stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Κύπελλο Ελλάδος & Super Cup
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dimi
Full Member
Full Member


Joined: 08 May 2004
Posts: 319
Location: Leuven Belgium

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 5:33 am    Post subject: Reply with quote

Αυτό το post το γράφω προς συμπαράσταση του φίλτατου PaNtErAz που έχετε πέσει πάνω του να τον φάτε Rolling Eyes

Συμφώνω 99.99% μαζί σου φίλε μου. Πραγματικά αυτό είναι το "ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ" show που στήνεται. Και το περιέγραψες στις πραγματικές του διαστάσεις. Δεν θα άλλαζα ούτε λέξη από όσα είπες.

Και εάν στο τέλος άλλαζες ένα μόνο γράμμα (από "σας" σε "μας") θα ήθελα να έβλεπα τα σχόλια των υπολοίπων στην ουσία των όσων είπες.

Ρε παιδιά στο κάτω κάτω δεν μπορούμε να είμαστε πάντοτε cool όταν ακούμε μια ζωή να μας αποκαλούν "επαρχία" και "υπαιθρο" και το χειρότερο να μας συμπεριφέρονται σαν ημιαγρίους προς εξημέρωση οι οποίοι δεν πρέπει να τολμήσουν να σηκώσουν κεφάλι (παράδειγμα ο σημερινός αγώνας)
Back to top
View user's profile Send private message
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 5:58 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Οσο για το παιχνιδι,εγω μια κουβεντα θα πω μονο.Καθε φορα που βλεπω τον Ολυμπιακο να παιζει δεν θελω να ξανασχοληθω με το ελληνικο ποδοσφαιρο.Παω στοιχημα οτι δεν ειμαι ο μονος..
Eνω οταν βλέπεις την ομάδα σου φτιάχνεσαι κ ξανασχολείσαι...!?!?! Rolling Eyes Rolling Eyes

Δεν διάβασα όλα τα παραπάνω post γιατι βαριόμουν.Θα πώ απλά δυο μικρά σχόλια για τη φάση:
1.Ο Μανσο όταν εκτέλεσε το πλάγιο ο Παντος ήταν ήδη σηκωμένος στα γόνατα!!Αυτα περι ιατρικής περιθαλψης κ σπαραγμών,είναι αστεία!Σιγά μην ήταν κ ετοιμοθάνατος!!
2.Δεν φταίει ο διαιτητής αν δεν τηρείται το fair play!!Φυσικά κ δεν είχα καμμία αμφιβολία οτι η αδικία ή η πίκρα που ένοιωσαν καποιοι απ'τον τρόπο που προηλθε το γκολ θα μετέτρεπε το πεντακάθαρο φαουλ σε ανύπαρκτο,για να'χουμε να ρίξουμε κάπου την ευθύνη!! (Αφου πάντως φοβάστε τα φαουλ έξω απ'τη περιοχή ας είστε πιο προσεχτικοί αλλιώς καθε βδομάδα τα ίδια θα'χουμε..!!Τα ίδιο είπαν κ με την Καλλιθέα!Ξερετε είναι κ η πιο εύκολη λύση..Λες ένα"δεν ήταν φαουλ" κ όλα καλά!!Εισαι αδικημένος!!)

Oι δήλωσεις του Πανόπολου δεν νομίζω να εξέπληξαν κανέναν..

Για την αντικειμενικότητα του sportime έχω ξαναεκφραστεί.. Παρεπιμπτόντως sportime και Ηχω έχουν τον ίδιο εκδότη..

Κατα τ'άλλα..Μπραβο στους Πανοπουλαίους κ στα dvd κ σε όλους τους παράγοντες που νοιάζονται για το ποδόσφαιρο κ στο θέμα της διαιτησίας αντιδρούν σαν τον χειρότερο πορωμένο οπαδό,που καταφέραν πάνω που κάπως είχαμε ησυχάσει(αφου πήρε κ ο Παο πρωτάθλημα κ παραλίγο κ δευτερο)και σχεδόν πιστεψαμε οτι το πρωτάθλημα μας είναι κ λιγάκι αξιοπιστο,αρχισε πάλι η δυσπυστία, που μεταφράζεται σε προκατάληψη, που μεταφράζεται σε επεισόδεια με το πρώτο λάθος σφύριγμα!!Σημερα τραυματιστηκε ενας διαιτητής και ο Καζναφέρης έγινε Γαυροφέρης γιατι..δεν τήρησε ο Παντος το fair play!!!

Φυσικά κ φέτος που θα πάρει ο Ολυμπιακος το νταμπλ θα φταίει η Παραγκα!!Εκτος αν το χάσει οπότε ολα θα΄ναι καλά..Εγω πάντως έχω να προτείνω στους παίχτες να μη ξαναπάρουν τέτοια βαθμολογικη διαφορά..Δεν είδατε περσι..Αυτοκτόνησε ο Παο κ πήραμε το νταμπλ στον πόντο κ δεν είπε κανείς τίποτα!το πρωταθλημα ήταν αξιοπιστο!!

Τέλος δεν υποδεικνυώ τίποτα στους mods αλλα προσωπικά πολλά απ'τα σχόλια του Panteraz τα θεωρώ εμπρηστικά!Καταλαβαίνω τον εκνευρισμό του αλλα ας προσέχουμε λίγο..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 7:35 am    Post subject: Reply with quote

katse re Giorgh,mh mou to xalas apo twra! Evil or Very Mad Razz Razz Laughing giati double dld?afou to kypelo einai diko mas! Razz Laughing Very Happy as perimenoume toulaxiston ta apotelesmeta twn metaxy mas agwnwn,kai meta kante kai treble Razz
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Avon
Full Member
Full Member


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 210

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 7:42 am    Post subject: Reply with quote

Ευχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ καλη επιτυχια σε Λαρισα, Νικη Βολου, Αγροτικο Αστερα. Μακαρι να κανουν κατι ετσι ωστε το κυπελο να μην καταληξει στα χερια των (θεωρητικα) "μεγαλων".
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Rohan
Full Member
Full Member


Joined: 17 Dec 2004
Posts: 382
Location: Middle Earth

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 10:35 am    Post subject: Reply with quote

KAI το κύπελλο θα γίνει αξιόπιστο (sic), όταν αποκλειστεί ο Ολυμπιακός από τον 1ο-2ο, άντε από τον 3ο γύρο. Επίσης καλό θα ήταν να απαγορευτεί η συμμετοχή του Ριβάλντο στις εγχώριες δοιργανώσεις.

Τι στην ευχή, απαγορεύστε εντελώς την συμμετοχή του Ολυμπιακού από ΚΑΘΕ διοργάνωση, δημεύστε το ΚαραΙσκάκη, κλείστε στην φυλακή τον Κόκκαλη φιμώστε όσους δημοσιογράφους δεν γράφουν αυτά που θέλουμε, μπας και επιτελούς δει μια άσπρη μέρα το ελλ. ποδόσφαιρο.

Νισάφι πια.
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 11:06 am    Post subject: Reply with quote

Rohan, στα τελευταία post σου επαναλαμβάνεσαι. Δεν ξέρω αν φταίει η μέθη της πρόκρισης ή η αλαζονεία της πρωτιάς, αλλά την πιάσαμε την ειρωνία.

Και για όνομα του Θεού, εκπλήσσομαι με τον τρόπο που τα ισοπεδώνουμε όλα και βγάζουμε επικίνδυνα συμπεράσματα για την κατάσταση της χώρας από μια φάση σε ένα ποδοσφαιρικό παιχνίδι! Αλλά βέβαια, εκεί μας παίρνει να φωνάζουμε και να χαλάμε τον κόσμο, κι ας αφήσουμε τους Κορωνιάδες ("Άνδρας της χρονιάς", μη χέσω) να αλωνίζουν ανενόχλητοι. Δεν έχω δει τόσο παθιασμένη συζήτηση στο Πολιτικό Κλουβί για το θέμα των υποκλοπών. Σε μια κοινωνία που τα επουσιώδη παρουσιάζονται ως μέγιστης σημασίας είναι εύκολο να παγιδευτείς στον μικρόκοσμο που τεχνηέντως δημιουργείται, ακριβώς για να επιτευχθεί αποπροσανατολισμός απο τα μεγάλα και στρατηγικής σημασίας ζητήματα. Σημειωτέον ότι δεν βγάζω την ουρά μου απ' έξω, αλλά τουλάχιστον προσπαθώ να αναγνωρίσω τα ουσιώδη από τα επουσιώδη.

Τελικά ίσως έχουν δίκιο όσοι λένε ότι τόση μπάλα και τόση αστυνομία είχαμε να δούμε από τη δικτατορία.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Kalashnikov
Senior Member
Senior Member


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 597
Location: Brussels

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 11:16 am    Post subject: Reply with quote

Genika to x8esino paixnidi mou 8ymise poly tin prokrisi tou Olympiakou epi tou Irakli sto kypello persy. Gia opoion de 8ymatai, xwris na kanei kati fovero o diaititis, apla edine foul yper tou olympiakou gyrw-gyrw sti megali perioxi tou Irakli me megali efkolia. Telika o olympiakos prokri8ike me gkol-foul k pali tou rivaldo....
To deja vu einai anapofekto k oi diamartyries kapote 8a akoustoun. Oxi gia ti 'sfagi' (pou den itan), alla gia tin aidiastiki avanta pou dinoun oi diaitites (alla kai oi sxoliastes Evil or Very Mad ) stis omades tou kentrou pou den 8a afisei kamia pi8anotita se opoiadipote alli omada na or8opodisei.

Exitmusician: Pes ta xrysostome. Edw mporei mesovdomada na kopsoun apo tous misous ellines tin iatriki peri8alpsi alla na vgaineis sto dromo k telika to 8ema sizitisis na einai to an 8a kataferei na pai3ei o gonzales/rivaldo tin kyriaki....
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 11:46 am    Post subject: Reply with quote

εγώ ίσος καταντήσω γραφικός αν πω πως στην ευρώπη κάνει κανεις ταμείο....αν είμαστε ικανοποιημένη από τέτοια παιχνίδια τότε παο πάσο, κύπελλο/πρωτάθλημα και double οέεε oeeee. Rolling Eyes
αυτά είναι ευκαιρία για ομάδες εκτος ΠΑΟ/ΑΕΚ/OSFP να ανεβούν, να παίξουν μεγάλα παιχνίδια, και ίσος να βγούν στην ευρώπη....άντε και αν γεμίσουν τι τροπαιοθήκη. όπως η palermo που είναι στους 4 στην ιταλία....palermo ρε παιδιά!!
όσο για την ευρώπη και της ομάδες μας τα λόγια είναι περιττά...
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 12:10 pm    Post subject: Reply with quote

PaNtErAz wrote:
Εγώ προτιμώ να βλέπω τέτοιες σκηνές...

http://www.sportime.gr/articles_inside.asp?article_id=6959


Ντρεπομαι που το βλεπω !
Αυτο θα γινει σε 1.000 χρονια στην χωρα μας !
Τα ειπες ολα για τον τελικο της Κρητης !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 12:18 pm    Post subject: Reply with quote

Να πω ότι στην Ελλάδα υπάρχει μεγάλη υποκρισία σε ό,τι αφορά την φύση του fair play. Όσοι π.χ. δίνουν το fair play πετούν τη μπάλα όσο μακρύτερα γίνεται, ενώ όσοι εκτελούν τα κερδισμένα πλάγια/φάουλ από fair play κλπ. προσπαθούν να πιάσουν όσο το δυνατόν ανοργάνωτο τον αντίπαλο. Και φυσικά, όταν ο σκοπός αγιάζει τα μέσα (κοινώς όταν τρέχουν και δεν φτάνουν). το fair play πάει άκλαφτο. Ποιος ξεχνάει τον Γκονζάλες που πλάκωσε τον Δάρλα;

Συμπέρασμα ότι στα εύκολα είμαστε μάγκες αλλά στα δύσκολα (εκεί που χρειάζονται πραγματικά cojones τόσο για να υλοποιήσεις όσο και να υπερασπιστείς την πράξη από τις ορδές των λυσσασμένων οπαδών/συμπαικτών/ρεπόρτερ) ούτε κουβέντα από κανέναν. Omerta.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 12:43 pm    Post subject: Reply with quote

Σας το ειχα πει οτι ειμαστε στους 4.
Αυτη η ομαδα εχει πολλα κiλα καρυδια για να αποκλειστει απο την καθε ξανθη.

Οσο για τον Πανοπουλο εχει καταντησει γραφικος ο ανθρωπος.
Καθε δευτερο ματς εδω και 2 χρονια βγαζει ανακοινωσεις για τη διαιτησια.

Περυσι με τον τροπο που χασαμε δεν ειδα να βγαλει καμια ανακοινωση.

Απο εχθες βγαινουνολοι στα ραδιοφωνα,παναθηναικοι,αεκτζηδες μεχρι και ξανθιωτες εμφανιστηκαν απο το πουθενα και ολοι μαζι ενωσαν τις δυναμεις τους για ενα ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ που δεν εχει ξαναγινει.

Εχουν καταντησει ολοι τους γραφικοι με τον τροπο που αντιδρανε.

Και για ποιο fair play μιλαμε ρε παιδια;

Ο Μανσο επεσε απο μονος του χωρις να του κανει τιποτα ο Ανατολακης.

Ο Παπαδημητριου που την προηγουμενη εβδομαδα στην Καλαμαρια διαμαρτυροταν επειδη οι παιχτες της Καλαμαριας επεφταν κατω γιατι εχθες εκανε το ιδιο;

Fair play σε αυτους που ειναι στην αληθεια τραυματιες και οχι σε μουφες.

Γιατι τα τελευταια χρονια το εχουμε ξευτιλισει τελειως αυτο το θεμα.

Οταν πετουσαν τις ομπρελες στον Καρεμπε μηπως αυτο λεγοταν fair play;

Μηπως τελικα τους ενοχλει τοσο πολυ ο παππους που ηρθε στην Ελλαδα για να κολλησει ενσημα;

Την ωρα που ο Γκονζαλες τρωει τις καρτες σαν παστελια και συνεχεια διαμαρτυρεται,την ωρα που ο Κατσουρανης κρυβεται μεσα στο παιχνιδια,ο παππους Ριβαλντο μας υπενθυμηζει ποιος ηταν κατα σειρα ετων ο καλυτερος παιχτης στον κοσμο...


Last edited by Panagiotis-7 on Fri Feb 10, 2006 1:08 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Rohan
Full Member
Full Member


Joined: 17 Dec 2004
Posts: 382
Location: Middle Earth

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 1:05 pm    Post subject: Reply with quote

Αντιγράφω από το contra.gr:

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/GreekCup/Olympiacos/112423.html

Το σχόλιο του Γιάννη Μέγα

"........................................................................................................................................
ΥΓ: Σίγουρα ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός και λιγότερο η ΑΕΚ έχουν τη μερίδα του λέοντος στα σφυρίγματα των διαιτητών στη διάρκεια ενός αγώνα.
Τον τελευταίο καιρό έχει αρχίσει να γίνεται και πάλι πολύς λόγος για τα σφυρίγματα που παίρνει ή δεν παίρνει ο Ολυμπιακός αφού κάποιοι ψάχνουν άλλοθι για τα δικά τους λάθη. Δίχως αμφιβολία, ο Βασιλείου δεν είδε το καθαρό πέναλτι στον αγώνα με την Καλλιθέα, όμως είναι λίγο παράλογο κάποια κανάλια και κάποιες εφημερίδες να τον παρουσιάζουν να αγανακτεί σε κάποια χαμένη ευκαιρία του Ολυμπιακού στο παιχνίδι με τον Πανιώνιο.
Επίσης, αν το αγκάλιασμα του Αντζα στο Ριβάλντο δεν είναι φάουλ, μάλλον θα πρέπει να μιλάμε για άλλο άθλημα και όχι για ποδόσφαιρο.
Καταλήγοντας θα θέλαμε να τονίσουμε το εξής: Σίγουρα, οι Ελληνες διαιτητές δεν είναι και οι καλύτεροι, όμως θα πρέπει και οι παράγοντες να χαμηλώσουν τους τόνους έτσι ώστε να μην ξεσηκώνουν την εξέδρα και να μην γίνονται αρωγοί σε εκρήξεις βίας. "
Back to top
View user's profile Send private message
Panagiotis-7
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 948
Location: Athens

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 1:11 pm    Post subject: Reply with quote

Τοσο καιρο ολοι φωναζαν για τα πεναλντυ.
Τωρα φωναζουν για τα φαουλ που κερδιζουμε.

Αν βρουμε και κανα παιχτη να τα καρφωνει απευθειας απο κορνερ,τοτε θα κραζουν που κερδιζουμε και κορνερ.

Παντα στην κλαψα...
Back to top
View user's profile Send private message
Kalashnikov
Senior Member
Senior Member


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 597
Location: Brussels

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 1:40 pm    Post subject: Reply with quote

An o diaititis deixnei korner enw i mpala exei vgei plagio, i deixnei korner enw i mpala exei vgei apo ta podia tou epi8etikou, tote 8a 3anafonazame estw k an den ypirxe paixtis pou na ta karfwnei.

Kai estw oti ypirxe tetoios paixtis, mallon 8a la8i twn diaititwn kai oi 'oriakes' faseis 8a ginontan pio syxna...

P.S. Oso gia ti Vasileiou, ti allo prepei na kanei o an8rwpos re paidia? To oti sfyri3e yper tis omadas pou agapaei einai fanero. Otidipote allo einai prosvoli sti noymosini mas. (prosoxi, de lew oti sti8ike apo kapoion. Apla oti o an8rwpos einai kakos diaititis mias k den mporei na 3exwrisei anamesa sto epaggelma tou k tin omada pou ypostirizei).

P.S.2 I sizitisi 8a eixe metafer8ei sto sxetiko topic alla einai locked
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 1:43 pm    Post subject: Reply with quote

Παναγιώτη put the kot down.

Βάση τη χθεσινής εικόνας την πρόκριση την δικαιούνταν η Ξάνθη , ήταν ανώτερη εντό γηπέδου. Evil or Very Mad
Αλλα δεν με χαλάει ακόμα γιατί ονειρεύομαι ένα μεγάλο τελικό. Razz
Κατά τα άλλα για τα παρατράφουδα εντός γηπέδου , τι είχες γιάννη , τι είχα πάντα. Cool
Back to top
View user's profile Send private message
PaNtErAz
Junior Member
Junior Member


Joined: 25 May 2004
Posts: 121
Location: Xanthi - Thessaloniki

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 1:43 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν περίμενα να βγει κανένας φίλαθλος του Ολυμπιακού να πεί τίποτα διαφορετικό. Σίγα μην ήταν κανεις τόσο "γεναίος" (όπως ο συνονόματος επόπτης) να βγει και να πεί ότι ο Ολυμπιακός περνάει επειδή πρέπει να περάσει. Δεν το περίμενα.

Άτομα με νοοτροπία τον Παναθηναικό να κερδάμε και ας τρώμε 7 στην Juventus, αρκεί να παίρνουμε το Νταμπλ στην μέγάλη ποδοσφαιρική Ελλάδα, δεν τα έχω και πολύ σε εκτίμηση.

Θέλω να δώ όλους εσάς που υποστηρίζετε αυτή την κατάσταση τι θα λέγατε αν ο διαίτητης που σφύριζε στο Ξάνθη - Ολυμπιακός ήταν υπάλληλος στην SKODA (Βιαμάρ) και δεν έδινε πένανλτυ στην ομάδα σας, όπως έκανε ο Σκουφίτσας (ΧΡΟΝΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΗΣ INTRACOM), που ούτε πέναλντυ έδωσε στην Ξάνθη και απέβαλε και τον Λαμπριάκο για να μην πάιξει με την Ξάνθη. Τότε θα σας έβλεπα! Τώρα από τον καναπέ της σιγουριάς πως ο Θείος θα ξελασπώνει πάντα την ομάδα, όλοι είστε μάγκες! Να την χ.. τέτοια μαγκιά!

Τέλος πάντων μου φτάνει που μέσα σε 1 βδομάδα σας ξεφτίλησαν 2 φορές η Ξάνθη και μια η Καλλιθέα.... Άσχετα με το αποτέλεσμα...

υ.γ. Οταν είπα "... Ελλάδα σας" ενοούσα "...Ποδοσφαιρική Ελλάδα σας". Σιγά μην επηρεάζει και την ζωή μου το ποδόσφαιρο. Στα στενά όρια του Ποδοσφαίρου νομίζω πως μιλάμε όλοι εδώ μέσα. Αλλιώς θα έγραφα στο πολιτικό κλουβί Wink

υ.γ.2. Πάντως ο Ολυμπιακός είναι μεγάλη ομάδα! Είναι από τις ελάχιστες στην Ελλάδα που παίζει κάθε αγώνα με 14 παίχτες...

υ.γ.3. Καλό πρωτάθλημα κύπελλο και φέτος στις μεγάλες ομάδες και του χρόνου 7-άρες στην Juve και στην Βρέμη...

υ.γ.4:

Το "κόκκινο" συμ-Fair Play
Ασέβεια Ολυμπιακού προς τους αντιπάλους και το άθλημα
(http://www.balla.gr/greece/?cat_id=100&tid=107)

Μεταφέρω ένα κομμάτι:

...Βεβαίως, δεν περιμένουμε να δούμε από την ΠΑΕ Ολυμπιακός ή τον Τροντ Σόλιντ να ακολουθήσουν το παράδειγμα του Αρσέν Βενγκέρ, ο οποίος είχε ζητήσει (και είχε πετύχει) την επανάληψη του αγώνα Αρσεναλ-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, για το Κύπελλο Αγγλίας, επειδή οι παίκτες του δεν είχαν τηρήσει το Fair Play. Αλλωστε, αυτός με αυτές του τις απόψεις δεν κέρδισε Τσάμπιονς Λιγκ! Αυτό που θα κερδίσει ο Ολυμπιακός το 2007, όπως έχει πει και ο Σωκράτης Κόκκαλης.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
rchos7
Senior Member
Senior Member


Joined: 22 Apr 2005
Posts: 554
Location: p.faliro

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 4:03 pm    Post subject: Reply with quote

η κουβεντα ξεφυγε τελειως!ειναι προφανες οτι διαφωνουμε ακομη και για τα πιο απλα.το οτι ηταν απαραδεκτη η μη τηριση φαιρ πλευ ειναι προφανες αλλα αυτο δεν εχει σχεση με τον διατητη!λοιπον επειδη αυτο κατανταει βαρετο δεν το συνεχιζω.ειναι προφανες οτι θα διαφωνουμε στον αιωνα τον απαντα!οποτε νοημα δεν εχει!

αλλα το μονο που θελω να πω ειναι οτι ισως μερικοι θα πρεπει να ηρεμησουν και να ειναι πιο προσεκτικοι οταν μιλανε για αλλους εδω στο φορουμ αυτο!αν αρχιζεις και κρινεις αρνητικα καποιον επειδη εχεις διαφορετικη αποψη απο αυτον κατι δεν παει καλα!για το αν εγω ειμαι γεναιος αρκετα η οχι και για το αν γουσταρω να κερδιζω μονο τον παο και μετα ας τρωω 7ρες το ξερω μονο εγω και η ψυχουλα μου που την αλλη μερα την περασα ολη στο σπιτι οχι για να μην με κοροιδευουν οι φιλοι αλλα γιατι ενιωθα ασχημα ψυχολογικα!τωρα αν οποισδηποτε με κρινει ως ανθρωπο επειδη θεωρω οτι ηταν φαουλ η φαση που προηλθε το γκολ ας κρατησει τους χαρακτιρισμους περι γεναιοτητων και εκτιμησεων για τον εαυτο του.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Argyris
Senior Member
Senior Member


Joined: 21 Apr 2004
Posts: 670
Location: ΑΘΗΝΑ

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 4:18 pm    Post subject: Reply with quote

Σαν πολυ δεν εχουμε ξεφυγει μου φαινεται???? Evil or Very Mad
Τα εχετε παρει ΟΛΑ μα ολα σβαρνα δηλ.???...

Συγγνωμη PaNtErAz, αλλα πετας λεξεις (βρισιες), υποννοουμενα και αλλα διαφορα προς καθε κατευθυνση!!
...λιγο αυτοσυγκρατηση δεν θα εκανε κακο γιατι και εγω φιλαθλος του Ολυμπιακου ειμαι αλλα δεν εβγαλα μιλια ως τωρα... για ΚΑΜΙΑ διαιτησια ΚΑΜΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ φετος...


Last edited by Argyris on Fri Feb 10, 2006 8:07 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 4:46 pm    Post subject: Reply with quote

Όχι σαν συντονιστής πλέον, αλλά σαν ουδέτερος παρατηρητής μπορώ να καταλάβω τις αντιδράσεις και των μεν και των δε.
Κάποιες είναι πιο οξείες απ' όσο θα έπρεπε, αλλά από τη στιγμή που ο Panteraz διευκρινίζει πως δεν στρέφονται κατά των μελών του φόρουμ (και ξέρουμε και την όλη συμπεριφορά του εδώ μέσα) δεν έχω λόγο να μην τον πιστέψω.
Αλλά ας πέσουν οι τόνοι σας παρακαλώ. Εντάξει, ακούστηκαν όλα τα επιχειρήματα και τα συμπεράσματα τα έχουμε βγάλει όλοι μας. Μην φεύγουμε άλλο από το θέμα μας.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
PaNtErAz
Junior Member
Junior Member


Joined: 25 May 2004
Posts: 121
Location: Xanthi - Thessaloniki

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 4:49 pm    Post subject: Reply with quote

rchos7 wrote:
η κουβεντα ξεφυγε τελειως!ειναι προφανες οτι διαφωνουμε ακομη και για τα πιο απλα.το οτι ηταν απαραδεκτη η μη τηριση φαιρ πλευ ειναι προφανες αλλα αυτο δεν εχει σχεση με τον διατητη!λοιπον επειδη αυτο κατανταει βαρετο δεν το συνεχιζω.ειναι προφανες οτι θα διαφωνουμε στον αιωνα τον απαντα!οποτε νοημα δεν εχει!


Kαι συνεχίζει το άρθρο:

...Δεν πρέπει, ωστόσο, να παραβλέψουμε και την ευθύνη του Κασναφέρη. Πρώτον, γιατί δεν διέκοψε το παιχνίδι, ενώ ο Μάνσο ήταν κάτω και οι συμπαίκτες του είχαν βγάλει την μπάλα πλάγιο και δεύτερον, διότι -από τη στιγμή που θεωρεί ότι ο Αργεντινός κάνει θέατρο- δεν τιμώρησε τον παίκτη της Ξάνθης με κίτρινη κάρτα, για θέατρο, φυσικά, διακόπτοντας το παιχνίδι.

υ.γ. Ευχαριστώ Ypsilon, σταματάω εδώ.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Mika
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 17 May 2005
Posts: 771
Location: London, UK

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 5:50 pm    Post subject: Reply with quote

Giorgos wrote:
Παρεπιμπτόντως sportime και Ηχω έχουν τον ίδιο εκδότη..



δεν ισχυει
Back to top
View user's profile Send private message
Doc
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 359
Location: Liverpool

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 6:02 pm    Post subject: Reply with quote

Ισχυει οτι και οι δυο ειναι για σφαλιαρες παντως...
Και μια που το θυμηθηκα...
Kυριε Πανοπουλε γιατι διαμαρτυρεστε οτι δεν σας φιλησαν;;
Τωρα ανακλυψατε κι συμβαινει;;
Και τον Παναθηναικο Κυριε Πανοπουλε γιατι τον πιασατε στο στομα σας;;Αδικηθηκατε στο ΟΑΚΑ μηπως;;
Μηπως περσυ;;


Last edited by Doc on Fri Feb 10, 2006 8:46 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 6:54 pm    Post subject: Reply with quote

Τουλάχιστον για την εφημερίδα,Ισχύει!! Αν στο site αλλάζει κάτι δεν ξέρω..!!
Quote:
Δεν πρέπει, ωστόσο, να παραβλέψουμε και την ευθύνη του Κασναφέρη. Πρώτον, γιατί δεν διέκοψε το παιχνίδι, ενώ ο Μάνσο ήταν κάτω και οι συμπαίκτες του είχαν βγάλει την μπάλα πλάγιο και δεύτερον, διότι -από τη στιγμή που θεωρεί ότι ο Αργεντινός κάνει θέατρο- δεν τιμώρησε τον παίκτη της Ξάνθης με κίτρινη κάρτα, για θέατρο, φυσικά, διακόπτοντας το παιχνίδι.
Εντελώς λάθος σχόλιο σε σημείο που να αμφιβαλλω αν είδε καν τη φάση..!!Αν είναι κίτρινη καρτα για θεατρο, καθε καθυστερηση που κάνει ενας παίχτης μενοντας παραπανω πεσμένος στο χόρτο τοτε.....!!! Και επαναλαμβάνω..Ο Μανσο ήταν ήδη σηκωμένος στα γόνατα οταν έκανε πλάγιο ο Πάντος!

Διαφωνώ με τον Y οτι αυτα που λέει ο Panteraz δεν απευθήνονται σε μέλη του forum!!Τουλάχιστον απ'τα λεγομενα του ακριβώς το αντιθετο απορρέει!!
Φιλε Panteraz τα ατομα που δεν έχεις σε καμμια εκτίμηση είναι τα μόνα εδω μέσα που προσπαθούν να κρατήσουν ενα επιπεδο στη κουβέντα και αφήνουν τα προκλητικά σου σχόλια να πέσουν χάμω για να μην οξυνθούν τα πνεύματα!!

Αυτα,και τελος απο μένα για να μη ξεφευγουμε κιολας..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
HUMAX
Junior Member
Junior Member


Joined: 21 Jan 2006
Posts: 119
Location: Καλαμαριά-Νέα Υόρκη

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 8:47 pm    Post subject: Reply with quote

O Pantheraz mporei na min milaei me takt kai diplomatia alla se afta pou leei exei 100% dikio.Kala kapoioi einai oi entelos kimismenoi oi ksentiantropoi.(kai sorry pou to leo).Nomizoun oti me afto pou ginetai tin teleftaia dekaetia pou mas pidane kiriolektika podosfairika vgainoun kerdismenoi( sou leei omada mou einai st arxidia mou gia tous alllous).Omos den einai etsi.O PAOK an eperne esto kai ena mpampesiko protathlima tha to giriza piso ego o idios(kai oloi oi paoktsides etsi skeftomaste).Milate akomi meta tis sfages ta proigouem 7 xronia?Ta xronia tis ntropis?Kai nomizete oti o sokratis ta kanei afta giati sas agapei kai giati agapai tin omada!Kserete re ti dinami tou dinei o olympiakos?Poso isxi apoktaei kai posi piesi mporei na askisei?Toso stin kivernisi oso kai se kathe allon se epixeirimatiko epipedo.Kai tin isxi afti tin exei xrisimopoieisi pampoles fores kai tin xrisimopoiei.O kokkalis kata vathos den exei orama gia ton olympiako.Thelei apla na sinexisei na einai proedros xoris na diamartiretai o kosmos.Afto.

De leo pos o olympiakos den eixe tin kaliteri omada ta teleftaia 10 xronia.Sexedon kathe xrono omadara eixe.Alla eixe KAI ti voitheia tis daitisias.Afta ta pragmata ta katalavainei efkola kapoios.Kai an den to kanei eite ethelotiflei eite den exei to tharos na to paradektie.

Kai den einai mono o kokkalis pou xrisimopieei tin omada gia na kleieni emporikes simfonies(intrakom ote ktl) askontas pieseis.Kai alloi to kanoun.

Miliste me aoma pou kseroun ti paizetai (analites klt) kai tha me thimitheitai..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
rchos7
Senior Member
Senior Member


Joined: 22 Apr 2005
Posts: 554
Location: p.faliro

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 9:12 pm    Post subject: Reply with quote

ρε παιδια σας παρακαλω δηλαδη φτανει με αυτες τις γενικευσεις!μην ισοπεδονεται τα παντα!ελεος οι κακοι η βλακες ολυμπιακοι και οι αγνοι υπολοιποι(αναφερομαι στους φιλαθλους).φτιαχνεται μια εικονα και νομιζεται οτι ετσι ειναι ενας ολυμπιακος βλεποντας τακηδες και λοιπους!βρε humax εξωγηινοι ειμαστε δεν ξερουμε τι συμβαινει?αρχισε μια κουβεντα απο το αν αδικηθηκε η ξανθη η οχι στο ματς κυπελλου και το κανατε καποιοι την δικη των ολυμπιακων!πες οτι θες για τον κοκκαλη καρφι δεν μου καιγεται!δεν εγινα ολυμπιακος απο τον κοκκαλη ουτε προκειτε να ξεγινω απο αυτον!δεν του δινω τοσο μεγαλη δυναμη να με επηρεασει για την ομαδα μου!για τον κοσμο μετα του ολυμπιακου ηρεμηστε λιγο!ιδιοι ανθρωποι με εσας ειναι ελληνες!δυο χερια δυο ποδια εχουν!προφανως απο τα λεγομενα σας λιγο πιο χαζοι η λιγο πιο βρωμικοι η λιγοτερο γεναιοι και χαμηλοτερου επιπεδου αλλα τι να κανουμε θα ερθουμε στους υπολοιπους με ιδιαιτερα να μας μαθουν πως να αλλαξουμε αν το θελετε τοσο!τελος θεωρω οτι το σχολιο σου για το πως θα αντιδρουσε ολος ο παοκτσηδηκος λαος στην περιπτωση που ανεφερες ειναι τοσο ανακριβες που δεν χρειζει καν σχολιου!δεν εχω λογο να αμφιβαλω οτι εσυ ετσι μπορει να αντιδρουσες εχω χιλιαδες λογους να πιστευω οτι πολλοι ομοιδεατες σου δεν θα αντιδρουσαν ετσι!

αυτα και ελπιζω πραγματικα να μην χρειαστει να επανελθω!παρακαλαω δηλαδη γιατι ειναι κουραστικο!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Next
Page 6 of 14

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr