stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Λάθη Διαιτητών - Επίδραση στην εξέλιξη των αγώνων
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rohan
Full Member
Full Member


Joined: 17 Dec 2004
Posts: 382
Location: Middle Earth

PostPosted: Mon Oct 24, 2005 9:34 am    Post subject: Reply with quote

O καλός ο σαράφης ξεπλήρωσε μια δόση......αλλά έχει ακόμη πολλές....για όλους Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Doc
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 359
Location: Liverpool

PostPosted: Mon Oct 24, 2005 5:00 pm    Post subject: Reply with quote

Ποιος ειναι ο Σαραφης;;
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Rohan
Full Member
Full Member


Joined: 17 Dec 2004
Posts: 382
Location: Middle Earth

PostPosted: Mon Oct 24, 2005 5:33 pm    Post subject: Reply with quote

Σαράφης=Αργυραμοιβός (επάγγελμα:αυτός που αλλάζει χρήμα)
Back to top
View user's profile Send private message
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Tue Oct 25, 2005 1:15 am    Post subject: Reply with quote

Δεν περναει Κυριακη που να μη διαβαζω για λαθη διαιτητων στο αγγλικο πρωταθλημα. Τωρα μολις τελειωσα την εφημεριδα και ουτε λιγο ουτε πολυ 4 προπονητες εχουν σοβαρα παραπονα απο τη διαιτησια...ο Μουρινιο, ο Μογιες της Εβερτον, ο ΜακΛαρεν της Μιντλεσμπρο και ο Ρομπσον της Γουεστ Μπρομ.

Πουθενα ομως δεν αναφερονται ουτε καν νυξεις για διαιτητες που τα παιρνουν, που ξεπληρωνουν χρεη, που συστηματικα χαντακωνουν ομαδες κτλ. Απλα οι προπονητες σχολιαζουν τις αμφισβητουμενες φασεις με ηπιο τονο (με εξαιρεση ισως τον Μουρινιο) και απο Δευτερα ολα ξεχνιουνται. Και φυσικα δε ανοιγει μυτη.

Πραγματικα δε ξερω γιατι ο κοσμος ασχολειται ακομα με το ελληνικο πρωταθλημα. Δεν εχει βαρεθει? Τι τους προσφερει να υποστηριζουν την μια ή την αλλη ομαδα κατω απο τετοιες συνθηκες? Ολοι φωναζουνε για τις διαιτησιες, τη σαπιλα του ποδοσφαιρου μας μπλα μπλα αλλα τελικα αν τη σηκωσουν τη κουπα στο τελος της χρονιας ολα διαγραφονται εκ μνημης μονοκοπανια.

Το μονο που χαιρομαι να βλεπω ειναι τη Ξανθη...τιποτα αλλο.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Tue Oct 25, 2005 6:19 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Το μονο που χαιρομαι να βλεπω ειναι τη Ξανθη...τιποτα αλλο.
Γιατί,μήπως κ η Ξανθη δεν ασχολείται με την διαιτησια?? Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue Oct 25, 2005 8:17 am    Post subject: Reply with quote

Giorgos wrote:
Quote:
Το μονο που χαιρομαι να βλεπω ειναι τη Ξανθη...τιποτα αλλο.
Γιατί,μήπως κ η Ξανθη δεν ασχολείται με την διαιτησια?? Twisted Evil


Τα πάει καλά μαζί της φέτος , αφού έβαλε ΕΤ πρόην διαιτητή. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Tue Oct 25, 2005 9:42 am    Post subject: Reply with quote

Arrow Dimiskour
Η απάντησή μου στο ερώτημά σου βρίσκεται στο "Εδώ κολλάνε τα πάντα για τα σπορ".
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Thu Oct 27, 2005 1:50 am    Post subject: Reply with quote

Από μεταφορά - Όλα τα posts που μεταφέρω ΕΔΩ, διαγράφηκαν από το topic "Αθλητική Δημοσιογραφία"
OMF wrote:
Στη Δίκη με το καρχαριάκια έδειξαν 30ρεπλάι του πρώτου γκόλ της ΑΕΚ και φάνηκε ότι σε καμοιά πάσα δεν ήταν οφσιντ φίλε Ντόκ .
Σε αυτή που λές στο βάθος τον κάλυπτε παίκτης του ΠΑΟ γι'αυτο έκανε μετά τη κολοτούμπα ο Σπυρόπουλος στο άρθρο του.
Το γκόλ του Γκέκα είναι κανονικό αν και ακούω και εγώ ότι στη πρώτη πάσα ήταν οφσιντ ο Γκέκας και απο τη στιγμή που επειρέασε τη φάση στη εξέλιξη σωστά σφυρίχθηκε οφσιντ .
Νομίζω βάση των λεπτομερών κανονισμών ίσως υπάρχει και μια δόση αλήθειας σε αυτό αλλα κανονικά έπρεπε να μετρήσει και σωστά ,κατά τη γνώμη μου, παραμέπτηκε ο συγκεκριμένος επόπτης που τον είχα στην μπούκα απο τα καμοιά 10αριά οφσιντ που είχε σφυρίξη στον αγώνα ΟΣΦΠ-ΑΕΚ (πρωτάθλημα , καραισκάκη).
Απο που λέει ο καραλής και ο κράζετε είναι ότι σε πιο εξώφαλμες περιπτώσεις ούτε αγγίξανε τους διαιτητές ενώ για ένα λάθος (δεν νομίζω ότι αμφησβητεί κανένας ότι ήταν λάθος) κατά του ΠΑΟ πέσανε να το φάνε.

Mika wrote:
http://fairplay.atspace.com/
δειτε και κρινετε μονοι σας

Doc wrote:
Ο Γεωργεας φαινεται να ειναι οφσαιντ, εν πασει περιπτωσει ομως ειναι πολυ δυσκολη φαση αυτη και μπορει να ξεφυγει απο τον βοηθο,στην αλλη ομως με το γκολ....;;;
Εκει μιλαμε για εγκληματια...

OMF wrote:
Aυτές Μικα είναι σταθερές εικόνες που θα μπορώ να σου δείξω άλλες με διαφορετικό νόημα.
Σου λέω ξανά το πρώτο γκόλ της ΑΕΚ το έδειξαν στο Θωμαίδη (που δεν θυμήζεται για τη ΑΕΚφροσίνη του- καμοιά 30άρια φορές με διάφορες κάμερες και σλόου κτλ και δεν υπάρχει περίπτωση οφσιντ . ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΤΟ.

Για το γκόλ του Γκέκα συμφωνώ ότι έπρεπε να μετρήσει αλλα υπάρχουν ενστάσεις όταν πέρνει τη μπάλα ο βόουτερ ότι ο γκέκας είναι οφσιντ (εκείνη τι στιγμή δεν επειρεάζει) και απο τη στιγμή που μέρνει μέρος στη φάση μετά θα πρέπει να υποδειχθεί οφσιντ.

Επαναλαμβάνω ότι αυτή είναι μια τραβηγμένη εφαρμογή των κανονισμών και το γκόλ έπρεπε να μετρήσει.

Πάντως έχει πλάκα να μηλάνε οι Παναθηναικοί για διαιτησία. Πρώτη φορά μου συμβαίνει. χα χα χα

OMF wrote:
Doc wrote:
Ο Γεωργεας φαινεται να ειναι οφσαιντ


Απο ότι φαίνεται ντόκ δεν είδες την εκπομπή του Θωμαίδη γιατί φαίνεται καθαρά ότι ο Γεωργέας καλύπτεται απο παίκτη του ΠΑΟ (δεν θυμάμαι τώρα) και μάλιστα ο οποίος είναι και ένα μέτρο πιο μπροστά .
Αυτό φαίνεται απο άλλη κάμερα γιατί στη φάση του αγώνα ο παίκτης είναι κοντά στο δεύτερο δοκάρι και δεν φαίνεται.

Doc wrote:
Εxit δεν μεταφερεις κανενα ποστ σε αλλο τοπικ να συνεχισουμε την κουβεντα...;;

Doc wrote:
OMF wrote:
Doc wrote:
Ο Γεωργεας φαινεται να ειναι οφσαιντ


Απο ότι φαίνεται ντόκ δεν είδες την εκπομπή του Θωμαίδη γιατί φαίνεται καθαρά ότι ο Γεωργέας καλύπτεται απο παίκτη του ΠΑΟ (δεν θυμάμαι τώρα) και μάλιστα ο οποίος είναι και ένα μέτρο πιο μπροστά .
Αυτό φαίνεται απο άλλη κάμερα γιατί στη φάση του αγώνα ο παίκτης είναι κοντά στο δεύτερο δοκάρι και δεν φαίνεται.


Ρε OMF χαλαρωσε....
Μπορεις να χεις οποια αποψη γουσταρεις αλλα δεν μπορεις να μου πεις τι βλεπω και τι οχι...μονο τα ματακια πιστευω ΟΚ;

Και προς τι ολη η εμμονη με τον Θωμαιδη;;

Οσο για το γκολ του Γκεκα, αρνουμαι και μονο να μπω στη διαδικασια συζητησης...
Back to top
View user's profile Send private message
HLY KYPROU
New Member
New Member


Joined: 10 Feb 2005
Posts: 19

PostPosted: Mon Nov 07, 2005 3:32 pm    Post subject: Reply with quote

Παιδια, ριξτε μια ματια στο βιντεάκι

http://www.ilisiakos.com/dbVDetail.asp?id=34

Εκεί πού λέει
"Δεν έφτανε αυτό, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ, με πέναλτι του Αντώνη Κύρου (ο διαιτητής Καραβίδας σφύριξε για παράβαση του Νίττη με το χέρι) στο 66’. Επειδή κινδυνεύουμε να χαρακτηριστούμε γραφικοί απλά παραθέτουμε το video (Δείτε το Video)".

Ουτε ο πρόεδρος του Πανσερραικού δεν θα το σφύριζε το πέναλτι...
Back to top
View user's profile Send private message
siakabetis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 01 Oct 2004
Posts: 1426
Location: patras

PostPosted: Mon Nov 07, 2005 4:36 pm    Post subject: Reply with quote

και που να δεις τι εγινε με τον εργοτελη και τη παναχαικη. ο μαυροντυμενος την εσφαξε την παναχαικη. ειμουν μεσα και τα εβλεπα Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Mon Dec 12, 2005 12:54 pm    Post subject: Reply with quote

ΦΟΥΤΑΝΑ τα έκαναν οι διαιτητές αυτό το ΣΚ.
Έδωσαν πέναλτι παροδία έκοβαν επιθέσεις offside , ακύρωναν καθαρότατα γκόλ . ΟΛΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑΝ Laughing

Ρεσιτάλ έδωσε οι επόπτες στο ΠΑΝΚΡΗΤΙΟ που
-Έκοψαν 4-5 καθαρές επιθέσεις τις ΑΕΚ σαν offside (ειδικά στη μία ο Λάκης έφευγε 2 μέτρα πιο πίσω Shocked )
-Ακύρωσαν ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ γκόλ
-Δεν έδωσαν πέναλτι
Back to top
View user's profile Send private message
K.
Full Member
Full Member


Joined: 29 Sep 2004
Posts: 253
Location: EΛΛΑΣ

PostPosted: Mon Dec 12, 2005 1:26 pm    Post subject: Reply with quote

Ευτυχώς που κέρδισε η ΑΕΚ γιατί με το γκολ του Λυμπερόπουλου που ακυρώθηκε θα μας έγραφες ποιήματα Cool , ΟΜF ...

Γενικά υπάρχει πρόβλημα με τους επόπτες (ναι, ακόμα και εκτός Ελλάδος, ακόμα και σε CL παιχνίδι 2-3 ανύπαρκτα οφσάιντ τα βλέπεις) και τα οφσάιντ ("παθητικά", κανονικά, "στην αρχή της φάσης" κλπ) αλλά αυτή η φάση ήταν κραυγαλέα .
Back to top
View user's profile Send private message
apari
Senior Member
Senior Member


Joined: 07 Feb 2004
Posts: 646
Location: Athens-Zografou

PostPosted: Mon Dec 12, 2005 4:57 pm    Post subject: Reply with quote

Το ανύπαρκτο πέναλτι που έδωσε ο διαιτητής χθές στον Παναθηναϊκό είναι ντροπή για την ομάδα και καθαρή ασέβεια προς την ιστορία της.
Και εξηγούμαι....
Δεν σου δίνει καθαρό πέναλτι 3-4 φάσεις πιο πριν και σφυρίζει την "μουφα" μόνο και μονο για να σε εκθέσει , προσβάλοντας έτσι την νοημοσίνη κάθε υγειώς σκεπτόμενου φιλάθλου.
Γιαυτό και η αντίδραση του κόσμου που φώναζε στον Εκι να το στείλει άουτ. Οχι γιατι θέλαμε το κακό της ομάδας , αλλά γιατί τέτοιεσ "χαριστικές" συμπεριφορές μας προσβάλουν. Θέλουμε αυτά που μας αξίζουν και όχι χάρες.
Σε σφάζουν 4 μήνες τώρα και σου κάνουν και καλά "την καλή" στην δύσκολη και καλά στιγμή της ομάδας , δίνοντας έτσι πάτημα στους αντιπάλους για να έχουν να λένε όλο το χρόνο.
Αυτές οι συμπεριφορές είναι απαράδεκτες και κακόβουλες.
Πληρώνουμε την θέση της "ιδιοκτησίας" να πηγαίνει με το σταυρό στο χέρι.
Κατάντησαμε ανυπόλητπη ομάδα και τέλειο εργαλείο στα "επικοινωνιακά" παιχνίδια της διαιτησίας.
Απαράδεκτα πράγματα.
Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Mon Dec 12, 2005 5:03 pm    Post subject: Reply with quote

Σωστος ο apari Exclamation


Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Mon Dec 12, 2005 5:05 pm    Post subject: Reply with quote

Μ' αρέσει που για τα πάντα υπάρχει η τέλεια δικαιολογία. Αναρωτιέμαι τι περιμένεις να σκεφτεί κάποιος που στον συγκεκριμένο αγώνα και υπό το βάρος των συγκεκριμένων αντιδράσεων ακούει τους οπαδούς μιας ομάδας να ζητούν από παίκτη της να χάσει πέναλτι με το οποίο η ομάδα τους θα ισοφάριζε. Και επίσης αναρωτιέμαι πόσοι σκέφτηκαν αυτό που ανέφερες.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
apari
Senior Member
Senior Member


Joined: 07 Feb 2004
Posts: 646
Location: Athens-Zografou

PostPosted: Mon Dec 12, 2005 5:12 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν ειναι δικαιολογία... ειναι αιτιολογία.
Εγώ έτσι σκέφτηκα και έτσι αντέδρασα.
Το ίδιο είχα κάνει και κάποτε στην Νίκαια σε αντίστοιχη περίπτωση.
Αλλά αυτά τα κάνω εγώ "ο ρομαντικός" και είμαι ήσυχος με την συνείδηση μου... για τους άλλους δεν θα απολογηθώ....
Back to top
View user's profile Send private message
K.
Full Member
Full Member


Joined: 29 Sep 2004
Posts: 253
Location: EΛΛΑΣ

PostPosted: Mon Dec 12, 2005 5:31 pm    Post subject: Reply with quote

Πάντως βλέπωντας την φάση γρήγορα (όχι στο ριπλέι) και μένα ακόμα για πέναλτι μου φάνηκε . Ισως ο διαιτητής να είχε τύψεις για πριν και να ήθελε να φανεί αυστηρός .

Τον φετινό ΠΑΟ τον έχω "θάψει" από τον Αύγουστο... Δεν νομίζω ότι σας φταίει ούτε διαιτησία , ούτε τίποτα . Βέβαια , ούτε κι ο Ολυμπιακός έχει καμιά ομάδα φέτος , αλλά του κάτσαν τα ντέρμπι , δεν έχει εμφύλιο , δεν τρώει τις σάρκες του ψάχνωντας για προδότες κι αυτό είναι όλο . Για την Ελλάδα (αν δεν αυτοκτονήσεις ή δεν "τρελαθεί" η ΑΕΚ) αυτά αρκούν .
Back to top
View user's profile Send private message
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Mon Dec 12, 2005 10:02 pm    Post subject: Reply with quote

Μεγάλο offside το γκόλ του ΟΣΦΠ.
Τι offside ήταν αυτό?
Πωπωπω,ρε τον ζωγραφιά τον επόππτη ,τι έκανε.

Όσο ήταν πέναλντυ του Παπαδόπουλου εχθές,τόσο ofside ήταν και αυτό.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue Dec 13, 2005 12:51 pm    Post subject: Reply with quote

apari wrote:
Αλλά αυτά τα κάνω εγώ "ο ρομαντικός" και είμαι ήσυχος με την συνείδηση μου... για τους άλλους δεν θα απολογηθώ....


Δεν έχω να πώ πάρα μπράβο (ηλικρεινά ) .
Μακάρι να σκεφτόντουσαν όλοι έτσι θα είχαμε κάνει ένα βήμα μπροστά.
Εγώ ακόμα ντρέπομαι που πανιγήρισαν το πέναλτι μούφα πέρσι στη Νίκαια. Embarassed
Δεν ζητάμαι χάρες αλλα να μας δείνουν αυτά που πρέπει.
Back to top
View user's profile Send private message
K.
Full Member
Full Member


Joined: 29 Sep 2004
Posts: 253
Location: EΛΛΑΣ

PostPosted: Tue Dec 13, 2005 1:16 pm    Post subject: Reply with quote

Xτες ήμουν στο γήπεδο και το 1ο γκολ του Οκκα (το αυτογκολ του Νταμπίζα δηλ.) φάνηκε κανονικό . Σήμερα διαβάζω σε κάποιες εφημερίδες ότι ήταν οφσάιντ . Δεν το είδα στην ΤV για να έχω σίγουρη γνώμη , πάντως η φάση ήταν πολύ οριακή (ούτε τους Λαρισαίους είδα να διαμαρτύρονται, εκτός κι αν μου'φυγε κι αυτό) .

Οταν μια ομάδα είναι εκτός στόχων και οι οπαδοί της κοιτάνε να χτυπήσουν τους παίκτες/τον προπονητή/την διοίκηση/όλους τους προηγούμενους, είναι πολύ εύκολο να είσαι δίκαιος και να λες "ρίχτε έξω το άδικο πέναλτι" . Θα ήθελα να δω οπαδούς ελληνικής ομάδας να κάνουν το ίδιο σε ντέρμπι ΠΑΟ-ΟΣΦΠ ή σε ματς που η ομάδα τους κυνηγάει τίτλο και είναι Χ στο 80' ...

Απ'όσο έχω διαβάσει στην ιστορία , κάποτε ο Γιάννης Βάζος(αρχαίος γίγαντας του ΟΣΦΠ) εκτέλεσε επίτηδες πέναλτι αουτ μετά από διαμαρτυρίες παίκτών του ΠΑΟ(ή μήπως του Εθνικού, δε θυμάμαι καλά...). Αυτά ήταν πριν από 50-60 χρόνια όταν οι παίκτες ήταν ερασιτέχνες που παίζανε για τη φανέλα και τη γειτονιά τους ... Στην εποχή του επαγγελματισμού πολύ δύσκολα θα γινόταν αυτό .
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Wed Dec 14, 2005 10:20 am    Post subject: Reply with quote

apari wrote:
Δεν ειναι δικαιολογία... ειναι αιτιολογία.
Εγώ έτσι σκέφτηκα και έτσι αντέδρασα.
Το ίδιο είχα κάνει και κάποτε στην Νίκαια σε αντίστοιχη περίπτωση.
Αλλά αυτά τα κάνω εγώ "ο ρομαντικός" και είμαι ήσυχος με την συνείδηση μου... για τους άλλους δεν θα απολογηθώ....


Μάλιστα. Εμείς από την τηλεόραση και με 250 ριπλέι δεν μπορέσαμε να καταλάβουμε αν ήταν πέναλτι ή όχι αλλά οι οπαδοί το είδαν ξεκάθαρα από 200 μέτρα απόσταση Laughing . Να φανταστώ ότι οι αποδοκιμασίες στο γκολ του Γκέκα είχαν να κάνουν με την... κόμμωση του, ενώ οι επιδοκιμασίες στο γκολ του Επαλέ ήταν... αναγνώριση της προσφοράς του στον Παναθηναϊκό... Laughing Ας μην προσπαθούμε να κρύψουμε τα αυτονόητα. Μπορώ να δεχτώ (επειδή σε γνωρίζω) ότι εσύ προσωπικά αντέδρασες με τον τρόπο που περιγράφεις αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να πω το ίδιο για το σύνολο των οργανωμένων απλά γιατί ο λόγος της αντίδρασης ήταν φανερός.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Wed Dec 14, 2005 12:51 pm    Post subject: Reply with quote

Απο Καρπετόπουλο:

Για γέλια και για κλάματα

Έχω την εντύπωση ότι το πρωτάθλημα διαιτητικά μόλις άρχισε. Από εδώ και πέρα το πράγμα θα είναι ολοένα και πιο δύσκολο, αφού το παρολί ότι είμαστε με όλους είναι μάλλον αδύνατο να τους κρατήσει όλους ήσυχους. Εκτός κι αν στο τέλος πάρουν δύο το πρωτάθλημα και άλλοι δύο παίξουν Τσάμπιονς Λιγκ, αλλά αυτό δεν γίνεται ούτε με νομοθετική ρύθμιση του Κουρίδη. Για να ανακεφαλαιώσουμε τι είδαμε:
-Καλόπουλος (ΟΦΗ-ΑΕΚ 0-1): Τον ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συνεργασία, αφού μου έδωσε τη δυνατότητα να κάνω ένα σχεδόν άριστο προγνωστικό. Είχα επισημάνει ότι, όπως σχεδόν όλοι οι Θεσσαλονικείς, θα πήγαινε αρχικά για το «Χ», αλλά του ξέφυγε το «διπλό». Δεν έδωσε πέναλτι στον Λάκη, αλλά απέβαλε τον Χατζαντριάν και τέλος καλό, όλα καλά. Για τους επόπτες είχα υπενθυμίσει ότι από παλιά υπήρχαν κάποια προβληματάκια.
-Φλαμπούρης (Λεβαδειακός–ΠΑΟΚ 2-2): Ηταν για δεύτερο παιχνίδι πολύ καλός. Τελικά ανάμεσα στην καρδιά και στην κουμπαριά στο βουβό αυτό ματς προέκυψε μία ωραία ισοπαλία, η οποία άφησε ανικανοποίητους και τους δύο.
-Κάκος (Απόλλων Καλαμαριάς-Ακράτητος 3-0): Εδώ γκέλαρα. Συνέχισε την παράδοση να βγάζει «άσους» στη Σαλονίκη και, όπως αποδείχτηκε, δεν υπάρχει διαφορά γι' αυτόν ανάμεσα σε Τούμπα και Καλαμαριά. Ο Δαμήλος επέστρεψε πανίσχυρος και δυνατός. Εύγε!
-Πολατιάν (Ξάνθη-Καλλιθέα 2-2): Ηταν αρκετά καλός σε ένα ματς που πήρε παράξενη τροπή και είναι από αυτά στα οποία ένας διαιτητής είναι εύκολο να εκτεθεί. Είναι ένα από τα νέα πουλέν μου...
-Κουκλάκης (Ιωνικός-Αιγάλεω 4-1): Είχα γράψει ότι «αν βρει άκρη ο Θωμάς, θα του γράψω μια ραψωδία την Τρίτη». Εμφανώς δεν βρήκε...
-Βασιλείου (Παναθηναϊκός-Ηρακλής 2-2): Είχα επισημάνει ότι «ο ΠΑΟ θέλει στοργή και ότι ο Βασιλείου παίζει λίγο έδρα, δίνει και πέναλτι, βγάζει και κάρτες». Εδρα έπαιξε, πέναλτι έδωσε, αλλά κάρτες δεν έβγαλε. Για κλάματα...
-Κασναφέρης (Πανιώνιος-Ατρόμητος 2-0): Τιμή σε έναν μεγάλο διαιτητή με αίσθηση της δικαιοσύνης. Ο Ατρόμητος κακώς φωνάζει. Κάπου θα ξανασυναντηθούμε και θα πατσίσουμε. Όλοι φίλοι είμαστε...
-Δέτσης (Ολυμπιακός-Λάρισα 4-0): Για γέλια...

Arrow Exit βγάλε τα πράσινα γυαλιά , άκου 250 ρεπλέι και δεν μπορείς να καταλάβεις. Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Wed Dec 14, 2005 1:10 pm    Post subject: Reply with quote

Ο ενας εποπτης , τσολακιδης , που σηκωσε τη σημαια του 1-2 φορες για οφσαιντ τις επιθεσεις της Λαρισας ( ΑΝΥΠΑΡΚΤΑ ) ειναι φολα ... γαυρος !!

Μια χαρα τα παει η ελληνικη διαιτησια του γκαγκατση !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Wed Dec 14, 2005 1:51 pm    Post subject: Reply with quote

O ίδιος επόπτης σήκωνε τη σημαία για offside αρκετά συχνά (sic) στο περσινό ντέρμπι ΟΣΦΠ-ΑΕΚ στο Καραισκάκη ( 1-1) .
Η ΑΕΚ είχε λόγους που τον φοβόταν το συγκεκριμένο επόπτη και δυστιχός επαληθεύτηκαν.
Back to top
View user's profile Send private message
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Wed Dec 14, 2005 2:44 pm    Post subject: Reply with quote

HMAΡΤΟΝ
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Next
Page 9 of 14

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr