stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ρεπορτάζ ξένων ΜΜΕ για τους Αγώνες
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 67, 68, 69  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Ολυμπιακοί Αγώνες
View previous topic :: View next topic  
Author Message
donganos
Full Member
Full Member


Joined: 06 May 2004
Posts: 348
Location: Edinburgh/Iraklio

PostPosted: Thu Aug 05, 2004 11:14 pm    Post subject: Reply with quote

Μόλις είδα στο Channel 4 ένα διαφημιστικό σποτάκι για το κυριακάτικο ένθετο της Guardian με αφιέρωμα στους Βρετανούς ολυμπιακούς αθλητές.

Πλάνο από το γεμάτο στάδιο, τελετή απονομής. Μία Βρετανίδα στην πρώτη θέση, περιμένει στο πόντιουμ να πάρει το χρυσό. Στο "control room" του σταδίου δυο χοντροί, κακάσχημοι, αξύριστοι και ατημέλητοι "Έλληνες" (να τα στερεότυπα που λέγαμε), ψάχνουν την κασσέτα με τον βρετανικό εθνικό ύμνο. Φυσικά επικρατεί ένα μπάχαλο και δεν τη βρίσκουν. Φωνάζουν κάτι ακατανόητα (και για μένα) ελληνικά. Ο ένας δείχνει την κασσέτα της Νέας Ζηλανδίας (που μοιάζουν οι σημαίες) και προτείνει να παιξουν αυτή. Ο ύμνος φυσικά δεν παιζει, ο κόσμος φωνάζει, και η αθλήτρια κοιτάζει γύρω της απορημένη. "Are you winning anything in Athens?" η ατάκα-κίλερ της διαφήμισης.

Κάποιοι αυτό θα το πούν χιούμορ. Και ίσως να ήταν, αν ήταν διαφορετικό το ποιόν της εν λόγω εφημερίδας.


Last edited by donganos on Fri Aug 06, 2004 1:10 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Thu Aug 05, 2004 11:16 pm    Post subject: Reply with quote

1. Εγώ το πρώτο που θα έλεγα στο δίμετρο είναι ότι τα γερμανικά άθρα παρόλο που είναι κριτικά δεν σημαίνει ότι είναι εκτός fair game. Αυτό είναι το μεγάλο πράγμα που προσπαθώ να περάσω.

Όταν δηλαδή λέει " η πολυαναμενόμενη τουριστική εισροή κατά τη φάση της προετοιμασίας δεν ευοδώθηκε. Oι βασικές αιτίες, σύμφωνα με τους ειδικούς, είναι η οικονομική στασιμότητα στην Eυρώπη, οι τρομοκρατικές απειλές και οι καθυστερήσεις στα ολυμπιακά έργα, που είχαν μετατρέψει την Aθήνα σε ένα απέραντο εργοτάξιο μέχρι πριν από λίγες ημέρες " εγώ δεν μπορώ να δω ούτε προπαγάνδα, ούτε ανθελληνισμό. Είναι αυτό που έγινε πάνω κάτω.

Και το δεύτερο άρθρο που καταλήγει με το "Γεγονός είναι πως οι οπαδοί του Δία δεν ανακάλυψαν μόνο τη Φιλοσοφία και το Θέατρο, αλλά πριν από 3.000 χρόνια και τον Aθλητισμό. Mπορεί οι Φαραώ να έριχναν με βέλη πάνω σε στόχους και να βρέθηκαν στη Θήρα τοιχογραφίες, που χρονολογούνται πριν από 3.500 χρόνια και απεικονίζουν νεαρούς πυγμάχους, για πρώτη φορά όμως οι Eλληνες ήταν αυτοί που έβαλαν σαφείς κανόνες και προδιαγραφές και μετέτρεψαν σε αγώνισμα την επίδειξη σωματικής ρώμης." δίνει στο τέλος μια θετική χροιά που υπενθυμίζει τον ρόλο των Ελλήνων..

και γενικότερα ένα αρνητικό σχόλιο σε ένα άρθρο δεν το κάνει όλο αρνητικό. Κάθε δημοσιογράφος που σέβεται τον εαυτό του θα βάλει και την αρνητική πλευρά.

2. Τώρα για τα ειρωνίας Donganos τί να σου πω. Αυτά είναι και λίγο σημειολογικά και περί γούστου. Έχω δηλώσει ότι δεν το θεωρώ απίθανο να είναι ντοπέ ο Κεντέρης και να πω την αλήθεια με αφήνει λίγο αδιάφορο ακόμα κι αν είναι. Ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος είναι.

Το ερώτημα είναι το εξής. Είναι περισσότερο είρωνες μαζί μας ή είναι ο αγγλικός τρόπος έκφρασης; Οι δημοσιογράφοι τους πάντως είναι οι πιο σκληροί στον κόσμο. Είδες τί έκανε ο Dimbleby στον Κλίντον. Σε κανένα δεν χαρίζονται.
Back to top
View user's profile Send private message
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Thu Aug 05, 2004 11:30 pm    Post subject: Reply with quote

Να και πως αντιμετωπίζουν ένα αμερικάνο αθλητή ντοπέ.

http://sport.guardian.co.uk/athletics/story/0,10082,1275534,00.html

The United States faces the embarrassment of being stripped of another 4x400 metres relay gold medal because of a doping scandal, after Calvin Harrison was suspended for two years.


....

He had been given no drug information at the time, he protested, and last year the banned ingredient in Sudafed, pseudoephedrine, was removed from the prohibited list.

He probably feels doubly unlucky (σσ η ειρωνία που λέγαμε) because his second positive test emerged after modafinil showed up in a re-examination of analysis collected when the United States Anti-Doping Agency reviewed tests taken at the US championships when it learned of a new designer steroid, tetrahydrogestrinone (THG).

Και από την Independent έκανα search για Marion Jones Steroids. Δεν έχω συνδρομή. Αλλά μερικές επικεφαλίδες.

http://www.independent.co.uk/search/search.jsp?minisearch=1&keywords=Marion+Jones+steroids&submit=Go

James Lawton: Why we all fear being duped by dope in Athens

Let us deal simply with a few facts, unadorned, unspun, and unchallenged, as we pick our way towards the uplifting moment in Athens next month when the Olympics go home, when the youth of the world - as they say - gather to uphold the old blood-stirring demand to go Swifter, Higher, Stronger.

Athletics: US drugs crisis set to eclipse Olympic build-up

World's fastest woman 'took drugs at Olympics'

A huge shadow was cast over American sport and next month's Olympic Games when the former husband of the world's biggest female track star claimed yesterday that some of her greatest feats in sport had been drug-assisted.

EDIT: Αυτά. Το παράκανα σήμερα και σας κούρασα. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
donganos
Full Member
Full Member


Joined: 06 May 2004
Posts: 348
Location: Edinburgh/Iraklio

PostPosted: Thu Aug 05, 2004 11:35 pm    Post subject: Reply with quote

Άρα συμφωνούμε για τους Γερμανούς.

Arrow Guardian:
Quote:
Aντ' αυτού το γήπεδο είδε τον Eλληνα δρομέα να γίνεται ο πρώτος Eλληνας, που εξασφάλισε τον ολυμπιακό τίτλο από τότε που ο Σπύρος Λούης κέρδισε τον πρώτο Mαραθώνιο στα πάτρια εδάφη του το 1896.
Έχει η παραπάνω παράγραφος καμμία σχέση με την πραγματικότητα; Όχι, να ξέρουμε τί λεμε δηλαδή! Κακή κακή κακή δημοσιογραφία! Και τί τον ενδιαφέρει τον τύπο άν ο Κεντέρης είναι "Kenteris" η "Kederis" και το κάνει θέμα; Δηλαδή κι εγώ που γράφω το nick μου "Donganos" και όχι "Dogkanos" θα πρέπει να γίνω ban από το board;

Και μην ακούω δικαιολογίες ότι οι δημοσιογράφοι τους είναι "αυστηροί"! Άλλο αυστηρότητα άλλο ειρωνεία. Αυστηροί είναι οι Γερμανοί. Στην χώρα του "politically correct" ο τρόπος που γράφουν για την Ελλάδα είναι έγκλημα!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 12:45 am    Post subject: Reply with quote

Επειδή έλειπα όλη την ημέρα διάβασα με πολύ ενδιαφέρον όσα γράψατε, και θέλω να πω δυο πραγματάκια. Οι παρεμβάσεις του Nikos C ήταν όπως πάντα πολύ εύστοχες (ασχέτως αν επί του θέματος των ΜΜΕ διαφωνώ συχνά μαζί του Laughing ), ωστόσο εδώ υπάρχει ένα θέμα.
Η κριτική των ξένων δεν εστιάστηκε σχεδόν ποτέ στα Ολυμπιακά έργα καθαυτά . Βάλανε στο μίξερ λίγο τις καθυστερήσεις, λίγο τη νοοτροπία μας, λίγο την ιστορία μας (ελλεινό εκείνο το greek tragedy που έπαιξε σε χιλιάδες παραλλαγές), λίγο τα εσωτερικά μας θέματα, λίγο τις παραδόσεις μας, κάνανε έναν αχταρμά και τον πέταξαν στα μούτρα μας σαν να ήταν λάσπη.

Θεωρώ δεδομένο να αντιδράσω όταν πχ γράφουν ότι οι Έλληνες είναι αδιάφοροι για τους Αγώνες. Δίνουν την εντύπωση ενός κακομαθημένου, ακαλλιέργητου, ευθυνόφοβου λαού, τη στιγμή που και οι πέτρες ξέρουν πως αυτοί είμαστε. Ένας μεσογειακός, αυθόρμητος λαός, που δεν περιμένει να του πατήσεις κανένα κουμπί και να του πεις "τώρα θα χαρείς, τώρα θα γελάσεις, τώρα θα βγεις στους δρόμους". Ο Έλληνας ξέρει να τα κάνει αυτά από μόνος του, και πάντα τη σωστή ώρα. Απόδειξη ότι πέρυσι τέτοιον καιρό ντρεπόσουν έστω και συζήτηση να ανοίξεις σε μια παρέα για τους Αγώνες, ενώ τώρα γίνεται πανζουρλισμός στην Ελλάδα.
Το ίδιο ισχύει και για τα εισιτήρια.

Ποιος είναι αυτός που αποκτά το δικαίωμα να κρίνει έναν λαό για τον τρόπο που κινείται, ζει και αντιδρά; Γιατί θα πρέπει να είμαστε όλοι ομογενοποιημένοι; Γιατί αυτό που είναι διαφορετικό για τους Αγγλοσάξονες είναι ταυτόχρονα και επιλήψιμο;
Ποιος θα είχε ποτέ το θράσος να απαιτήσει από κάποιον άλλο να διοργανώσει Ολυμπιάδα χωρίς προβλήματα, αβλεψίες και λάθη, υποδεικνύοντάς του και τρόπους για να μην τα ξανακάνει, πολλές φορές ασύμβατους με την πραγματικότητα της χώρας;
Και γιατί όταν συμβαίνουν όλα τα παραπάνω, αυτό είναι απόδειξη της ανευθυνότητάς μας και δεν παραδεχόμαστε θαρραλέα το αυτονόητο; Πως ναι μεν σε πολλές περιπτώσεις τα κάναμε σαν τα μούτρα μας, αλλά οι Ολυμπιακοί αγώνες είναι ένα γεγονός ασύλληπτων διαστάσεων που θα προβλημάτιζε και τα πιο προηγμένα κράτη του κόσμου, πόσο μάλλον την Ελλάδα που για πρώτη φορά αναμετράται με κάτι τόσο σύνθετο;
Γιατί δεν βλέπουμε ότι για τα ήθη και την υδροκέφαλη κρατική μας υπόσταση, αυτά που πήγαν λάθος ήταν -τηρουμένων των αναλογιών- σταγόνα στον ωκεανό μπροστά σε αυτά που κάναμε άλματα προς τα μπρος εκπλήσσοντας ακόμα και τους εαυτούς μας;

Και κάτι τελευταίο, που εμένα προσωπικά με πληγώνει. Τα περισσότερα δηκτικά σχόλια για την Ελλάδα και παράλληλα "δικαιολογητικά" για τη στάση των ξένων ΜΜΕ, έρχονται από Έλληνες του εξωτερικού, και δεν μιλάω βέβαια για τα μέλη του φόρουμ, είναι γενική η παρατήρηση. Όλοι έχουμε συγγενείς και φίλους που μένουν έξω. Δεν πάω να κάνω κανέναν διαχωρισμό λοιπόν, γίνεται από μόνος του.
Διότι όταν εγώ τρώω από κοντά το αγγούρι 5 χρόνια τώρα, και έχω δει από κοντά το πριν, το ανάμεσα και το μετά, όταν έχω φτύσει αίμα από την ταλαιπωρία, όταν έχω ζήσει την αγωνία των έργων λεπτό προς λεπτό, όταν έχω ξοδέψει χρόνο και χρήμα για άπειρες προσωπικές επισκέψεις στα εργοτάξια για να δω με τα μάτια μου τι γίνεται, τότε εγώ ξέρω αν οι ξένοι δημοσιογράφοι ψεύδονται ή όχι! Twisted Evil Twisted Evil Και έχω το δικαίωμα και την υποχρέωση να το καταγγείλω.
Γι' αυτό και αντιδρώ λιγότερο ψύχραιμα στην κακοήθεια, και μερικοί δεν εννοούν να το καταλάβουν. Γιατί κάποιος που μένει μακριά θα δει πχ έναν λόφο μπάζα έξω από το ΟΑΚΑ και θα φρίξει, ενώ εγώ ξέρω γιατί αυτό το κομμάτι έμεινε πίσω, όσο κι αν κάποιες φορές δεν το δικαιολογώ. Κριτική εκ του μακρόθεν ξέρω να κάνω κι εγώ. Και διαστημόπλοιο οδηγώ άμα θέλω, από την ασφάλεια του καναπέ μου. Χαίρω πολύ....
Από τους ξένους δημοσιογράφους δεν περιμένω να μην το σχολιάσουν. Από τους ανταποκριτές όμως που ζουν στην Αθήνα, απαιτώ να το γνωρίζουν. Το πρόβλημα λοιπόν είναι, η μαύρη προπαγάνδα. ΄
Δεν με χαλάει η κριτική. Ίσα -ίσα. Στην περίπτωση της Αθήνας όμως σπάνια υπήρξε κριτική που να μην διανθιστεί με λεκτικές ακρότητες και ατοπήματα, άσχετα με τους Ολυμπιακούς.
Τι ξέρουμε για τους Έλληνες; Greek tragedy, souvlaki, adespota, kamaki, islands, Parthenon, marbles, sun, sea. Όλα μέσα λοιπόν! Όλα!!! Twisted Evil Προφανώς γιατί θέλουν το καλό μας και γουστάρουν να μας τη λένε για να βελτιωθούμε. Μετατρέψαμε λοιπόν σε... trend την (σε πολλές περιπτώσεις και όχι πάντα βέβαια) αποθέωση της υστεροβουλίας, της αγραμματοσύνης, της υποκρισίας και της εμπάθειας, αυτοαποκληθήκαμε εθνικιστές, κομπλέξικοί, ξενόφοβοι και γραφικοί ελαφρά τη καρδία, και καθαρίσαμε.
Συγγνώμη αλλά δεν θα πάρω....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
marin
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Apr 2004
Posts: 1414
Location: London

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 1:05 am    Post subject: Reply with quote

Ti eida kai egw tin diafimisi tis guardian sto channel 4. Ta ellinika itan akatalabistika giati itan kypriaka stin ousia. To point bebaia tis diafimisis itan to gegonos oti oi aggloi den tha kerdisoun oute ena xryso. Episis an exete dei alles tetoies diafimiseis tis guardian i tis observer sport monthly opws ekeini tin perifimi me tin omada tis agglias na kanei proponisi prin to euro sto pws na peftei enas paixtis swsta gia na parei faoul, tha xerete oti eiai panta idiaitera "proxorimenes". Symfonw omws oti parola auta i apoikonisi twn ellinwn einai toulaxiston stereotypiki kai entelws makria apo tin pragmatikotita.
Back to top
View user's profile Send private message
nikitas
Senior Member
Senior Member


Joined: 18 Jun 2004
Posts: 463
Location: Frankfurt, DE

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 1:32 am    Post subject: Reply with quote

Ypsilon σωστά αυτά που λες αλλά και πάλι ανακυκλώνουμε τα ίδια νομίζω. Το πρόβλημα έγκειται στα αγγλοσαξωνικά ΜΜΕ σε ένα πολύ μεγάλο βαθμό ενώ όλα τα υπόλοιπα ΜΜΕ παρουσιάζουν μεν τα γεγονότα, κάνοντας κριτική αλλά χωρίς την (αγγλοσαξωνική) ειρωνεία. Το link που έβαλα στο προηγούμενο post μου από την USAtoday τα λέει σχεδόν όλα.

Αλλά το μεγάλο πρόβλημα έγκειται στα ελληνικά μέσα όπως έχω πει. Δεν έχω την τύχη να βλέπω την ελληνική TV αλλά έχω δει χιλιάδες φορές τα μέλη του forum να εξαγριώνονται με αυτά που δείχνουν. Επίσης ενώ έχω δει δεκάδες επικριτικά άρθρα στον αγγλόφωνο τύπο, έχω δει χιλιάδες στον ελληνικό. Το τραγελαφικό με ορισμένες ελληνικές εφημερίδες είναι, ότι ενώ ασκούσαν και ασκούν έντονη κριτική, επιτίθενται ταυτόχρονο σε ανάλογα (λιγότερο κριτικά άρθρα) του ξένου τύπου. Shocked

Μπορεί οι Αθηναίοι (και μόνο αυτοί) να "έφαγαν το αγγούρι" της προετοιμασίας αλλά πόσοι πραγματικά ενδιαφέρονταν για οτιδήποτε σχετικό με τους Αγώνες, ακόμα και 2 μήνες πριν από αυτούς; Πόσοι δεν τους θεωρούσαν ιδιωτική υπόθεση Γιάννας & co; Πόσοι πραγματικά ακόμα και τώρα τους νιώθουν σαν δική τους υπόθεση; Οι Αθηναίοι, πιθανά αγανακτισμένοι από το χάος της πόλης τους τα τελευταία χρόνια, κράτησαν μια παθητική ή και αμυντική στάση και η κατάσταση φαίνεται να αλλάζει μόλις τον τελευταίο μήνα.

Όσο για τους Έλληνες του εξωτερικού, τελικά δεν ξέρω ποιος τρώει το μεγαλύτερο αγγούρι. Όταν εδώ και 1-2 χρόνια οι ξένοι βλέπουν σε αυτούς τους Έλληνες και το πρόσωπο της Ελλάδας, όταν έχουν αντικαταστήσει το "καλημέρα" με το "τι γίνεται με τους Αγώνες", όταν έχουν ελλιπέστατη ενημέρωση από οποιονδήποτε αρμόδιο (ελληνικά ΜΜΕ, site 2004, πρεσβείες, ΕΟΤ κλπ), τότε μάλλον φυσιολογικά γίνονται αμυντικοί ή επικριτικοί. Και μην ξεχνάς ότι πολλοί λίγοι έχουν την πληροφόρηση που έχουν τα μέλη του forum με αποτέλεσμα να πικράινονται και να απογοητεύονται για το "σύγχρονο" πρόσωπο της Ελλάδας προς τα έξω. Έχω ακούσει περιπτώσεις Ελλήνων που εξαιτίας αυτής της καθυστέρησης με τα έργα, έχουν ακούσει σχόλια από τους εργοδότες τους μεταξύ αστείου και σοβαρού "θα τα καταφέρεις σίγουρα να τελειώσεις πριν το deadline"? Confused

edit: Και για να μην μπαίνουν ολόκληρα ΜΜΕ στη μαύρη λίστα, μπορεί ένα άρθρο να είναι ειρωνικό αλλά κάποιο άλλο της ίδιας εφημερίδας να μην είναι. Είναι πάντα ζήτημα και δημοσιογράφου
http://www.guardian.co.uk/arts/features/story/0,,1274256,00.html
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 1:52 am    Post subject: Reply with quote

Νικήτα συμφωνώ με όσα λες, και προφανώς δεν εξαιρώ τα Ελληνικά μέσα από τις ευθύνες που έχουν για την κακή πληροφόρηση. Τα έχουμε πει άπειρες φορές μέσα στο φόρουμ. Ειδικά όταν από τις εκλογές και μετά οι (νυν) συμπολιτευόμενες εφημερίδες τα βρίσκουν όλα καλά και νυν αντιπολιτευόμενες τα βρίσκουν όλα χάλια.
Κατά τα λοιπά, στέκομαι στο γεγονός της μεθόδευσης ενός απαξιωτικού κλίματος που ισοπεδώνει τα πάντα.
Όλοι αυτοί που μας βρίζουνε, ξέρουν πως το Σίδνεϊ έκανε "χ" έργα σε 7 χρόνια. Η Αθήνα έκανε "χ+άπειρον" έργα σε 4 χρόνια, δεδομένων των παντός είδους υποδομών που δεν είχαμε. Κι αυτό το ξεχνάμε συνεχώς (και είναι ντροπή μας) ακόμα και εμείς οι ίδιοι οι Έλληνες...
Δίνει αυτό το πράγμα το δικαίωμα στους ξένους, όχι να μας κριτικάρουν (που είναι και θεμιτό) αλλά να σαρώνουν τα πάντα; Όχι βέβαια...
Σε αυτό στέκομαι, γιατί αυτό μου είναι υπεραρκετό να αποκαλύψω τις διαθέσεις τους. Και όπως είπα, έχω το δικαίωμα να αντιδράσω. Βγαίνει ο Γκάρντιαν προχτές και μιλάει για ένα αρχαιολογικό μουσείο χάλια Shocked , τη στιγμή που πήγα στις 16/7 και ντρεπόμουν να πατήσω μέσα.....
Από τον Ιούλιο και μετά, βλέπω (και το βλέπω επειδή ζω εδώ) μια πόλη σε εγρήγορση για τις τελευταίες λεπτομέρειες, που σε καμμία περίπτωση δεν συνιστούν πανικό και πασαλείμματα της τελευταίας στιγμής. Είμαστε έτοιμοι με πολλαπλάσια έργα από τις προηγούμενες πόλεις, κι αυτό είναι μια πραγματικότητα. Πώς να μην γίνω έξαλλος με αυτά που κάθομαι και διαβάζω;
Ας έρθει ένας λοιπόν να μου αποδείξει ότι το Σίδνεϊ τον τελευταίο ενάμιση μήνα πριν τους αγώνες του καθόταν και το έξυνε και δεν ασχολιόταν με τις λεπτομέρειες, κι εγώ θα ζητήσω γονυπετής συγγνώμη από όλους τους Όστλερ αυτού το κόσμου....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sq350
Full Member
Full Member


Joined: 10 Jul 2004
Posts: 315

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 1:52 am    Post subject: Reply with quote

na zitisw prokatavolika syggnwmi apo tous mods gi ayto to post pou epenalamvanetai :

XAMOGELATE!!! KANEI TOUS ALLOUS NA ANHSYXOUN!
Back to top
View user's profile Send private message
epsilon
New Member
New Member


Joined: 02 Aug 2004
Posts: 36

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 2:00 am    Post subject: Reply with quote

Ypsilon well said my friend, very well said... Idea
Back to top
View user's profile Send private message
marin
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Apr 2004
Posts: 1414
Location: London

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 2:02 am    Post subject: Reply with quote

O Epsilon sygxairei ton Ypsilon.....xmmmm!
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 2:06 am    Post subject: Reply with quote

epsilon, άστην ν' αναρωτιέται !!!! Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Argyris
Senior Member
Senior Member


Joined: 21 Apr 2004
Posts: 670
Location: ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 2:07 am    Post subject: Reply with quote

Λοιπον νομιζω οτι ΟΛΟΙ τα ιδια εννοουμε και αλλιως τα λεμε (καπως ετσι τεσπα)!!

Ασ ερθουμε παλι στο θεμα μας!
Η γερμανικη κρατικη τηλεοραση ΑRD ειχε σημερα μια Ολυμπιακη GALA/ενα Show!! Μεταδοθηκε και στην ΕΤ1!!
Παρουσιαστρια ηταν η Βικυ Λεανδρος!!!
Το παραξενο ομως και ταυτοχρονα φανταστικο και αξιοθεατο ειναι πως ηταν LIVE απο τις ΣΤΗΛΕΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΟΥ ΔΙΟΣ !!!!! Very Happy

Ειχε μουσικο προγραμμα με τον Νταλαρα, την Γλυκερια, τον Κοτσιρα, τον Ρουβα, τον Φραγκουλη, Μουσκουρη κ.α. Ερμηνευσε τραγουδια του Θεωδωρακη... ειχε γενικως πολυ χορο και γλεντι! Με θετικα και ωραια ρεπορταζ (με την Ντορα, τον Bach....) και συζυτησεις για την Αρχαια Ελλαδα, τα Σταδια, τους αγωνες, τα προβληματα κτλ.

ΑΞΙΖΕ ΠΟΛΥ!


Last edited by Argyris on Fri Aug 06, 2004 2:42 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
donganos
Full Member
Full Member


Joined: 06 May 2004
Posts: 348
Location: Edinburgh/Iraklio

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 2:07 am    Post subject: Reply with quote

Admin, δώσε σε παρακαλώ άλλο ένα αστέρι στον Υ από μένα! Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
donganos
Full Member
Full Member


Joined: 06 May 2004
Posts: 348
Location: Edinburgh/Iraklio

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 2:10 am    Post subject: Reply with quote

marin wrote:
O Epsilon sygxairei ton Ypsilon.....xmmmm!
Μπααα, μάλλον ο ίδιος είναι και μπαίνει με άλλο nick να συγχαρεί τον εαυτό του γιατι δεν του δίνει σημασία κανείς! Razz Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 2:11 am    Post subject: Reply with quote

Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
marin
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Apr 2004
Posts: 1414
Location: London

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 2:14 am    Post subject: Reply with quote

Auto ennoousa kai egw!
Back to top
View user's profile Send private message
Nikos D
Guest





PostPosted: Fri Aug 06, 2004 2:17 am    Post subject: Reply with quote

Παιδιά εγώ διαβάζω εδώ και πολύ καιρό το φόρουμ σας, αλλά πιο καλά από όλους τα λέει αυτό το παιδί ο Nikos C. Τί αστέρι βρε παιδί μου, τί λαμπρός νέος! Very Happy
Back to top
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 2:21 am    Post subject: Reply with quote

Λοιπόν, να παρακαλέσω να επιστρέψουμε στο θέμα μας. Και επειδή άρχισαν να μου έρχονται και κάποια ΡΜ, τι να πω; Να απολογηθώ δημοσίως ύστερα από ένα χρονο εδώ μέσα;; Δεν νομίζω να είχα ανάγκη να δημιουργήσω και δεύτερο λογαριασμό για να επαινώ τον εαυτό μου!!! Είναι ντροπή και να το σκέφτεται κανείς. Evil or Very Mad
Καληνύχτα...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
epsilon
New Member
New Member


Joined: 02 Aug 2004
Posts: 36

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 2:22 am    Post subject: Reply with quote

donganos wrote:
marin wrote:
O Epsilon sygxairei ton Ypsilon.....xmmmm!
Μπααα, μάλλον ο ίδιος είναι και μπαίνει με άλλο nick να συγχαρεί τον εαυτό του γιατι δεν του δίνει σημασία κανείς! Razz Laughing



Embarassed Embarassed Embarassed Ooops!!! I think we are busted!
(Και σου έλεγα εγώ να γραφτώ σαν omikron!)
Back to top
View user's profile Send private message
donganos
Full Member
Full Member


Joined: 06 May 2004
Posts: 348
Location: Edinburgh/Iraklio

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 2:25 am    Post subject: Reply with quote

Βρε Υ, αν το λες για μένα, τί να πω; Συγγνώμη αλλά πλάκα έκανα, νόμιζα ότι το κατάλαβες κι εσύ και όλα τα άλλα παιδια! Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Argyris
Senior Member
Senior Member


Joined: 21 Apr 2004
Posts: 670
Location: ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 2:26 am    Post subject: Reply with quote

Λοιπον νομιζω οτι ΟΛΟΙ τα ιδια εννοουμε και αλλιως τα λεμε (καπως ετσι τεσπα)!!

Ασ ερθουμε παλι στο θεμα μας!
Η γερμανικη κρατικη τηλεοραση ΑRD ειχε σημερα μια Ολυμπιακη GALA/ενα Show!! Μεταδοθηκε και στην ΕΤ1!!
Παρουσιαστρια ηταν η Βικυ Λεανδρος!!!
Το παραξενο ομως και ταυτοχρονα φανταστικο και αξιοθεατο ειναι πως ηταν LIVE απο τις ΣΤΗΛΕΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΟΥ ΔΙΟΣ !!!!! Very Happy

Ειχε μουσικο προγραμμα με τον Νταλαρα, την Γλυκερια, τον Κοτσιρα, τον Ρουβα, τον Φραγκουλη, Μουσκουρη κ.α. Ερμηνευσε τραγουδια του Θεωδωρακη... ειχε γενικως πολυ χορο και γλεντι! Με θετικα και ωραια ρεπορταζ (με την Ντορα, τον Bach....) και συζυτησεις για την Αρχαια Ελλαδα, τα Σταδια, τους αγωνες, τα προβληματα κτλ.

ΑΞΙΖΕ ΠΟΛΥ!


Last edited by Argyris on Fri Aug 06, 2004 2:42 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Nikos D
Guest





PostPosted: Fri Aug 06, 2004 2:28 am    Post subject: Reply with quote

Nα πω κάτι πάντως. Αυτόν τον λογαριασμό και το μήνυμα το έγραψα για να κάνουμε πλάκα (όπως τόσες και τόσες που γράφω) και όχι γιατί πιστεύω ότι ο ύψιλον έκανε τον λογαριασμό έψιλον για να αλληλοσυγχαίρεται.

ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ! ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ!!!

ΥΓ. Και επειδή βγήκα από τον άλλο μου λογαριασμό έχω χάσει το password και δεν μου το στέλνει και το πρόγραμμα.
Back to top
sq350
Full Member
Full Member


Joined: 10 Jul 2004
Posts: 315

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 2:28 am    Post subject: Reply with quote

Arrow Argyris

Eisai vevaios oti itan LIVE? egw kserw oti magnitoskopithike prin apo peripou 1 mina. oxi pws ayto exei idiaiteri simasia.

apla an prosekses sto telos , amesws meta to tragoudi tou rouva, o kwstalas ekane apfwnisi mazi me tin Vicky leandros kai se klasmata defteroleptou i Leandrtos itan panw sti skini mazi me olous tous syntelestes kai paidiki xorodia.

apo oso thymamai ta gyrismata enos tetoio GALA eixan ginei stous Stilous Olympiou Dios prin apo pripeou ena mina
Back to top
View user's profile Send private message
Argyris
Senior Member
Senior Member


Joined: 21 Apr 2004
Posts: 670
Location: ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Fri Aug 06, 2004 2:36 am    Post subject: Reply with quote

Απο οτι ξερω το Show ηταν Live.
(μηπως κανω εγω λαθος? Αλλα ρε παιδι μου δεν το πηρε κανεις χαμπαρι αν εγινε πριν 1 μηνα?)

Tα ρεπορταζ και οι συνεντευξεις ηταν μαγνητ/νες!
Αλλα τα τραγουδια και οι καλεσμενοι... ναι ηταν Live.

Aυτο μου αρεσει ρε παιδι μου στους γερμανους, ολα ειναι προγραμματισμενα προ καιρου! Ηταν οντως πολυ ωραιο. Και να φανταστει κανεις οτι στις Στιλες Ολυμπιου Διος (σε ολη την ιστορια του) ως τωρα εχει μπει για συναυλια/show κτλ. μονο ο Vangelis (περισυ αν δεν κανω λαθος)!!!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Ολυμπιακοί Αγώνες All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 67, 68, 69  Next
Page 57 of 69

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr