stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Καυτανζόγλειο Στάδιο
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 16, 17, 18  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου
View previous topic :: View next topic  
Author Message
starsailor
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 153
Location: Earth...

PostPosted: Wed Apr 28, 2004 3:10 pm    Post subject: Reply with quote

Ante kale...stoixeiwmenes einai h fotografies? Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
PatraTasos
Senior Member
Senior Member


Joined: 22 Mar 2004
Posts: 427
Location: Hellas /U.K.

PostPosted: Wed Apr 28, 2004 6:15 pm    Post subject: Reply with quote

perimenoume.... Shocked Shocked Razz
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
petalo
Senior Member
Senior Member


Joined: 09 Feb 2004
Posts: 597
Location: θεσσαλονίκη

PostPosted: Wed Apr 28, 2004 8:24 pm    Post subject: Reply with quote

ειμουν και εγω ενας απο αυτους που πηγαν στο καυτανζογλειο χθες.
δεν θα αναφερθω σε εντυπωσεις τωρα,αλλα στο προγραμμα του αγωνα υπαρχει μια φωτο του stadia.gr. α ρε admin ποσα σου εδωσε η επο για να την δημοσιευσει? Razz Laughing ειναι η 2 απο τις παλιες πριν την ανακαινηση
Back to top
View user's profile Send private message
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Wed Apr 28, 2004 9:25 pm    Post subject: Reply with quote

Κι εγώ πήγα χθες στο Καυταντζόγλειο και θα γράψω τις εντυπώσεις μου:
Το στέγαστρο-κτίριο είναι καταπληκτικό, και εξωτερικά και από μέσα! Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκανε αυτό το μπλε χρώμα γύρω γύρω του σταδίου, που έγραψε και ο αγαπητός φίλος Mozart! To κακό είναι ότι εκδόθηκαν μόνο 6000 εισητήρια, και μετά από ατέεεεεεεεεελειωτο βρισίδι κατά πάντων, μας άφησαν όλους να μπούμε ελεύθερα (αφού όμως είχε αρχίσει το ματς και είχε βάλει το γκολ ο Σαλπιγγίδης, -ΠΑΟΚΑΡΑ ΟΛΕ!- αλήθεια πώς μπήκε το γκολ; ).
Τέσπα μπήκαμε, εγώ κι η παρέα μου μπήκαμε στη θύρα 18 που είναι η δεξιά άκρη του στεγάστρου. Το γήπεδο ήταν σχεδόν άδειο, μόνο οι κεντρικές κερκίδες ήταν ψιλογεμάτες (... Evil or Very Mad ), τα πέταλα ΑΔΕΙΑ!
Τα καθίσματα μου άρεσαν πολύ κυρίως επειδή φαίνονται και πολύ καινούρια, καθαρά! Και τα χρώματα είναι αρκετά καλά, επίσης έχουν κολληθεί πολύ καλά για να μην σπάσουν. Ο χώρος ανάμεσά τους ήταν πράγματι πολύ μικρός, όπως είπε και ο Αντμίν! Εν τω μεταξύ, δίπλα στους επίσημους, στο κέντρο πάνω της κερκίδας με το στέγαστρο, υπάρχουν κάποια πορτοκαλί πλαστικά αναδιπλούμενα καθίσματα. Εκεί έκατσα στο δεύτερο ημίχρονο.
Προστατευτικά κιγκλιδώματα δεν υπήρχαν και έτσι πήγαινε ο καθένας ελεύθερα όπου ήθελε... Στο τέλος του αγώνα πέρασα μια βόλτα κι από κάτω, απ' το στίβο (δεν άφηναν μέσα στον αγ. χώρο!)
Ο γύρω χώρος γίνεται αρκετά καλά, και επίσης δημιουργήθηκαν νέες γραμμές του ΟΑΣΘ, οι Ολυμπιακές Γραμμές (η 1 πάει ΚΑΥΤΑΝΤΖΟΓΛΕΙΟ - Ν.Σ. ΣΤΑΘΜΟ, η 2 ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ - ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ και για άλλες δεν ξέρω!)
Αυτό που δεν μου άρεσε πάντως καθόλου ήταν ότι εκδόσαν ΜΟΝΟ 5-6000 ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ (αν είναι δυνατόν)!
Τουλάχιστον όμως τελικά μπήκαμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Wed Apr 28, 2004 9:35 pm    Post subject: Reply with quote

Λοιπόν, νά 'μαι κι εγώ! Ας τα πάρουμε ένα-ένα με τη σειρά:

Χθες το πρωί προέκυψε στη δουλειά η περίπτωση να φεύγαμε νωρίτερα λόγω "ειδικών συνθηκών". Τι πιο... φυσικό για εμένα, από το να σκεφτώ: "δεν πετάγομαι μέχρι τη Θεσσαλονίκη για τον αγώνα στο Καυτανζόγλειο";!!! Αυτοκινητάκι λοιπόν, Ελ Βενιζέλ, γκισέ Ολυμπιακής, αεροπλανάκι και... να σου ο δικός σου στη Σαλόνικα 19:30 το απόγευμα!

(Τα παραπάνω τα γράφω για να μην παρεξηγηθεί η πολυπληθής κοινότητα του forum εκ συμπρωτευούσης ορμώμενη, που δεν ειδοποίησα προηγουμένως για να κανονιστεί καφεδάκι γνωριμίας και τα τοιαύτα. Επιφυλάσσομαι για την επόμενη φορά μέσα στο καλοκαίρι.)

Με την πολύτιμη βοήθεια του petalo είχα εξασφαλισμένο εισιτήριο και κατά τις 20:30 ήμουν μέσα στο στάδιο για τις απαραίτητες φωτογραφίες.

Πολύ συνοπτικά οι εντυπώσεις μου: ωραίο το στάδιο, χειρότερο πάντως από ό,τι περίμενα. Το αρνητικό έχει να κάνει με το συναίσθημα "same old stuff" που αποπνέει το εσωτερικό του, παρά την ανακαίνιση. Αρκετά (έως πολύ) εντυπωσιακό από έξω με τα νέα μεταλλικά στοιχεία και τον φωτισμό τους. Φαντάζομαι θα "δείξει" ακόμη πιο πολύ όταν ολοκληρωθεί το κτίριο και ο περιβάλλων χώρος προς την Αγίου Δημητρίου. Το ίδιο το κτίριο είναι όντως όμορφο, με την καμπυλότητά του να είναι πολύ χαρακτηριστικό σημείο. Εντύπωση πάντως μου έκανε το πολύ μικρό πλάτος των εσωτερικών του χώρων στους ορόφους από 3 και πάνω - μιλάμε για 5 με 7 μέτρα maximum.

Για τα καθίσματα - τα βλέπετε και μόνοι σας. Aφήνω ασχολίαστα τα χρώματα, σημειώνω την αρκετά καλή τους ποιότητα σε σχέση με τα "κλασσικά" (π.χ. Παγκρητίου) και καυτηριάζω τον απαράδεκτα μικρό χώρο που υπάρχει ανάμεσά τους για τα πόδια και για να περνάει ο κόσμος.

Η ανανεωμένη σελίδα του γηπέδου με πανοραμικές φωτογραφίες ελπίζω να είναι έτοιμη σήμερα τα ξημερώματα. Αλλιώς, αν δεν προλάβω πάμε για αύριο το βραδάκι. Στη σελίδα θα υπάρχουν και εξωτερικές εικόνες με φως ημέρας, που είχε την ευγενή καλωσύνη να παραχωρήσει ο Mozart. Many thanks φίλε (θα σου στείλω και σχετικό PM εντός ολίγου)!

ΥΓ: Αυτό με το πρόγραμμα της ΕΠΟ δεν θα περάσει έτσι. Όχι μονο την πήρανε την φωτογραφία χωρίς καμία άδεια, αλλά έσβησαν και το "stadia.gr" logo από πάνω και την έβαλαν και φαρδιά πλατιά σε ένα ολόκληρο δισέλιδο.
Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Geteborg
Guest





PostPosted: Thu Apr 29, 2004 12:20 am    Post subject: Reply with quote

NA TES NATES!!!!!!!!!!!
Ofeilw na zitisw siggnwmi gia tin poiotita toys , alla to kinito mou me prodwse!!!
ATIMO MOTOROLA... kai mou evgale mia foto poli mikri. You get the picture anyway...
Loipon
Tha ksanapw pws to gipedo einai antitileoptiko kai apo eksw(apo mesa den leei tipota, auto einai sigouro). Oi fwtos den mporoun na deiksoun to fwtismo pou diaxeetai se olo ton perivallonta xwro

Auto to mple pou fainetai amidra aristera, einai oi swlines pou vgazoun mple neon like fws... Iperoxoi kai agaliazoun oli tin epifaneia tou gipedou. Einai se leitourgia MONO otan exei agvna sto stadio

to stadio to apogeuma. o perivallon xwros exei ta xalia tou...

fantasteite autin tin eikona me kaliteri poiotita!!!
Back to top
GIANNHS
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 Feb 2004
Posts: 99
Location: athens

PostPosted: Thu Apr 29, 2004 12:26 am    Post subject: Reply with quote

πολυ ομορφες...αν φαινοσαντο!!! Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
PatraTasos
Senior Member
Senior Member


Joined: 22 Mar 2004
Posts: 427
Location: Hellas /U.K.

PostPosted: Thu Apr 29, 2004 12:30 am    Post subject: Reply with quote

tha simfoniso....

atimo motorola.... Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Thu Apr 29, 2004 12:35 am    Post subject: Reply with quote

Να προσθέσω εδώ σχετικά με το χθεσινό μου σχόλιο για την έλλειψη κάγκελων στο στάδιο, ότι άκουσα σήμερα τον διευθυντή του σταδίου ωα λέει ότι τον Σεπτέμβριο θα μπουν κάγκελα ανάμεσα στις θύρες (και προς τον αγωνιστικό χώρο φαντάζομαι). Οι χθεσινές φωτογραφίες αποκτούν λοιπόν συλλεκτική αξία.

Last edited by Mozart on Thu Apr 29, 2004 1:17 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Thu Apr 29, 2004 1:08 am    Post subject: Reply with quote

Admin wrote:
και καυτηριάζω τον απαράδεκτα μικρό χώρο που υπάρχει ανάμεσά τους για τα πόδια και για να περνάει ο κόσμος.

Απο τη στιγμη που δεν φτιαχνεται απο την αρχη το γηπεδο δεν μπορει να γινει κατι γι αυτο το θεμα.
Για να υπαρχει μεγαλυτερος χωρος θα επρεπε να γκρεμιστει ολο το γηπεδο,γιατι θα αλλαζε ολη η κατασκευη...
Back to top
View user's profile Send private message
KoNsTaNtInOs aPo GeRmAnIa
Guest





PostPosted: Thu Apr 29, 2004 3:18 pm    Post subject: Reply with quote

Hi paidia exete kamia foto apo ton agona epidi den ton ida distixos kai i fili mou, mou ipane oti einai poli oraio stadio. Alla mou ipane oti den eixe stivo. Einai sosto auto epidi ego den to pisteuo.
Perimeno apantisi kai fotografies apo ton agona diladi apo to esoteriko tou stadiou.
Bye




Exclamation Question Exclamation Question Exclamation Question
Back to top
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Thu Apr 29, 2004 3:22 pm    Post subject: Reply with quote

Από ana.gr



http://www.ana.gr/cgi-bin/hgetimgwww.jpg?-h750555



http://www.ana.gr/cgi-bin/hgetimgwww.jpg?-h750556
Back to top
View user's profile Send private message
SOUL_13
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 28 Apr 2004
Posts: 722
Location: Birmingham-UK

PostPosted: Thu Apr 29, 2004 4:04 pm    Post subject: Reply with quote

3 pragmatakia pou parathrisa apo tis photo.

1on to ghpedo odws exei ananewthei kai einai ena stolidi gia to ellhniko prwtathlima kai aplws ena kalo ghpedo gia prohgmenes xwres.

2on to provlhma opws parathrhthe swsta apo prohgoumenous einai oti ta xrhmata pou dwthikane den adapokrinode sthn sunolikh eikona kai milaw kai to skepastro. Pisteuw oti tha xrimata htan uper-arketa gia na skepastei oloklhro......twra poioi (kolo)mhxanikoi (katara auths ths xwras) ektisan spitia kai pisines den kseroume kai pote den tha mathoume.....oso h atimwrisia einai koinh taktikh sthn xwra mas

3on oso afora ta kathismata kai ton xwro gia ta podia, den tithetai thema provlimatos apo kataskeueis tou stadiou. Gia na uparxei eparkeis xwros gia ta podia ta kareklakia eprepe na htan panw se vaseis se upsos kai oxi karfomena sto tsimedo (pou na pnigeis sthn pisina pou extises kolokathikh).....

Kalo to apotesmelesma (stolidh gia Ellada) alla gia ta xrhmata pou dwthikane ligo.
Back to top
View user's profile Send private message
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Thu Apr 29, 2004 4:21 pm    Post subject: Reply with quote

Mr. Green


Δεν νομίζω ότι είναι θέμα βάσεων για τα καθίσματα, απλά το γήπεδο εξ' αρχής δεν είχε προοπτική για καρεκλάκια. Το περασμένο καλοκαίρι είχα πάει στα Τσικλητήρεια που είχαν γίνει στο Εθνικό Στάδιο Τρικάλων στο οποίο κάτω από το στέγαστρο έχουν τοποθετηθεί καθίσματα πριν λίγα χρόνια. Καθόμουν με τα χέρια σταυρωμένα για να μην ενοχλώ τους διπλανούς, η πλάτη μου ήταν σε ορθή γωνία και τα γόνατά μου ακουμπούσαν στο μπροστινό κάθισμα. Εννοείται ότι για να περάσει κάποιος αν η μπροστινή σειρά ήταν άδεια πατούσε πάνω στα καρεκλάκια. Μετά το τέλος των αγώνων αρχιζαν να τρίζουν τα κοκκαλάκια μας την ώρα που σηκωνόμασταν για να φύγουμε. Το Καυτατζόγλειο πρέπει να είναι σε παρόμοια κατάσταση έτσι όπως το βλέπω. Εφόσον όμως δεν υπάρχει χώρος ας έβαζαν αναδιπλούμενα καθίσματα.... Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Thu Apr 29, 2004 4:32 pm    Post subject: Reply with quote

Mallon ta anadiploumena kathismata tha exoun megalytero kostos kai isos spane pio efkola gi afto ta apefygan!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Thu Apr 29, 2004 5:53 pm    Post subject: Reply with quote

Mε 20δις βελούδινα - αναδιπλούμενα έβαζαν. Όσο για το σπάσιμο πρέπει ο Ορφανός να εφαρμόσει ισλαμικούς νόμους: όποιος σπάσει κάθισμα να του σπάνε το χέρι, δεν γίνεται αλλιώς.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
Lord_7
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 193
Location: Glyfada

PostPosted: Thu Apr 29, 2004 7:12 pm    Post subject: Reply with quote

Giati den ginetai o telikos kipelloy ekei?
Back to top
View user's profile Send private message
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Thu Apr 29, 2004 8:43 pm    Post subject: Reply with quote

1ον ο τελικός θα είναι μεταξύ δύο Αθηναικών ομάδων, οπότε καλύτερα που έγινε κάτω!
2ον, φαντάζεσαι τι θα γινόταν στην Εθνική όταν θα πήγαιναν οι αποστολές αλλά και οι οπαδοί; Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Lowbaper
New Member
New Member


Joined: 16 Apr 2004
Posts: 40
Location: Pefo Moschatou

PostPosted: Thu Apr 29, 2004 9:58 pm    Post subject: Reply with quote

Ρε μαγκες μια ερωτηση.Απ' οτι ειδα σε ολες τις φωτογραφιες δεν υπαρχουν matrix στο γηπεδο ή μηπως κανω λαθος.Κι αν δεν υπαρχουν ξερει κανεις ποτε θα τοποθετηθουν κι αν θα ειναι τελευταιας τεχνολογιας;
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Argyris
Senior Member
Senior Member


Joined: 21 Apr 2004
Posts: 670
Location: ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Fri Apr 30, 2004 12:32 am    Post subject: Reply with quote

Παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το νεο look του σταδιου! Smile Μου αρεσει παρα πολυ. Μονο 2 πραγματα εχω να πω ...

Καθησματα ->
α)Δεν πειραζουν τα χρωματα γιατι αν γεμιζουν οι κερκιδες δεν θα φαινονται!
β)Αφου εγινε ανακατασκευη δεν γινοταν (δυστιχως) να μεγαλωσει ο χωρος αναμεσα στις σειρες καθισματων.

Λειπουν ->
α)Ενα στεγαστρο απεναντι (οχι σε ολο το γηπεδο, για να βρεχονται τα χουλιγκανακια στα πεταλα Wink ...πλακα)
β)Τα δυο matrix!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Fri Apr 30, 2004 12:38 am    Post subject: Reply with quote

Καλα αν αυτο το γηπεδο γεμισει ποτε οπως και τα αλλα σε Πατρα,Κρητη και Βολο,εγω θα γινω παναθηναικος...
Back to top
View user's profile Send private message
Nightcrawler
New Member
New Member


Joined: 01 Apr 2004
Posts: 38
Location: Ηράκλειο

PostPosted: Fri Apr 30, 2004 1:02 am    Post subject: Reply with quote

Ο Χριστός κι η Παναγία! Shocked
Τι χάλι είναι αυτό με το χώρο των καθισμάτων ρε παιδιά;
Επειδή το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και στο Μαρτινέγκο που πάω συχνά
πρέπει να σας πληορφορήσω ότι χειρότερο μαρτύριο από αυτό δεν υπάρχει.
Μισή ώρα πρέπει να τεντώνεσαι μετά από κάθε αγώνα για να ξεπιαστείς. Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Fri Apr 30, 2004 3:15 am    Post subject: Reply with quote

Ας πω κ εγώ τη γνώμη μου.. Το νέο κτίριο είναι όντως πολύ εντυπωσιακό κ εξωτερικά το στάδιο έχει δείξει πολύ!Στο εσωτερικό όμως η κουβέντα του Admin νομίζω ήταν η πιο χαρακτηριστική!"Same old stuff".. Αναρωτιέμαι μετα απο κανα 6μηνο,που τα καγκελα,οι πόρτες,τα καθίσματα κτλ θα έχουν βρομίσει κ δε θ'αποπνέουν πλέον τον αέρα του καινούργιου,θα'χει καμμια αισθητή διαφορά απο παλιά;;Μόνο το στέγαστρο!Α ξέχασα:Κ αυτό τον επιεικώς ασχημο συνδυασμό χρωμάτων στα καθίσματα!Κρίμα,γιατί το κτίριο είναι κατα τη γνώμη εκπληκτικό!κατα τ'άλλα όμως..μισες δουλειές!(τι πρωτότυπο!)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Fri Apr 30, 2004 7:50 pm    Post subject: Reply with quote

Panagiotis-7 wrote:
Καλα αν αυτο το γηπεδο γεμισει ποτε οπως και τα αλλα σε Πατρα,Κρητη και Βολο,εγω θα γινω παναθηναικος...


Γιατί το λες αυτό Παναγιώτη; Μια χαρά γήπεδο είναι, και μπορώ να σου πω, αφού το έχω επισκευθεί, ότι στον πρώτο μεγάλο αγώνα του Ηρακλή θα είναι φίσκα! Και επίσης το Παγκρήτιο το είδες γεμάτο με τα μάτια σου...
Κάτσε να μην γινόταν το μπέρδεμα με τα εισιτήρια στον αγώνα με τη Γερμανία και θα σούλεγα γω αν θάταν γεμάτο ή όχι! Wink

Όσο για τα matrix, δεν έχουν μπει ακόμα!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Sat May 01, 2004 2:38 am    Post subject: Reply with quote

Μπράβο admin!Καταπληκτικές κ πολύ κατατοπιστικές οι φωτό!!Τώρα καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό καποιων παιδιών απ'το forum που το'δαν απο κοντά..Αυτό το μπλέ φώς είναι απλά ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!Επιτέλους κ κάτι μοντέρνο-πρωτότυπο!!! Very Happy είναι γύρω απ'όλο το γήπεδο;; Καλά φανταστείτε να ήταν όλο κατασκευασμένο όπως η δυτική πλευρά..Θα ήταν νομίζω απ'τα πιο ωραία σταδια της ευρώπης!Χωρίς υπερβολή!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Γήπεδα ποδοσφαίρου All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 16, 17, 18  Next
Page 8 of 18

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr