stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Τι μουσικες ακουει το stadia.gr
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 27, 28, 29  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
oute psilos
Full Member
Full Member


Joined: 22 Feb 2005
Posts: 394
Location: glasgow

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 9:04 pm    Post subject: Reply with quote

Stairway to Heaven, Whole Lotta Love ,
einai apo ta pio gnosta to proto sto 4 kai to alo sto 2 nomizo

malon tha kikloforoun kai se cd ti sto lyko



Παντως μπορειτε να μου προτεινετε καποιο γνωστο τραγουδι, το οποιο πιστευω θα το εχω ακουσει σιγουρα

afto den to katalava apefthinese genika sto forum i mou milas ston plithintiko?
Back to top
View user's profile Send private message
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 9:05 pm    Post subject: Reply with quote

Σε ολο το φορουμ ρεεεεεεεεεεε

Ναι ρε exitmusician, βινυλια εννοουσα, αφου το ρωτησα και μετα!!!!!!
Τελικα ομως κυκλοφορησαν σε σιντια τα παραπανω "αλμπουμ";

Ευχαριστω παντως, ε!!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
assotos yios
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 30 Mar 2004
Posts: 955
Location: not aswtosgios blogspot :-)

PostPosted: Tue Mar 22, 2005 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

Συμφωνω με τον "ουτε ψιλος" στα αλμπουμ ,απο πιο ωριμους pink floyd δες και το "Division Bell",αλλα για να μυηθεις ψαξε καμμια συλλογη για να μη χαθεις π.χ."Echoes"...

Τραγουδια Led Zeppelin:Immigrant Song,Stairway To Heaven,Black Dog,You Shook Me
Pink Floyd:Another Brick In The Wall ,Money θα τα εχεις ακουσει σιγουρα..
Επισης ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ Jimmie Hendrix "Are you experienced?" ...δε με νοιαζει αν θα σ'αρεσει εισαι υποχρεωμενος να το ακουσεις Twisted Evil

Edit:Οτι κοροιδευεις το λουζεσαι...JIMI οχι Jimmie
Back to top
View user's profile Send private message
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Wed Mar 23, 2005 5:38 pm    Post subject: Reply with quote

To Another Brick in the Wall εννοειται πως το εχω!!!
Το The Wall εχει κυκλοφορησει σε σιντι φανταζομαι εκτος απο βινυλιο...

Επισης ειμαι πολυ τυχερος γιατι ενας φιλος μου εχει ενα γνωστο που εχει και μηχανημα που κανει απο βινυλιο σιντια και μανια με τους Λεντ Ζέπελλιν!!! Cool Cool Cool Cool Cool

Το αλλο που ρωτησα για τους BON JOVI το ξερει κανεις; Αφορα τα τελευταια τους αλμπουμ!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 7:42 pm    Post subject: Reply with quote

Τρία posts μεταφέρθηκαν στο topic «Γλώττα Ελληνική».
Με την ευκαιρία, αυτό το «μια που το’φερε η κουβέντα» που βλέπω συνέχεια, και μετά ν’ αλλάζει όλη η δομή της συζήτησης, δεν το καταλαβαίνω. Αφού μπορούμε με ένα απλό quote να γράψουμε αυτό που θέλουμε απευθείας στο σωστό topic.

Y
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Sun Mar 27, 2005 11:42 pm    Post subject: Reply with quote

ZHTΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Bρηκα τελικα οτι τα βινυλια αυτα των Ζεπ (2,4) εχουν βγει σε cd!!!!!!

Αλλα φυσικα υπαρχει και το ΒΟΧ ΣΕΤ με 4 σιντια που εχει καμια 80αρια τραγουδια τους, και απο τα πιο γνωστα...
Μονο που κανει 45 ευρα... Confused Confused Confused Confused Confused


Επισης βρηκα και την κασετινα 100.000.000 BON JOVI FANS CANT BE WRONG και αυτη με 45 Ευρω...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Mon Mar 28, 2005 11:57 pm    Post subject: Reply with quote

Ξερει κανεις για αυτο το CD;

Ειναι το BEST OF των Ρολλινγκ Στονες, ας πουμε;;;
Αξιζει για αυθεντικο η για αντιγραφη;;;
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Fri Apr 01, 2005 12:00 am    Post subject: Reply with quote

Μην με παρεξηγησετε, αλλα μολις ακουσα το I will always love you της Whitney Houston...

Τι φωναρα εχει η ατιμη...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Fri Apr 01, 2005 12:13 am    Post subject: Reply with quote

Άντε ρε? Πότε βγήκε? Laughing Laughing

Νταξ' μωρέ πλάκα κάνω. Μπήκε και η πρωταπριλιά άλλωστε.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Fri Apr 01, 2005 12:16 am    Post subject: Reply with quote

E τι να κανω, 16-17 χρονων ειμαι, δεν γεννηθηκα με ολες τις μουσικες γνωσεις καρφωμενες στο μυαλο μου!!!...


Εντιτ: Καλο παντως, Τασο...!!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 3:29 pm    Post subject: Reply with quote

aristidis wrote:
Εχετε δει οι εν Θεσσαλονικει συμφορουμιτες το αλμπουμ των BON JOVI , 100.000.000 ΒΟN JOVI FANS CAN'T BE WRONG στα δισκαδικα;;;; Εγω οσο κι αν εχω ψαξει (γκουχ γκουχ...) δεν το εχω βρει, αλλα η αληθεια ειναι οτι τωρα ξυπνησα για να το ψαξω...


Επρεπε να τοχα ψαξει!
Με το που εκανα μια βολτα στον Πατση και στο Μετροπολις το βρηκα!!!

Την Παρασκευη μου ηρθαν και 50 Ευρα σαν... θθείο (και οχι μαννα) εξ... Αυστραλιας, και σε μια ωρα ειχαν φυγει!!! Wink









Εντιτ: Πως γινεται ρε παιδα να ψαχνω ενα τραγουδι στο Καζαα Ρεσουρεκτιον και απο τον ιδιο καλλιτεχνη να εχει καμια 50αρια αρχεια οπου το ενα εχει διαρκεια 2:00, το αλλο 2:10, το αλλο 2:20 κοκ μεχρι τα 5 περιπου λεπτα;... Ημαρτον!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 6:52 pm    Post subject: Reply with quote

Το Kazaa έχει πλημμυρίσει από "χαλασμένα" αρχεία, δηλ. αρχεία που δεν λειτουργούν όταν τα κατεβάσεις. Φαντάζομαι ότι είναι μια προσπάθεια για να μειώσουν την κίνηση της ανταλλαγής αρχείων. Αυτό που αναφέρεις (πολλά διαφορετικά αρχεία για το ίδιο τραγούδι, με αποτέλεσμα να μην μποπρείς να ξέρεις ποιο να κατεβάσεις) είναι κλασικό παράδειγμα. Σε συμβουλεύω να αλλάξεις πρόγραμμα ανταλλαγής αρχείων και να δεις π.χ. το DC++ και το Overnet.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Sun Apr 03, 2005 7:42 pm    Post subject: Reply with quote

Kοιτα, το DC++ δεν μπορω να το χρησιμοποιω, ειτε γιατι δεν ξερω να κανω τις απαραιτητες ρυθμισεις, ειτε γιατι δεν εχω τοσο μεγαλο ογκο αρχειων...

Στο Καζαα το προβλημα ειναι μεν οτι καποια αρχεια ειναι χαλασμενα και κολλανε κατα τη διαρκεια αναπαραγωγης (των αρχειων), αλλα το οτι τα πολλα αρχεια που βγαινουν στο Search εχουν τελειως διαφορετικες διαρκειες, νομιζω καταλαβες απο το προηγουμενο ποστ...

Μπας και υπαρχει πουθενα καποια σελιδα η οποια να μου λεει και τη διαρκεια απο τα διαφορα τραγουδια, στην "αυθεντικη" μορφη τους (στο σιντι/δισκο που κυκλοφορησαν αρχικα, η κατι τετοιο...) ;;;...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Mon Apr 04, 2005 2:07 am    Post subject: Reply with quote

Apla yparxoun polla incomplete..Na protimas auto pou exei tous perissoterous users..Synhthws einai k to swsto.. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Mon Apr 04, 2005 4:49 am    Post subject: Reply with quote

Τι μουσικες ακουει το stadia.gr?
Ότι μου κάνει αίσθηση,ότι μου γαργαλάει το αυτί,ότι με συνεπαίρνει,όποιο τράγούδι έχει κάτι...

Βέβαια κατα καιρούς κολλάω με κάποια τραγούδια η τραγουδιστές/συγκροτήματα,αυτό το καιρό ακούω Kraftwerk,Enigma και πάντα Μαζωνάκη.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Mon Apr 04, 2005 9:34 am    Post subject: Reply with quote

Πάντως ζηλεύω τον Αριστείδη.
Είναι κλασικό δείγμα με μουσικές αναζητήσεις εκεί στο Λύκειο. Έχει το πλεονέκτημε σε σχέση με μας, να βρίσκει ό,τι θέλει όποτε το θέλει στο internet. Εμείς ψάχναμε στα ...περιοδικά!! Laughing Όρεξη να χεις Αριστείδη να ψάχνεις.


Άσχετο. Χθες είχε η ΕΤ3 το βράδυ μια συναυλία που είχε δώσει ο Θεοδωράκης στο Μέγαρο με τραγουδιστές τον Μπάση και τον Μπέζο. Απλά καταπληκτικός. Μπροστά σε ολιγομελή ορχήστρα (όπου δέσποζαν 4 μπουζούκια) και όχι συμφωνική, είπαν μερικά από τα απίστευτα έργα του, τόσο από τα λαϊκά τραγούδια του, όσο και από συμφωνικά έργα του. Να ακούς το "Στα περιβόλια" να παίζεται από μπουζούκι ... και να ανατριχιάζεις. Ποιο είναι αυτό? Είναι η μοναδική πινελιά του Μίκη (δυστυχώς) της τελετής έναρξης. Η μουσική που συνόδευε την ολυμπιακή σημαία όταν μπήκε στο στάδιο.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
siakabetis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 01 Oct 2004
Posts: 1426
Location: patras

PostPosted: Tue Apr 26, 2005 4:47 pm    Post subject: Reply with quote

εγω reggae kai drum n bass
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
oute psilos
Full Member
Full Member


Joined: 22 Feb 2005
Posts: 394
Location: glasgow

PostPosted: Thu Apr 28, 2005 6:46 pm    Post subject: Reply with quote

ti mousiki akoute kata to psisimo tou arniou?
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Thu Apr 28, 2005 6:56 pm    Post subject: Reply with quote

Giorgos wrote:
Apla yparxoun polla incomplete..Na protimas auto pou exei tous perissoterous users..Synhthws einai k to swsto.. Wink



pedia kitaxte to winmx an de to xerete ine poli kalo alios kitaxte to "SOULSEEK" ehi apistefto arithmo users Wink

http://www.afternapster.com tha vreite polla tetia programata.....ala den ehei to soulseek, ine patenda apo allou ala axizei, ehei ke chat gia na zitate arheia apo members.
Back to top
View user's profile Send private message
Manchester_7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 800
Location: 53.3° N 2.3° W (Manchester, United Kingdom)

PostPosted: Thu Apr 28, 2005 6:58 pm    Post subject: Reply with quote

oute psilos wrote:
ti mousiki akoute kata to psisimo tou arniou?


Γιώργος Ξανθιώτης - Chiculata Very Happy
Ελενα Παπαριζου - My Number One

και τα κλασσικα δημοτικα-τσαμικα-νησιωτικα ....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aristidis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1448
Location: Πουθενιστάν

PostPosted: Fri Apr 29, 2005 4:01 pm    Post subject: Reply with quote

Mozart wrote:
Πάντως ζηλεύω τον Αριστείδη.
Είναι κλασικό δείγμα με μουσικές αναζητήσεις εκεί στο Λύκειο. Έχει το πλεονέκτημε σε σχέση με μας, να βρίσκει ό,τι θέλει όποτε το θέλει στο internet. Εμείς ψάχναμε στα ...περιοδικά!! Laughing Όρεξη να χεις Αριστείδη να ψάχνεις.




Embarassed Embarassed Embarassed
Oρεξη εχω, λεφτα για σιντια και γρηγορο Ιντερνετ δεν εχω!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Eπισης Μοτσαρτ, η δικια σας "εποχη" (αχ γηρατεια!!! Razz ) ειχε το πλεονεκτημα οτι ακουει να ειναι φρεσκο, μολις εχει βγει και επισης καθε χρονο πχ να βγαινουν 4-5 το πολυ δισκοι απο αυτους που εγω, προσωπικα, ενδιαφερομουν... Ετσι ο καθενας επαιρνε τους δισκους του σιγα σιγα και οποτε αυτοι εβγαιναν. Φαντασου εγω τωρα που ψαχνω ποσα σιντια θελω να παρω απο πολλα συγκροτηματα που κυκλοφορησαν χρονια πριν και εχουν μαζευτει...!...

|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

Παντως η αληθεια ειναι οτι τελευταια ανακαλυπτω πολλα τραγουδια/συγκροτηματα κλπ που με ενδιαφερουν... Χθες για παραδειγμα ακουγα το βραδυ 1055ΡΟΚ που λογω της ημερας εβαζε απαλα τραγουδια, Rhythm 'N' Blues (μπαλαντοτετοια, οχι RNB/RAP)... Θα μπορουσα να ακουω συνεχεια μεχρι το πρωι αλλα νυσταζα...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
cyanner
Visitor
Visitor


Joined: 02 Mar 2005
Posts: 2
Location: GR

PostPosted: Wed May 18, 2005 12:20 pm    Post subject: NEO CYANNA WEBSITE.. Reply with quote

http://www.cyanna.gr



~ LIQUID BREATH.. αυτός είναι ο τίτλος του νέου PROMO CD των Cyanna, το οποίο περιλαμβάνει τρία διαφορετικά mix του ομώνυμου τραγουδιού (main mix, vocal dance mix, dance mix). Οι ηχογραφήσεις και η παραγωγή πραγματοποιήθηκαν στο Mercury Home Studio του συγκροτήματος και στο SCA Studio των 'Αρη Χρήστου και Θοδωρή Ζευκιλή. Οι ηχογραφήσεις έγιναν με την πολύτιμη βοήθεια του Θοδωρή και του Νίκου Garfield. Το "LIQUID BREATH (main mix)" θα συμπεριληφθεί, ύστερα από πρόταση που έγινε στο γκρουπ από την παραγωγό/dj Gulbahar Kultur, στη συλλογή της "Made in Greece", που θα κυκλοφορήσει τον Ιούνιο από την γερμανική CLUBSTAR Gmbh & Co με παγκόσμια διανομή από την Soulfood, και θα περιέχει κομμάτια από μερικούς αντιπροσωπευτικούς δημιουργούς της σύγχρονης ελληνικής μουσικής. Είναι η ανάσα ενός πολύ δύσκολου χειμώνα και μια γεύση της επόμενης δουλειάς των Cyanna.

~ Αυτόν τον καιρό το συγκρότημα εγκαινιάζει το νέο του επίσημο domain name στο δίκτυο, cyanna.gr, και με αφορμή την κυκλοφορία του νέου PROMO, η ιστοσελίδα των Cyanna ανανεώνεται τόσο σε περιεχόμενο ((full versions των main +vocal dnc mix του "LIQUID BREATH", καθώς και 3 full versions και 6 short samples από το album του 2004 "άγγιξέ.το")) όσο και σε εμφάνιση: LIQUID BREATHtaking look..

~ Επιπλέον, οι Cyanna ολοκλήρωσαν την εξ’ ολοκλήρου παραγωγή του νέου δίσκου της Βαλέριας Χριστοδουλίδου, "Όλα ENA είναι". Το γκρουπ πέρα από την ενορχήστρωση και την παραγωγή, συμμετέχει και συνθετικά με το εναρκτήριο κομμάτι του δίσκου "Ένα", το οποίο ερμηνεύει ο Νίκος Μουρατίδης. Το album θα κυκλοφορήσει σε λίγες μέρες από την ΑΝΩΣΗ Α.Ε.

~ Μετά από το ρόλο του παραγωγού, ακόμα ένας νέος ρόλος προκύπτει για τους Cyanna.. Remixers. Το συγκρότημα ύστερα από πρόταση των Matisse, αναλαμβάνει να προσδώσει το δικό του ηχητικό στίγμα στο "She smiles" από τον επερχόμενο δίσκο των Matisse, "Cheap as Art". Το 'She Smiles - Cyanna remix' θα περιλαμβάνεται στο δίσκο που θα κυκλοφορήσει το Μάιο από τη Sony Music.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Thu May 19, 2005 11:47 pm    Post subject: Reply with quote

Ακούει κανείς trip-hop Question
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Xristos
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 Jun 2004
Posts: 129
Location: Πειραιάς

PostPosted: Fri May 20, 2005 4:45 pm    Post subject: Reply with quote

Ξέρει κανείς τον τίτλο του τραγουδιού της διαφίμισης του str8;
Back to top
View user's profile Send private message
Choriatis 2004
Senior Member
Senior Member


Joined: 25 Feb 2004
Posts: 480
Location: Athens/Aigio

PostPosted: Mon Jun 06, 2005 7:37 pm    Post subject: Reply with quote

Σημερα επεσε στα χερια μου ενα cd με επιλογες απο ξενα ας τα πουμε all-time classics.
Και επειδη ηλικιακα ανηκω στην ιδια κλαση με τον Αρη, εχω μια απορια.
Το τραγουδι in your head(ετσι πρεπει να ειναι ο τιτλος) το τραγουδαει μια κοπελια με χαρακτηριστικη φωνη με που μοιαζει με της Shakira και της Dido. Ποια ειναι?
Το τραγουδι πολυ καλο.
Επισης επαθα την πλακα μου με το Show must go on των Queen που το ειχα ακουσει ακουσει στο παρελθον αλλα ποτε δεν ειχα την ευκαιρια να το εχω σε CD για να το απολαυσω...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 27, 28, 29  Next
Page 7 of 29

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr