stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Οδικά Έργα (2)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 420, 421, 422  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Υποδομές και έργα
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pindos10
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 866
Location: White River

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 12:53 am    Post subject: Reply with quote

Επειδη υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον,το εστιατοριο μανιταριων λεγεται"Αυλαις".
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 1:43 am    Post subject: Reply with quote

vas8 wrote:

Corfu, τι λες θα κάνεις καμια βόλτα προς νότια με το πετούμενο, τώρα που τα έργα της Ολυμπιας και του Μωρέα είναι σε εξέλιξη;
Στο αεροδρόμιο της Καλαμάτας έχω κάποιες άκρες....εάν θες υποστήριξη.
και για σπιτι...κατι μπορεί να κανουμε. Σε περιμένουμε.


Ο Corfu δεν χρειάζεται αεροδρόμιο,προσγειώνετε απ'ευθείας στον αυτοκινητόδρομο.
Παιδιά πραγματικά μπράβο σας,το μεράκι σας είναι τρομερό.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Draminos
Junior Member
Junior Member


Joined: 17 Jan 2008
Posts: 115
Location: Cologne - Asprovalta

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 1:52 am    Post subject: Reply with quote

Συγχαρητήρια στην Εγνατία A.E. για την ολοκλήρωση του ίσος ποιο εντυπωσιακού Δρόμου τις Ευρώπης.
Συγχαρητήρια και σε εσάς ρε Παιδιά για την ωραία ενημέρωση, πήραμε γεύση , σχεδόν σαν να ήμασταν μαζί "σχεδόν".

Έχω αλλα μια άλλη ερώτηση, γνωρίζει κανεις αν βελτιώνουν η βελτίωσαν τίποτα στις στροφές τις Καβαλας τις Εγνατίας?
Μου είπαν ότι αλλάζουν και φτιάχνουν νέα χάραξη με βελτίωση τον στροφών, αληθεύει ?
Jimmara που είσαι ?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ariskop
Senior Member
Senior Member


Joined: 18 Aug 2008
Posts: 678

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 2:04 am    Post subject: Reply with quote

Ευχαριστούμε πολύ για τις φωτογραφίες και το ρεπορταζ!!! Καλοτάξιδη η εγνατία....

Μία απορία, κάτω από αυτά τα καπάκια στα τούνελ τι ακριβώς περνάει?? Η κατάσταση με αυτά τα καπάκια είναι πολύ εκνευριστική και στα νέα τούνελ του ΠΑΘΕ στον μαλιακό (ειδικά στο μεγάλο δίδυμο πριν τα Καμένα Βούρλα). Υπάρχουν 2 σειρές από καπάκια (μία σε κάθε λωρίδα) σε κάθε τούνελ ανά πολύ μικρό διάστημα τοποθετημένα σε τέτοια θέση ώστε να μην μπορεί να τα αποφύγει η ρόδα. Το αμάξι κάνει σαν συρμός του ΗΣΑΠ στα διάκενα (τακ-τακ τακ-τακ τακ-τακ τακ-τακ τακ-τακ). Εκτός από τον εκνευριστικό θόρυβο τώρα δεν δημιουργεί άλλα προβλήματα στην οδήγηση αλλά σε λίγα χρόνια θα υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με το οδόστρωμα καθώς θα ξεχαρβαλωθεί η άσφαλτος γύρω γύρω.
Πότε δεν κατάλαβα γιατί δεν τα τοποθετήσανε 30 εκατοστά πιο πέρα ώστε να είναι στη μέση της λωρίδας και να μην περνάει από πάνω η ρόδα!!!!

Πάντως να κάνω και λίγο το δικηγόρο του διαβόλου, μου περιέγραφε ένας γνωστός μου που γύρισε σήμερα από την περιοχή αυτό το περιστατικό με τους κώνους μέσα στα τούνελ και μου έδειξε και κουνημένη φώτο από τέτοιο περιστατικό και έβριζε ότι δεν υπήρχε ειδοποίηση κτλ.. Κοιτώντας όμως και τις άλλες φώτο (πολύ άσχημη ποιότητα γι'αυτό δεν μπαίνω στον κόπο να τις ανεβάσω) βλέπω στην ακριβώς προηγούμενη που έχει τραβήξει την είσοδο στο τούνελ το φανάρι στην δεξιά λωρίδα κατακόκκινο και στην αριστερή πορτοκαλί αντί για πράσινο (δηλαδή προσοχή) (όπως είναι στις φώτο του pindos10 η είσοδος στη σήραγγα Πριονίων). Όταν του το επισήμανα μου είπε ότι δεν το σκέφτηκε καν ότι μπορεί να υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
Γενικά έχω παρατηρήσει ότι οι έλληνες οδηγοί δεν έχουν μάθει ακόμα αυτή τη νέα σήμανση με τα φανάρια στα τούνελ και οι περισσότεροι ούτε που τα κοιτάνε.... μάλλον γενικά δεν έχουν μάθει να κυκλοφορούν στα τούνελ( αναφέρομαι σε όρια ταχύτητας, αλλαγές λωρίδων, προσπεράσεις ....), λογικό εν μέρει γιατί είναι κάτι καινούργιο.
Back to top
View user's profile Send private message
superas
Senior Member
Senior Member


Joined: 13 Apr 2004
Posts: 640
Location: Thessaloniki

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 9:09 am    Post subject: Reply with quote

Kerkyra_thessaloniki wrote:
Νομίζω δεν περνάει τα 1000 μέτρα, στο ύψος του μετσόβου κινείτε περίπου η εγνατία!


kerkyra_thessaloniki το Μέτσοβο βρίσκεται σε υψόμετρο 1.100-1.200 μέτρων και η Εγνατία σίγουρα ξεπερνάει το ύψος των 1.000 μέτρων. Νομίζω ότι το υψηλότερο επίπεδό της έιναι τα 1.100 μέτρα περίπου μετά την Σήραγγα Μετσόβου και φυσικά είναι το σημείο με το μεγαλύτερο υψόμετρο όπου βρίσκεται αυτοκινητόδρομος στην Ελλάδα!
Back to top
View user's profile Send private message
Engineer
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jul 2007
Posts: 761

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 10:11 am    Post subject: Reply with quote

Ευχαριστουμε παιδια ! Εξαιρετικό το οδοιπορικό.

(Ο φράκτης δεν υπάρχει περίπτωση να κρατήσει αρκούδα...)
Back to top
View user's profile Send private message
PinkFloyd
Full Member
Full Member


Joined: 21 Jun 2007
Posts: 327
Location: ΠΑΤΡΑ

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 10:38 am    Post subject: Reply with quote

Παιδιά μπράβο σας για το φωτορεπορτάζ, και καλοτάξιδη η Εγνατία! Very Happy
Επαναλαμβάνω κι εγώ την ευχή των άλλων νότιων του φόρουμ, να τα πούμε σε λίγα χρόνια στην Ολύμπια, στο Μορέα και στην Ιόνια Οδό Exclamation

Σε λίγο καιρό θα πάω Θεσσαλονίκη από Πάτρα, και ψήνομαι να πάω από Γιάννενα - Εγνατία! Πόση ώρα (ή Km) είναι το Γιάννενα - Θεσσαλονίκη; Να υπολογίσω 2 με 2,5 ώρες;
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 10:49 am    Post subject: Reply with quote

ariskop wrote:
μάλλον γενικά δεν έχουν μάθει να κυκλοφορούν στα τούνελ( αναφέρομαι σε όρια ταχύτητας, αλλαγές λωρίδων, προσπεράσεις ....), λογικό εν μέρει γιατί είναι κάτι καινούργιο.


Δυστυχώς και στην Αττική οδό που υποτίθεται ότι οι οδηγοί έχουν εξοικιωθεί κάνουν τα ίδια, στη λογική της κλασσικής νεοελληνικής ρήσης --> "Μην αγχώνεσαι ! ". Στις στατιστικές όμως που γίνονται, οι ίδιοι που λένε το προηγούμενο, είναι αυτοί που φέρνουν την χώρα μας στη πρώτη θέση στην Ευρώπη, στο τομέα του άγχους που έχουν οι πολίτες.

Engineer wrote:
(Ο φράκτης δεν υπάρχει περίπτωση να κρατήσει αρκούδα...)

Αν υπάρχουν οικολόγοι πολίτες και οικολογικά κόμματα, πρώτα πρέπει να προσπαθήσουν να λύσουν το προηγούμενο πρόβλημα και μετά να διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους ζητώντας κονδύλια για αντιρυπαντικές και πράσινες τεχνολογίες(Παίρνοντας τις ανάλογες προμήθειες-μίζες-καρμπυρατέρ και τα συναφή). Πρέπει να τίθενται προτεραιότητες και να σκεφτόμαστε πραγματιστικά.

Υ.Γ: Συγχαρητήρια στη παρέα για τις εμπνεύσεις της καθώς και για τις λήψεις, κατά τη διάρκεια του οδοιπορικού.


Last edited by losada7 on Tue Jun 02, 2009 11:09 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
kosimo
Junior Member
Junior Member


Joined: 06 Oct 2008
Posts: 75
Location: Lefkas-Thessaloniki

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 10:56 am    Post subject: Reply with quote

Σήμερα το απόγευμα το περνάω και εγώ το κομμάτι !!!!!!!!!!!
Τελικα πρόλαβα και το φτιαξανε πριν γεράσω και δεν οδηγώ .Είμαι 43 και είχα αρχίσει να χάνω ελπίδες ............χαχαχα
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tasosGR
Senior Member
Senior Member


Joined: 22 Jun 2006
Posts: 572
Location: ΙΩΑΝΝΙΝΑ

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 11:01 am    Post subject: Reply with quote

Την κυριακή σπάσανε πολλά αυτοκίνητα στα βγαλμένα φρεάτια!Οχι μόνο ζάντες αλλά άκουσα για κάποιον που ξήλωσε από κάτω ένα ολοκαίνουριο nissan qashqai!Εγώ τελευταία στιγμή είδα τους κώνους στην είσοδο κάποιου τούνελ!Με μηχανή απλά σκοτώνεσαι...
Συγχαρητήρια στην ΑΤΤΙΚΑΤ και στην ΕΓΝΑΤΙΑ που έδωσαν το δρόμο με ξεβιδωμένα φρεάτια!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Kerkyra_thessaloniki
Junior Member
Junior Member


Joined: 14 Jan 2008
Posts: 88

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 12:30 pm    Post subject: Reply with quote

Λίγη υπευθυνότητα απλά δεν θα έβλαπτε! Και εντάξει τη μέρα στο φως του ήλιου που έχεις ορατότητα, άλλα το βράδυ? Ντροπή τους πραγματικά γιατί το έργο που έκαναν είναι τεράστιο και το υποβαθμισαν με αυτό τον τρόπο! Ελπίζω να είναι εντάξει τώρα!
Εν το μεταξώ μέσα στη σύραγγα πριν τον κόμβο του μετσόβου έγραφε στην πινακίδα "οδηγείτε αριστερά", έπρεπε να υποθέσεις ότι εννοούν σε όλο ο μήκος της εγνατίας απο το σημείο εκείνο και μετά?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BILLIS
New Member
New Member


Joined: 06 Oct 2008
Posts: 13
Location: ATHENS

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 2:18 pm    Post subject: Reply with quote

Καλορίζικη και καλοτάξιδη η Εγνατία μας! Συγχαρητήρια για τις φωτό από το καινούριο κομμάτι. Ανέβηκα Άγιο Όρος το Σ.Κ. και οφείλω να ομολογήσω οτι η ΠΑΘΕ είναι γεμάτη από έργα. Στο ύψος των Οινοφύτων μετά τις μεταλλικές μπάρες αλλάζουν και την άσφαλτο, στο ύψος της Υλικης τρώνε ολόκληρους λόφους για την ευθυγράμμιση του δρόμου. Στη Λαμία εικόνα εγκατάλειψης δείχνει ο κόμβος που θα συνδέει ΠΑΘΕ & Κεντρικής Ελλάδας; Στη παράκαμψη Στυλίδας δε μπορείς να δεις και πολλά πράγματα από τον δρόμο εκτός από μία κοιλαδογέφυρα οπου στο ρεύμα καθόδου έχουν μπει οι δοκοι του οδοστρώματος. Απο εκεί και μέχρι τα τέμπη γίνται εργά στη ΛΕΑ ( οπτικές ίνες;). Στα τέμπη τα στόμια των σηραγγών είναι ευδιάκριτα και οι εργασίες στο φουλ. Τέλος μετά την Κατερίνη και μέχρι το Κλειδί γίνονται εργασίες αλλαγής ασφαλτοτάπητα. Είδα να γίνονται έργα επέκτασης διοδίων, τελικά δε θα ισχύσει η χιλιομετροχρέωση; Ξέρει κανείς κάτι;
Back to top
View user's profile Send private message
JIMMARAS
Junior Member
Junior Member


Joined: 11 Sep 2006
Posts: 153
Location: kavala

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 2:24 pm    Post subject: Reply with quote

Συγχαρητήρια στην παρέα ... εγώ πάντως είμαι να σκάσω που δεν τα κατάφερα να πάω ελέω οικογένειας
Μπράβο και στον pindos10 για το χρόνο που διέθεσε για το uploading....
Όσο για τα καπάκια τι να πούμε παιδικές ασθένειες... θα ωριμάσει το έργο όπως όλοι μας...
Και για να παραφράσω τον ποιητή ...τι θα κάνουμε χωρίς βάρβαρους...
Back to top
View user's profile Send private message
pindos10
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 866
Location: White River

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 2:39 pm    Post subject: Reply with quote

Α ρε JIMMARA κριμα και αν θυμαμαι καλα ηταν δικη σου ιδεα να βρεθουμε.Το ελεω οικογενειας σημαινει παιδια?Και αν ναι ,δεν υπηρχε κανας παππους καμμια γιαγια εστω καμμια βουλγαρα?Σε 2,5 ωρες θα ησουν στην αρκουδα.
Back to top
View user's profile Send private message
pindos10
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 866
Location: White River

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 3:46 pm    Post subject: Reply with quote

O Beethoven ,πανω στην γεφυρα του Μετσοβιτικου,κοιταει στο κενο.

Κοιτωντας απο κατω πιο προσεχτικα ,παρατηρεις τους περιποιημενους αμπελωνες ,φαινομενο σπανιο για τοσο μεγαλο υψομετρο,μην ξεχνατε βρισκομαστε στην καρδια της Πινδου,οπου παραγεται αν δεν κανω λαθος η ποικιλια σαβινιον-καμπερνε ,που μας δινει το εξαιρετο κρασι Κατωγι-Αβερωφ.

Εδω ο τοπικος δρομος που συνδεει Μετσοβο-Ανηλιο

Και εδω βγαινοντας απο τη σηραγγα Μετσοβου(Καταρας)και πηγαινοντας για σηραγγα Ανηλιου συναντας μια ψιλοβαβουρα.Τι εχουμε εδω,κομβο Ανηλιου,ημικομβο ξερει κανεις να μου πει?Με ενδιαφερει αμεσα γιατι απο δω παω στο χωριο μου και αν εδω εχει κομβο μπαινουμε η βγαινουμε χωρις να πηγαινουμε απεναντι απο τον δρομο που ειδατε για να μπουμε στον Α/Κ Μετσοβου.
Back to top
View user's profile Send private message
Kerkyra_thessaloniki
Junior Member
Junior Member


Joined: 14 Jan 2008
Posts: 88

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 4:05 pm    Post subject: Reply with quote

Το χωριό που φαίνετε στο βάθος ποιο είναι? Το ανήλιο? Ευτυχώς αυτή τη φορά θα περάσω μέρα και θα αποάυσω το τοπίο!
Στα τεμπή παιδιά τι γίνεται? Προχωράνε καθόλου τα έργα? Υπάρχει ιστοσελίδα για το συγκεκριμένο έργο?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
pindos10
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Apr 2009
Posts: 866
Location: White River

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 4:08 pm    Post subject: Reply with quote

Το Μετσοβο.Που ησουν σε περιμεναμε.
Back to top
View user's profile Send private message
AUGalos
Full Member
Full Member


Joined: 01 Mar 2007
Posts: 382
Location: San Antonio, Texas

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 5:04 pm    Post subject: Reply with quote

Παιδιά μπράβο σας για το οδοιπορικό! Πολλα συγχαρητήρια και από μένα... Corfu τώρα που εγνατία τελείωσε μπορείς να αναλάβεις την Ιονία από Άρτα και πάνω ... Razz

Την Πέμπτη που μας πέρασε έκανα ένα ταξιδάκι στην Αθήνα για το Live των AC/DC και έμεινα πολύ ικανοποιημένος από την πορεία των έργων της Ολυμπιας οδού στο τμήμα Πάτρα-Κόρινθος. Σε πολλά διαφορετικά σημειά εκατέρωθεν του δρόμου είδα μπουλντόζες να ξεχορταριάζουν και να ξεριζώνουν δέντρα ετοιμάζοντας το χώρο για την διαπλάτυνση. Όλες οι εταιρίες έχουν περιφράξει χώρους κοντά στο δρόμο είτε για την αποθήκευση των μηχανημάτων είτε για την τοποθέτηση κοντέινερς με γραφεία κλπ. Οι αλλαγές στις μπαριέρες και οι διορθώσεις στον ασφαλτοτάπητα συνεχίζονται σε όλο το μήκος του δρόμου. Στα σημεία που θα υπάρξει καινούργια χάραξη λόγω των τούνελ ήδη μετακινούνται μεγάλοι όγκοι χώματος και καθαρίζεται η περιοχή από την βλάστηση. Με άλλα λόγια υπάρχει μεγάλη κινητικότητα και πυρετός προετοιμασίας... Αργά η γρήγορα θα αρχίσουν και έργα και πάνω στο δρόμο με ότι αυτό συνεπάγεται...

P.S. Ρε τι γίνεται όλοι 35-40ριδες είστε εδώ μέσα? Εμείς που είμαστε κάτω από τα -άντα μάλλον είμαστε μειοψηφία χαχα Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Kerkyra_thessaloniki
Junior Member
Junior Member


Joined: 14 Jan 2008
Posts: 88

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 5:11 pm    Post subject: Reply with quote

pindos10 wrote:
Το Μετσοβο.Που ησουν σε περιμεναμε.


Ναι το ξέρω, οικογενειακές υποχρεώσεις, υπόσχομαι στην επόμενη συνάντηση να είμαι παρών! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Engineer
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jul 2007
Posts: 761

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 6:43 pm    Post subject: Reply with quote

Ανοιξαν οι προσφορες για το Ακτιο Αμβρακια. Πολυ μεγάλες οι εκπτώσεις...

http://www.capital.gr/Articles.asp?id=748059
Back to top
View user's profile Send private message
gouperman
Full Member
Full Member


Joined: 05 Oct 2005
Posts: 282
Location: aegean sea...

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 7:07 pm    Post subject: Reply with quote

α καλα ουτε τα προσχηματα δεν κρατανε.. Shocked μα ειναι δυνατον και τις 4 εργολαβιες να της αναλαβειο ιδιος ανθρωπος με διαφορετικες!!!εταιρειες???τι εκπωσεις ειναι αυτες??αν ειναι το οριστικο αποτελεσμα του διαγωνισμου τοτε ζησε μαη μου να φας τριφυλλι.. Rolling Eyes οι τρεις μεγαλοι κατασκευαστες πως ειναι δυνατον να μην παρουν ουτε ενα κομματι??
Back to top
View user's profile Send private message
Kerkyra_thessaloniki
Junior Member
Junior Member


Joined: 14 Jan 2008
Posts: 88

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 7:36 pm    Post subject: Reply with quote

ΑΝ και εμείς οι Έλληνες τα... ξέρουμε όλα, καλό είναι να διαβάσετε αυτό το ωραίο άρθρο που βρήκα με κανόνες συμπεριφοράς τόσο στην εγνατία άλλα και σε όλους τους αυτοκινητόδρομους
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
einsiedeln
Junior Member
Junior Member


Joined: 27 Oct 2008
Posts: 86
Location: Athens

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 7:47 pm    Post subject: Συγχαρητήρια και από μένα Reply with quote

Συγχαρητήρια και από μένα στους φίλους που συναντήθηθηκαν στα Γρεβενά, για το ρεπορτάζ και τις πολύ ωραίες φωτό απο την ολοκληρωμένη πλέον Εγνατία.



Χθες Δευτέρα 1 Ιουνίου και κατά την επιστροφή τους στην Άρτα από διακοπές στην Αλεξανδρούπολη οι γονείς μου πέρασαν μετά τα Γιάννινα όχι από την κανονική διαδρομή από τα στενά του Λούρου (χάνι Τερόβου κλπ) αλλά πριν τις στροφές της Κανέτας, έστριψαν αριστερά προς Σκλίβανη και ακολούθησαν την ορεινή διαδρομή από την οποία θα περάσει το τμήμα της Ιόνιας Οδού το οποίο θα συνδεθει στη συνέχεια με την κατασκευασμένη παράκαμψη Άρτας λίγο έξω από τη Φιλιππιάδα.


Στο κομμάτι αυτό λοιπόν είδαν κάμποσα συνεργεία με μηχανήματα σε διάφορες θέσεις να πραγματοποιούν γεωτρήσεις και γενικά να υπάρχει η γνωστή δραστηριότητα για "ανίχνευση εδάφους" λίγο πριν ξεκινήσει το κυρίως έργο.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Stavros86
Senior Member
Senior Member


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 422

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 7:59 pm    Post subject: Reply with quote

Μπράβο βρε παιδιά, εξαιρετικό οδοιπορικό!!! Very Happy


gouperman wrote:
Idea η υποθαλασσια λεει ακυρωνεται οριστικα.... Rolling Eyes

Ναι, είναι γεγονός.


Draminos wrote:
Έχω αλλα μια άλλη ερώτηση, γνωρίζει κανεις αν βελτιώνουν η βελτίωσαν τίποτα στις στροφές τις Καβαλας τις Εγνατίας?
Μου είπαν ότι αλλάζουν και φτιάχνουν νέα χάραξη με βελτίωση τον στροφών, αληθεύει ?
Jimmara που είσαι ?

Δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο. Ειδικά για τη παράκαμψη Καβάλας θα περάσουν πάρα πολλά χρόνια πιστεύω για να γίνουν τοπικές παραλλαγές της χάραξης.


Kerkyra_thessaloniki wrote:
Λίγη υπευθυνότητα απλά δεν θα έβλαπτε!

Ποιος έχασε την υπευθυνότητα για να τη βρει η ΑΤΤΙΚΑΤ...; Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
JIMMARAS
Junior Member
Junior Member


Joined: 11 Sep 2006
Posts: 153
Location: kavala

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 9:15 pm    Post subject: Reply with quote

Για το άκτιο θα έλεγα...ζήσε μαή μου να φας μαρούλη...
ή όταν τα μαρούλια φυτρώσουν ανάποδα τότε θα τελειώσει ο δρόμος...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Υποδομές και έργα All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 420, 421, 422  Next
Page 88 of 422

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr