπική εφημερίδα του Δήμου Ζωγράφου)", το οποίο είχε τη μελέτη που έκανε το Εθνικό Μετσόβειο Πολυτεχνείο για το Πάρκο στο Γουδί και τους λόγους που δεν πρέπει να χτιστεί εκεί το αθλητικο κέντρο του ΠΑΟ.
Το οικόπεδο της Λεωφόρου είναι 75 στρέμματα σύμφωνα με το "Έθνος της Κυριακής", σε ένα άρθρο του για τους ελεύθερους χώρους της Αθήνας που μπορούν να "πρασινίσουν".
Όπως και να'χει, ο Παναθηναϊκός ζητάει μεγάλη έκταση αναλογικά με το Πάρκο κυρίως για εμπορικούς σκοπούς, ωστε να καλύψει τα έξοδα για την κατασκευή. Και μην ξεχνάμε οτι γύρω από αυτήν την περιοχή βρίσκονται πολλά νοσοκομεία, όπως και το γεγονός ότι ο Δήμος Ζωγράφου είναι ο πιο πυκνά δομημένος στην Ευρώπη και κάθε τετραγωνικό μέτρο πρασίνου είναι πλέον πολύτιμο.
Επιμένω οτι μπορεί να φτιαχτεί γήπεδο στη Λεωφόρο.
Α, πήγα χτες στο Ελληνικό για τους Παραολυμπιακούς και έμεινα. Ήταν φανταστικό. Ας το σκεφτεί ο Παναθηναϊκος. Είναι μακριά αλλά νομίζω αξίζει.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gladiator
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 Sep 2004
Posts: 87
Location: Athens - Goudi

PostPosted: Sat Sep 25, 2004 8:35 pm    Post subject: Reply with quote

Savroulis, ΔΕΝ υπαρχει Δήμος Γουδίου! Το Γουδί είναι περιοχή ανάμεσα στο Δήμο Αθήνας και το Δήμο Ζωγράφου! Το μεγαλύτερο μάλιστα μέρος του ανήκει στο Δήμο Ζωγράφου.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Sat Sep 25, 2004 8:38 pm    Post subject: Reply with quote

an kai exw mono mia sfairikh apopsh gia to xwro sto goudi,de nomizw pws tha apotelouse TOSO megalo provlhma na ftiaxei to ghpedo tou ekei o pao.otan sas petane auta ta palioktiria-stis polykatoikies anaferomai-kai de sas enoxloun,de mporw na katalavw ti megalo kako tha sas kanei to ghpedo tou pao...tha sas kryvei ton ilio?xerw pws h sygekrimenh perioxh einai terastia.ena ghpedo sto kentro ths den tha htan ki asxhmo,afhste pou o pao tha analavei kai thn fylaxh kai synthrhsh tou xwrou...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Aganaktismenos Stadiakias
Full Member
Full Member


Joined: 17 Jun 2004
Posts: 231
Location: Cardiff, Wales

PostPosted: Sat Sep 25, 2004 11:46 pm    Post subject: Reply with quote

ael poli sosta tis idies apories eho kai ego.Pisteuo pos to megalitero provlima tous den einaito oti tha tous krivei ton ilio i kati tetio alla oti fovounte ta episodia kai tous opadous pou tha taraxoun tin isixia tous Mad .Ego san filathlos tou panathinaikou theoro tin lisi tou goudiou tin idanikoteri toulahiston gia to podosfairiko gipedo tou panathinaikou kai as min ginoun ekei ta proponitiria klp.To mono pou me aposxolei einai pou akousa pos to edafos ekei den mporei na antexi poli varies kataskeues opote to gipedo kai na ginei ekei den mporei na ginei para poli megalo,fantazomai loipon pos tha ginei giro stis 30000 an pragmatika auto ishiei,idea i opoia den mou aresei katholou Mad .Xerei kaneis tpt gia auto to thema?

Arrow Sorry gia to megethos
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Sat Sep 25, 2004 11:57 pm    Post subject: Reply with quote

auto me to edafos pali,prwth fora to akouw!mipws exoun vgalei vrwma oi katoikoi ths perioxhs gia na kanoun tous panathinaikous na mh theloun na ftiaxoun ghpedo ekei mias kai de tha mporei na einai panw apo 30000? Wink Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Aganaktismenos Stadiakias
Full Member
Full Member


Joined: 17 Jun 2004
Posts: 231
Location: Cardiff, Wales

PostPosted: Sun Sep 26, 2004 12:08 am    Post subject: Reply with quote

Opios xerei kati gia to thema auto as to pei giati pername diskoles ores... Sad Sad Sad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gladiator
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 Sep 2004
Posts: 87
Location: Athens - Goudi

PostPosted: Sun Sep 26, 2004 1:16 am    Post subject: Reply with quote

ael, δεν καταλαβαίνω το πρόβλημά σου με τους κατοίκους της περιοχής, στους οποίους συμπεριλαμβάνομαι και εγώ. Καλύτερα να προσέχεις τι λες. Κανείς δε βγάζει καμιά βρώμα, αυτά τα φαντάζεσαι εσύ. Ούτε φοβάμαι οτι θα μου κρύβει τον ήλιο το γήπεδο!!!
Μιλάω με σαφή επιχειρήματα και όχι με υποθέσεις και ειρωνείες, όπως εσύ.
Το ΕΜΠ (Εθνικό Μετσόβειο Πολυτεχνείο για όσους δε γνωρίζουν) έχει κάνει ολόκληρη μελέτη η οποία απαγορεύει για πολλούς λόγους (περιβαλλοντικούς και τεχνικούς) την ανέγερση του αθλητικού κέντρου του ΠΑΟ στο Πάρκο. Θα βρω τη μελέτη και θα γράψω περισσότερα.
Και επειδή βλέπω ότι μένεις στο Leeds και στη Λάρισα, σε πληροφορώ οτι η περιοχή έχει άμεση ανάγκη για πράσινο.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα να χτίσει γήπεδο ο ΠΑΟ, ίσα-ίσα το θέλω πολύ για να ανέβει το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα. Και πιστεύω ότι όλοι οι stadiaκηδες ανεξάρτητα με το ποια ομάδα υποστηρίζουν θέλουν να φτιαχτούν καινούργια γήπεδα στην Ελλάδα. Απλά διαφωνώ με τη λύση του Γουδιού γιατί ως κάτοικος της περιοχής ξέρω περισσότερα για τα μειονεκτήματα της λύσης αυτής.
Και παρακαλώ ξανά να λείπουν οι ειρωνείες και οι προσβλητικές "υποθέσεις" σ' αυτό το forum.
ΥΓ: Δε γνωρίζω κάτι για το πρόβλημα σταθερότητας του εδάφους.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
apari
Senior Member
Senior Member


Joined: 07 Feb 2004
Posts: 646
Location: Athens-Zografou

PostPosted: Sun Sep 26, 2004 2:05 am    Post subject: Reply with quote

Φιλε gladiator αν και δεν έχω τίποτα προσωπικό μαζί σου νομίζω οτι είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Evil or Very Mad

1ον
Το γηπεδο της λεοφόρου είναι
25 στρέμματα. Αυτό που έχεις διαβάσει κάπου για χώρο πρασίνου 75 στρεμμάτον στη Λεωφόρο προφανώς συμπεριλαμβάνει και την έκταση που θα προκύψει απο το γκρέμισμα των "προσφυγικών".
2ον
Όταν μιλάμε για Γουδι με την ευρεία έννοια μιλάμε για έκταση 4.500 στρεμάτων στα οποία συμπεριλαμβάνονται τα νοσοκομεία , το υπουργείο , το άλσος στρατού , το στρατόπεδο και τις ολυμπιακές εγκαταστάσεις.
Δηλαδή απο τα όρια του Ζωγράφου μέχρι τα όρια Χολαργού και Παπάγου και απο την Λ. Κατεχάκη μέχρι την Πολυτεχνειούπολη.
3ον
Ο Παναθηναϊκός ζητάει 75 στρέμματα ,έκταση ικανή για γήπεδο και εμπορικές χρήσεις - χωρίς επιβάρυνση του περιβάλλοντος - και ούτε ένα τετραγωνικό μεγαλύτερη απο αυτή που παραχωρήθικε σε άλλο σωματείο.
4ον
Το επιχείρημα οτι η περιοχή "πνιγεται" και έχει ανάγκη πρασίνου , πες το σε κανένα άλλο που μένει στο φεγγάρι , γιατί όποιος γνωρίζει την περιοχή ξέρει καλά οτι αυτή την στιγμή μόνο πράσινο δεν είναι.
Αντιθέτος ειναι ένα τεράστιο χωράφι , χωρίς δυνατότητα πρόσβασης , και σε ορισμένα σημεία του γεμάτο μπάζα και σκουπίδια.
Ή μήπως δεν ξέρεις , αφου μένεις στο Γουδί , οτι αυτή τη στιγμή ο Δήμος Ζωγράφου λειτουργεί σταθμό μεταφόρτωσης απορριμάτων στην αντίστοιχη περιοχή;
Δεν άκουσα όμως κανένα να διαμαρτύρεται για το παραπάνω. Evil or Very Mad

Για να τελειώνουμε λοιπόν θα το ξαναπώ... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
άμα θέλετε να λέτε το μακρύ και το κοντό σας κάντε το αλλά με λογικά επιχειρήματα. Μη μας περνάτε για αρειανούς.
Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Sun Sep 26, 2004 2:49 am    Post subject: Reply with quote

Arrow gladiator: 1on:kanenas de sou thn eipe oute se eirwneutike! Evil or Very Mad auton akrivws to skopo exoun ta emoticons pou evala sto telos!
2on:oute exw eirwneutei kanena edw mesa kai oute prokeite!an esy niwtheis thigmenos,tote sorry file mou,auto einai provlhma sou!an den katalavaineis thn aisthisi tou xioumor pou yparxoun se kapoia post,de ftaiw egw...an einai pote dynaton na yposthrixw sovara oti oloklhrh perioxh exei vgalei 'vrwma'!!
3on:poia akrivws einai h prosvlitikh ypothesh?toso poly se meiwsa dld m'auto pou eipa? Evil or Very Mad
4on:an den to exeis katalavei,esy me prosevales kai me eirwneutikes me to post sou...
tespa,kalh kardia...egw den exw kanena provlhma mazi sou..
yg:sorry gia to post,alla den tha ithela na nomizei kaneis oti eirwneuomai ton kosmo edw mesa
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
LEFTERIS733
Junior Member
Junior Member


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 94
Location: PERISTERI

PostPosted: Sun Sep 26, 2004 11:32 am    Post subject: Reply with quote

apari wrote:
Το επιχείρημα οτι η περιοχή "πνιγεται" και έχει ανάγκη πρασίνου , πες το σε κανένα άλλο που μένει στο φεγγάρι , γιατί όποιος γνωρίζει την περιοχή ξέρει καλά οτι αυτή την στιγμή μόνο πράσινο δεν είναι.
Αντιθέτος ειναι ένα τεράστιο χωράφι , χωρίς δυνατότητα πρόσβασης , και σε ορισμένα σημεία του γεμάτο μπάζα και σκουπίδια.
Ή μήπως δεν ξέρεις , αφου μένεις στο Γουδί , οτι αυτή τη στιγμή ο Δήμος Ζωγράφου λειτουργεί σταθμό μεταφόρτωσης απορριμάτων στην αντίστοιχη περιοχή;
Δεν άκουσα όμως κανένα να διαμαρτύρεται για το παραπάνω. Evil or Very Mad

Για να τελειώνουμε λοιπόν θα το ξαναπώ... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
άμα θέλετε να λέτε το μακρύ και το κοντό σας κάντε το αλλά με λογικά επιχειρήματα. Μη μας περνάτε για αρειανούς.
Evil or Very Mad




Πες τα φιλε.Αλλα δεν μας περνανε για αρειανους αλλα για μα...ες. Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Sun Sep 26, 2004 4:45 pm    Post subject: Reply with quote

Παρακαλώ τα τελευταία σχόλια να τροποποιηθούν από τα ίδια τα μέλη που τα έγραψαν. Να μην προκαλείτε όταν δεν σας προκαλούν.

Gladiator, είναι ευθύνη των moderators να προβαίνουν σε παρατηρήσεις προς άλλα μέλη, και όχι των μελών του forum.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
wizard
Senior Member
Senior Member


Joined: 30 Apr 2004
Posts: 468
Location: Athens & UK

PostPosted: Sun Sep 26, 2004 5:45 pm    Post subject: Reply with quote

apari wrote:

Το επιχείρημα οτι η περιοχή "πνιγεται" και έχει ανάγκη πρασίνου , πες το σε κανένα άλλο που μένει στο φεγγάρι , γιατί όποιος γνωρίζει την περιοχή ξέρει καλά οτι αυτή την στιγμή μόνο πράσινο δεν είναι.
Αντιθέτος ειναι ένα τεράστιο χωράφι , χωρίς δυνατότητα πρόσβασης , και σε ορισμένα σημεία του γεμάτο μπάζα και σκουπίδια.
Ή μήπως δεν ξέρεις , αφου μένεις στο Γουδί , οτι αυτή τη στιγμή ο Δήμος Ζωγράφου λειτουργεί σταθμό μεταφόρτωσης απορριμάτων στην αντίστοιχη περιοχή;



Πες τα!
Δημότης Παπάγου είμαι και μπορώ να επιβεβαιώσω τα λεγόμενα του φίλου. Μην τρελλαθούμε κιόλας.. Ειλικρινά χειρότερη ανακρίβεια από το ότι γήπεδο σε αυτή την τοποθεσία δημιουργεί προβλήματα στους κατοίκους των γειτονικών δήμων δεν έχω ακούσει.. Οσο για τις μελέτες του ΕΜΠ ας μη τις σχολιάσω..
Δηλαδή ένα μεγάλο γήπεδο στο κέντρο της Αθήνας είναι καλύτερη ιδέα;;!! Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Mon Sep 27, 2004 2:16 am    Post subject: Reply with quote

στην Ομόνοια!!!!! έχει χώρο και καλές προσβάσεις!!!

είναι και Αθήνα!!!! Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 132, 133, 134  Next
Page 19 of 134

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr